Komunikat "zbyt dużo komputerów w ostatnim czasie uzyskało dostęp do gry"

autor: daga944
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Komunikat "zbyt dużo komputerów w ostatnim czasie uzyskało dostęp do gry"

★★★ Newbie

Kupiłam podstawę TS4 z pudełkiem, zainstalowałam, następnie kupiłam dodatek przez Origin. Wyświetla się komunikat, że zbyt dużo komputerów w ostatnim czasie uzyskało dostęp do gry, co jest niemożliwe, bo grę zainstalowałam tylko na jednym komputerze i nawet jeszcze w nią nie grałam. Co robić?

Wiadomość 1 z 5 (6 564 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Komunikat "zbyt dużo komputerów w ostatnim czasie uzyskało dostęp do

Community Manager (retired)

Witaj @nieznana05

 

Zgłoszenia o błędzie przy użyciu narzędzia Origin, działają na zasadzie raportu do studia bez odpowiedzi zwrotnej. W nawiązaniu do problemu, jest to zabezpieczenia wykrywające zmiany w sprzęcie. Poczekaj 24 godziny, po tym czasie wszystko powinno wrócić do normy. U niektórych pomogło odinstalowanie gry i użycie CCleaner

 

 

Pozdrawiam.

Zobacz w watku

Wiadomość 4 z 5 (4 661 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Komunikat "zbyt dużo komputerów w ostatnim czasie uzyskało dostęp do

Community Manager (retired)

Cześć @daga944

 

W takiej sytuacji bardzo prosiłabym, abyś w pierwszej kolejności zresetowała hasło na swoim koncie EA - żeby mieć 100% pewność, że nikt poza Tobą ma do niego dostępu Wink Wystarczy, że klikniesz "Nie pamiętasz hasła?" w okienku logowania.

 

Pamiętaj również, że zawsze możesz sprawdzić ostatnie udane logowania na Twoim koncie, poprzez kliknięcie w Origin -> Konta EA i Płatności -> Bezpieczeństwo.

 

Nie chcę Cię jednak niepotrzebnie niepokoić. Taki komunikat może wskazywać również na drobny problem techniczny z Originem, dlatego również polecam przeinstalować całą platformę według instrukcji z tej strony: https://help.ea.com/pl/help/origin/origin/manually-uninstalling-origin/

 

Jeśli to nie pomoże, bardzo proszę, abyś odczekała 24h przed kolejną próbą uruchomienia gry.

 

Pozdrawiam i trzymam kciuki za szybkie rozwiązanie problemu Fingers crossed

 

Wiadomość 2 z 5 (6 555 wyświetleń)

Dot.: Komunikat "zbyt dużo komputerów w ostatnim czasie uzyskało dostęp do

★★★ Newbie

Właśnie mam sama teraz taki problem. Zgłosiłam przez aplikację Origina problem - zero odpowiedzi... Frown A gra jak nie działała tak nie działa. Frown

Wiadomość 3 z 5 (4 692 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Komunikat "zbyt dużo komputerów w ostatnim czasie uzyskało dostęp do

Community Manager (retired)

Witaj @nieznana05

 

Zgłoszenia o błędzie przy użyciu narzędzia Origin, działają na zasadzie raportu do studia bez odpowiedzi zwrotnej. W nawiązaniu do problemu, jest to zabezpieczenia wykrywające zmiany w sprzęcie. Poczekaj 24 godziny, po tym czasie wszystko powinno wrócić do normy. U niektórych pomogło odinstalowanie gry i użycie CCleaner

 

 

Pozdrawiam.

Wiadomość 4 z 5 (4 662 wyświetleń)

Dot.: Komunikat "zbyt dużo komputerów w ostatnim czasie uzyskało dostęp do

Community Manager (retired)

Witajcie @nieznana05@daga944,

 

Czy udało się Wam uruchomić grę?

 

Pozdrawiam.

 

Wiadomość 5 z 5 (4 633 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem