Jak ogarnąc procesor 2 rdzeniowy i 2 wątkowy w battlefield 1?

autor: MarcinGamePL1996
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Jak ogarnąc procesor 2 rdzeniowy i 2 wątkowy w battlefield 1?

★★★ Novice

Witam, od poniedziałku mam battlefielda 1 rewolucja tylko mam jeden bardzo duzy problem mianowicie mój procesor się strasznie dławi na nim  na mutli.   I to do takiego stopnia ze klatki potrafią spaść do 10 (normalnie jest 10-25)    Sprzęt to Pentium g3240 3.1ghz     GTX 750Ti  2x Kingston 4Gb ddr3 1600mhz.    Wiadomo ze problemem w tym przypadku jest procesor i to on sie tak dławi. Ciagle jest obciążony w 100% a karta ledwo w 20% ramu max jest zużywane około 7gb  ustawienia oczywiscie minimalne i rozdzielczość 720p.     Wiecie może co zrobić by uzyskać mniej wiecej 25 fps i zeby to bylo w miare stabilne?      Chodzi mi o to by odciążyć procesor w każdy możliwy sposob.     Zalezy mi na tym bardzo ale niestety wymiana proca nie wchodzi w gre.        nei zalezy mi na grafice nawet tez na duzej plynnosci. mi wystarczy nawet 25 stabilnych fps  

W singlu nie ma problemuz wydajnościa bo spokojnie ejst nawet 40fps

Wiadomość 1 z 7 (1 046 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

BF1 procesory 2 rdzeniowe i 2 wątkowe - rozwiazanie

★★★ Novice

Witam, znalazłem rozwiązanie dla gry bf1 na procesorach 2 rdzeniowych i 2 wątkowych takich jak np. pentium g3240 . otoz wystarczy zainstalowac sobie program bes i wlaczyc ograniczenie dla origin na 1%  poza tym ustawić wysoki priorytet w procesach dla bf1 i oczywisce powylaczyc wszystkei zbedne opcje w originie takie jak np. origin w grze. 

 

po tych zabiegach  bf1 na takich procesorach bedzie grywalny

Zobacz w watku

Wiadomość 6 z 7 (938 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Jak ogarnąc procesor 2 rdzeniowy i 2 wątkowy w battlefield 1?

★★ Guide

według mnie masz trochę świadomosci że masz troche za słaby sprzęt masz wymagania minimale:

 

System operacyjny: Windows 7/8.1/10 (64-bity)
Procesor (AMD): AMD FX-6350
Procesor (Intel): Core i5 6600K
Pamięć RAM: 8 GB
Karta graficzna (AMD): AMD Radeon HD 7850 2 GB
Karta graficzna (NVIDIA): nVidia GeForce GTX 660 2 GB
DirectX: 11.0
Transfer: 512 KBPS lub szybszy
HDD: 50 GB

 

 

Wiadomość 2 z 7 (1 013 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Jak ogarnąc procesor 2 rdzeniowy i 2 wątkowy w battlefield 1?

[ Edytowane ]
★★★ Novice

Oczywiście że sprzęt jest troche za słąby jeśli patrzec na wymagania.  Ale w tym przypadku problemem jest procesor i nic innego.    Na wymagania minimalne można przymknąc oko bow rzeczywistości do grania w multi w 50-100 fps nawet wystarczy 4 wątkowy procesor (pentium  g4560.     moj ma niestety o 2 wątki mniej  ale tyle samo rdzeni. Wiec  jeśliby patrzeć an wymagania miimalne to na pentiumach 4XXX i procesorach z serii i3 gra nawet nie powinna ruszyc a ludzie grają i to bardzo komfortowo.       Ponawiam pytanie jak zmusić gre do działania na 2 wątkowym procesorze.     W Wiedźminie 3 np. użyłem programu BES i możecie mi wierzyć lub nie grałem na ultra w około 30 fps tylko bez hairworks.

 

Zrobiłem screena:   Jak  przełączę np. z gry na jakies okno przeglądarki to klatki zaczynaja drastycznie wzrastac.

Na tym screenie z 18 fps zrobiło się ponad 30 a nawet 40 w niektorych przypadkach.

Wiadomość 3 z 7 (1 002 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Jak ogarnąc procesor 2 rdzeniowy i 2 wątkowy w battlefield 1?

★★ Guide

Był na forum podobny problem ;

Niskie zużycie karty graficznej, a maksymalne zużycie procesora

poczytaj

Wiadomość 4 z 7 (976 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Jak ogarnąc procesor 2 rdzeniowy i 2 wątkowy w battlefield 1?

★★★ Novice

Tylko że to nie dotyczy 2 rdzeniowego i 2 wątkowego procesora. 

Wiadomość 5 z 7 (968 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

BF1 procesory 2 rdzeniowe i 2 wątkowe - rozwiazanie

★★★ Novice

Witam, znalazłem rozwiązanie dla gry bf1 na procesorach 2 rdzeniowych i 2 wątkowych takich jak np. pentium g3240 . otoz wystarczy zainstalowac sobie program bes i wlaczyc ograniczenie dla origin na 1%  poza tym ustawić wysoki priorytet w procesach dla bf1 i oczywisce powylaczyc wszystkei zbedne opcje w originie takie jak np. origin w grze. 

 

po tych zabiegach  bf1 na takich procesorach bedzie grywalny

Wiadomość 6 z 7 (939 wyświetleń)

Dot.: Jak ogarnąc procesor 2 rdzeniowy i 2 wątkowy w battlefield 1?

Community Manager

Hej @MarcinGamePL1996

 

Połączyłem utworzone przez Ciebie wątki w jeden, włącznie z tym gdzie zaproponowałeś rozwiązanie swojego problemu Standard smile

Wiadomość 7 z 7 (903 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem