[Info] Rozwiązania problemów z wydajnością, uruchomieniem

autor: MattiuDefo
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

[Info] Rozwiązania problemów z wydajnością, uruchomieniem

[ Edytowane ]

FIFA 20 logo.png

 

Witajcie!

Jeśli napotkaliście problem z uruchomieniem, lub działaniem gry - dobrze trafiliście Standard smile.

Zebraliśmy rozwiązania najczęściej pojawiających się problemów, oraz garść porad związanych z uruchomieniem gry. 

 

 

Dodaliśmy również odnośniki dla lepszej nawigacji po tym poście.

(aby sprawdzić rozwiązanie wystarczy kliknąć w poniższy link, który przeniesie Was w odpowiednie miejsce w tym wątku, po czym rozwinąć spoiler)

 

divid.png

Minimalna oraz rekomendowana konfiguracja:

 

Minimalna konfiguracja sprzętowa:

  • System operacyjny: Windows 7/8.1/10 (64-bitowy)
  • Procesor: AMD Phenom II X4 965, Intel Core i3-2100 lub równoważny
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta graficzna: AMD Radeon HD 7850 2GB, NVIDIA GTX 660 2GB lub równoważna
  • Miejsce na dysku: co najmniej 50 GB wolnego miejsca
  • Wymagania dot. połączenia z Internetem: łącze o przepustowości minimum 512 kb/s. Połączenie z Internetem jest niezbędne do zainstalowania i uruchomienia gry.

Zalecana konfiguracja sprzętowa:

  • System operacyjny: Windows 10 (64-bitowy)
  • Procesor: AMD FX 8150, Intel i5-3550 lub równoważny
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta graficzna: AMD Radeon R9 270X, NVIDIA GeForce GTX 670 lub równoważna
  • Miejsce na dysku: co najmniej 50 GB wolnego miejsca
  • Wymagania dot. połączenia z Internetem: zalecane łącze szerokopasmowe. Połączenie z Internetem jest niezbędne do zainstalowania i uruchomienia gry.

UWAGA: Osoby posiadające modele procesora z serii Intel Pentium G4XXX (2 rdzenie/2 wątki) z racji tego, iż Fifa 20 była tworzona pod przynajmniej 4 wątkowe procesory (i3-2100), próby uruchomienia gry nie będą możliwe!

 

OK, co zrobić kiedy moja gra nie uruchamia się?

divid.png

Program antywirusowy/zapora sieciowa

Spoiler

Programy antywirusowe, takie jak McAfee, AVG, Windows Defender czasem mogą blokować dostęp do gry.

Dodaj aplikację Origin i swoje gry jako wyjątki. Jeśli nadal będziesz mieć problemy, wyłącz lub tymczasowo odinstaluj oprogramowanie antywirusowe, aby sprawdzić, czy to na pewno ono je powoduje.

 

Jak to zrobić?

 

Sposób dodania wyjątku w dużym stopniu zależy od używanego oprogramowania zabezpieczającego. Poproś producenta zapory sieciowej lub programu antywirusowego o instrukcje dodania aplikacji Origin jako wyjątku.

  1. Odszukaj plik Origin.exe w folderze C:\Pliki programów (x86)\Origin (lub C:\Program Files (x86)\Origin). Jeśli na Twoim komputerze aplikacja Origin jest zainstalowana w innym folderze, znajdziesz go tam.
    • Do listy wyjątków dodaj też plik OriginClientService.exe (znajdziesz go w tym samym folderze).
  2. Aby dodać do listy wyjątków konkretną grę, przejdź do folderu C:\Pliki programów (x86)\Origin Games\nazwa gry (lub C:\Program Files (x86)\Origin Games\nazwa gry).
    • Odszukaj plik .exe uruchamiający grę. Zwykle ma on w nazwie pełny lub skrócony tytuł gry.

Uruchomienie komputera w trybie czystego rozruchu

Spoiler

W niektórych przypadkach, problem z uruchomieniem gry, może być spowodowany blokowaniem jej przez inny program zainstalowany na komputerze. Jednym z rozwiązań, aby wyeliminować ten powód jest uruchomienie komputera w trybie czystego rozruchu. Jak to zrobić? - link 

Aktualizacja systemu operacyjnego, oraz sterowników

Spoiler

Jak zaktualizować sterowniki karty graficznej? Tutaj znajdziesz dokładną instrukcję. 

(Jeśli grasz na laptopie, upewnij się że podczas uruchamiania gry wykorzystywana jest dedykowana karta graficzna. link)

 

Aktualizacje systemu operacyjnego:

 

Odłącz niepotrzebne urządzenia podpięte pod USB

Spoiler
Odłączcie wszelkie kontrolery (pady) zostawiając tylko klawiaturę i myszkę. Jeśli gra wystartuje podłączcie je ponownie.

Ponowna instalacja Origin

Spoiler

Uruchom program Origin oraz grę jako administrator

Spoiler
  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy skrót do gry znajdujący się na pulpicie.
    • Jeśli nie masz takiego skrótu, poszukaj pliku o nazwie [tytułgry].exe w folderze C:/Pliki programów (x86)/Origin Games/[tytułgry].
    • Plik Origin.exe znajdziesz domyślnie w katalogu C:/Pliki programów (x86)/Origin.
    • Możesz też ustawić uruchamianie pliku OriginClientService.exe (w tym samym katalogu) jako administrator.
  2. Wybierz opcję Właściwości.
  3. Kliknij zakładkę Zgodność i zaznacz znajdujące się w sekcji Poziom uprawnieńpole wyboru Uruchom ten program jako administrator.
  4. Kliknij kolejno przyciski Zastosuj OK.
  5. Uruchom ponownie grę.

Instalacja Visual C++ oraz DotNet

Spoiler

Zainstaluj ponownie wszystkie aktualizacje VC ++ oraz DotNet znajdujące się w folderze instalacyjnym gry (_Installer)

vc1.jpg

vc2.jpg

 

DotNet:

vc3.jpg

Powyższe aktualizacje należy uruchamiać z uprawnieniami administratora. Wszystkie aktualizacje możecie znaleźć na stronie Microsoft - tutaj

Uruchomienie w trybie zgodności

Spoiler

 

Kliknij prawym przyciskiem myszy na plik FIFA20(.exe) znajdujący się w folderze instalacyjnym gry, przejdź do Zgodność, następnie wybierz starszy system operacyjny, zaznacz opcję "Uruchom ten program jako administrator", oraz zatwierdź zmiany klikając "Zastosuj"

zgod.jpg

Napraw grę

Spoiler

W Bibliotece gier Origin kliknij prawym przyciskiem myszy na okładce gry FIFA 20 i wybierz Napraw:

napraw.png

Sprowadzenie gry do domyślnych ustawień

Spoiler

Wyłącz zapisy w chmurze (Origin > Ustawienia aplikacji > Instalacje i zapisane stany gry > Zapisane stany gry WYŁĄCZ) następnie zmień nazwę folderu FIFA 20 na np. FIFA 20 kopia, katalog ten znajduje się w %USERPROFILE%\Dokumenty lub %USERPROFILE%\Moje dokumenty, następnie ponownie uruchom grę. 

 

Uwaga! Zapisy gier pojedynczego gracza mogą zostać utracone (tryb Kariery). Kopia zapasowa lokalnie zapisanych gier znajdować się będzie w folderze "FIFA 20 Kopia"

Uruchomienie gry po zmianie języka

Spoiler

W "Moja biblioteka gier" kliknij prawym przyciskiem myszy na okładce gry FIFA 20 i wybierz "Właściwości gry".
Przejdź do "Zaawansowane opcje uruchamiania", zmień "Język w grze" na dowolny, po czym kliknij "Zapisz".
Rozpocznie się weryfikacja, oraz pobieranie plików.
Po zakończeniu tego procesu, zmień język ponownie na polski.
Po ponownej weryfikacji plików uruchom grę. 

Wyłącz Origin w grze (oraz inne programy wykorzystujące nakładki - Discord, Fraps etc)

Spoiler

Kliknij prawym przyciskiem myszy na okładce gry w Moja biblioteka gier, wybierz "Właściwości gry" i odznacz pole przy "Włącz funkcję "Origin w grze" w EA SPORTS FIFA 20"

owg.PNG

Ponowna instalacja gry

Spoiler

Kliknij prawym przyciskiem myszy na okładce gry w "Moja biblioteka gier" i wybierz Dezinstalacja. Po zakończonym procesie usuwania gry, kliknij "Pobierz". 

deinst.png

Usunięcie gry za pomocą programu Revo Uninstaller 

Spoiler

UWAGA! Choć zalecamy korzystanie z programu REVO Uinstaller, EA nie zapewnia wsparcia technicznego do niego ani do innych podobnych aplikacji. Korzystasz z nich na własne ryzyko. Postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi instalacji REVO Uninstaller.

 

Po instalacji i uruchomieniu powyższego programu, wykonajcie poniższe kroki w podanej kolejności:

  • Odinstaluj przez program REVO FIFA 20
  • Odinstaluj przez program REVO aplikacje Origin
  • Wykonaj restart komputera
  • Pobierz i zainstaluj najnowszą wersję Origin z naszej strony
  • Zainstaluj/pobierz ponownie grę FIFA 20

Wyłączenie Nvidia Share

Spoiler
11231111.PNG

Tworzenie nowego konta administratora

Spoiler

Problem z uruchomieniem gry może być również spowodowany błędami systemowymi związanymi z Twoim kontem na komputerze. W tym celu utwórz nowe konto administratora i sprawdź czy gra uruchamia się z jego poziomu.

 

Instrukcje dla:

  • Windows 10 - link 
  • Windows 7, 8.1 - link 

                                                                                                            divid.png

                                                        Lista rozwiązanych problemów z grą

 

Uruchomienie gry

Ustawienia osobiste 1 Xbox one 

Spoiler

Instrukcja pod Xbox:

 

USUNIĘCIE PLIKÓW ZAPISU

 

Usunąć pliki zapisu gry (USUŃ WSZĘDZIE) z waszego profilu po czym odłączcie konsole od zasilania na 1 min.

 

Uwaga: Zapisy kariery/pro club mogą zostać utracone (jeśli były dostępne)!

 

 

2223111111.PNG

Jeżeli nadal nie pomoże to wykonaj poniższe kroki.

Spróbuj jeszcze raz tych samych kroków tylko wyłącz internet przed uruchomieniem gry.

 

 

Podobny problem był też na angielskim forum.

 

https://answers.ea.com/t5/Technical-Issues/Error-message-personal-settings-1-failed-to-load-Fifa-20/...

FIFA 20 się nie uruchamia czarny ekran. 

Spoiler
 Po Zainstalowaniu wszystkich aktualizacji systemu i karty graficznej włączyłem zgodność z systemem win7 i uruchamiam przez administratora i działa

Błąd DirectX 

Spoiler

 W ustawieniach gry brakuje opcji  DirectX z 11 na 12. 

 

Spróbuj ustawić  tak jak poniżej.

 

Wejdz w Dokumenty - folder FIFA 20 i w plik fifasetup i ustaw tak jak na screenie.

 

 Ustaw wartość 1 albo dwa i sprawdz czy gra ruszy.

Przechwytywanie.PNG

Rozgrywka

 

Problemy z płynnością na PC AMD Poradnik 

Spoiler

Pierwsza sprawa to zmiana z DX12 na DX11. Niestety launcher tego nie ma wbudowanego i trzeba się z tym uporać poprzez pliczek do którego ścieżka to Dokumenty > FIFA 20 > fifasetup

 

Następnie wartość przy DIRECTX SELECT zmieniamy z 0 na 1 (Zaznaczam, że każda zmiana w launcherze kończyć się będzie tym, że wartość znowu przełączy się na 0 co da nam DX12)

Warto w takim przypadku dać plikowi opcję "TYLKO DO ODCZYTU" 

 

Bez tytułu.png

 

Dalej przechodzimy do sterowników, w przypadku AMD wygląda to tak : 

Wymagane zmiany zaznaczone czerwonymi ramkami. Standard smile

 

xfd.png

 

Po takich zabiegach polecam sprawdzić sobie za pomocą programu np. MSI Afterburner w grze czy przełączyło nam na DX11 FPS'y trzymają się na równym poziomie zarówno w cutscenkach jak i menu i samym regularnym gameplayu. Fajnie by było jakby ktoś z EA to przypiął bo niestety od lat rozwiązania widoczne na forum dotyczą tylko kart Nvidii. Standard smile

 

Mam nadzieję, że się przyda.

 

Fifa-20 crashuje podczas próby zagrania w Division Rivals 

Spoiler
U mnie problem tkwił w sterownikach do pada x360ce, które miałem w folderze fifa 20, przez co fifa blokowała granie online. Wyrzuciłem je i skonfigurowałem sobie DS4.

Brak dzwięku przyciemniony ekran i błąd TEAMNAME1 - TEAMNAME 2 

Spoiler

Jeśli chodzi o napis Team name to wykonaj poniższe kroki.

 

RESET PLIKÓW ZAPISU

Wyłącz zapisy w chmurze (Origin > Ustawienia aplikacji > Instalacje i zapisane stany gry > Zapisane stany gry WYŁĄCZ) następnie zmień nazwę folderu FIFA 20 na np. FIFA 20 kopia, katalog ten znajduje się w bibliotece Dokumenty (%USERPROFILE%\Dokumenty lub %USERPROFILE%\Moje dokumenty) >  Po czym uruchom grę bez zmieniania ustawień!

 

Uwaga: zapisy gry  trybu KARIERA/Pro Club mogą zostać usunięte! 

 

 

Dodatkowo:

 

W Bibliotece gier Origin kliknij prawym przyciskiem myszy na okładce gry FIFA 20 i wybierz Napraw:

napraw.png

Problem z padem PS4 - Automatycznie w menu kieruje mi cały czas w lewy górny róg.

Spoiler
Wyłączenie fify oraz pada, wejście w settings w DS4 następnie Hide ds4 controller musi być zaznaczony, następnie dodałem fifę do gier na steam i uruchomiłem grę przez steam i działa. 

FIFA 20 Zacina się 

Spoiler
 W ustawieniach Fify ustawiłem ilość fps max 60 klatek. Podczas gry miałem ich jednak ponad 200 i nie wiem czemu tak się działo. Dopiero w sterowniku AMD znalazłem coś takiego jak Chill FPS. Ustawiłem dla Fify ilość minimum 50, max 60. Uruchomiłem grę i fpsy się ustabilizowały a co za tym idzie gra przestała się ciąć.

Brak wyniku i  czasu podczas meczu. 

Spoiler
Przejdź do Konfiguracja - Ustawienia gry - Ustawienia wizualne - Wyświetlacz czasu/wyniku - Włącz.

 

 

Web App

 

Jak-wylogować się z FUT w grze gdy skończył się-okres próbny? 

Spoiler
Edycja składu będzie możliwa dopiero po ponownym zalogowaniu się na konsoli. 

Ile mam czekać na odblokowanie rynku transferowego w fut 20 ? 

Spoiler
Wszystkie niezbędne informacje na temat odblokowania rynku transferowego znajdziecie tutaj

Zmiana nazwy klubu 

Spoiler
Jest taka możliwość podczas wykonywania zadań początkowych.

Kupiona karta nie pojawiła się w klubie 

Spoiler
 Jeśli karta nie pojawi się w klubie po 48 godzinach skontaktuj się z EA  bezpośrednio

Brak-możliwości przełączenia platformy pc na xbox - web app 20 

Spoiler

Jeśli chcesz zmienić personę na Web App przypisaną do Twojego konta EA, kliknij tutaj:

 

wa1.jpg

 

następnie tutaj:

 

wa2.jpg

 

na końcu potwierdź wybranie właściwej nazwy gracza:

 

wa3.jpg

 

Jeśli nie masz takiej możliwości to możliwe, że logujesz się niewłaściwym kontem EA. Tutaj znajdziesz informacje w jaki sposób znaleźć adres email powiązany z Twoim kontem. Więcej na temat aplikacji Web App znajdziesz tutaj.

FIFA points

 

Nie-dostałem-FIFA-points 

Spoiler

Jeśli punkty nie pojawią się do  72 godzin po dokonaniu zakupu,  to konieczny będzie kontakt z EA.

 

 

Aby skontaktować się z doradcą EA wykonaj poniższe kroki.

Wejdź na https://help.ea.com/pl/
Wybierz opcję "Pomóż w grze".
Wybierz produkt, którego dotyczy problem.
Zjedź na sam dół, a następnie wybierz "Skontaktuj się z nami".
Wybierz platformę oraz odpowiedni temat.
Wybierz formę kontaktu (wybór rożni się w zależności od danego kraju)
Polska linia jest otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach od 12:00 do 21:00.

 

Polecam opcję "Zadzwoń do mnie" - po podaniu numeru telefonu, doradca sam skontaktuje się z tobą po wyznaczonym czasie

 

Można też skontaktować się po przez live czat, tylko w języku angielskim instrukcja. 

 

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 1 z 1 (17 053 wyświetleń)

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA