[Info] BF V się nie uruchamia albo pojawia się czarny ekran - pomocne kroki

autor: NWJ96
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

[Info] BF V się nie uruchamia albo pojawia się czarny ekran - pomocne kroki

[ Edytowane ]
★★★ Newbie

Witam,
Zainstalowałem grę Battlefield 5 z płyty i wszystko poszło dobrze. Niestety gdy próbuje odpalić gre, włącza się ona w oknie. Okno jest całe czarne, po chwili w prawym górnym rogu pokazuje się na moment ikonka ładowania a po tym okienko się zamyka bez żadnego powiadomienia. Komputer spokojnie mieści się w minimalnych wymaganiach więc nie wiem jak na to poradzić, proszę o szybką pomoc.
Pozdr

Wiadomość 5 z 18 (22 041 wyświetleń)

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Proszę o pomoc, próbuje odpalić Bfa 5 ale niestety mi to nie wychodzi

[ Edytowane ]
Community Manager (retired)

@NWJ96 

 

 Prześlij nam proszę raport DXDIAG do Twojej odpowiedzi, celem zdobycia więcej informacji.

 

@pelikulas2

 

Jeśli korzystasz z Windows 7 lub Windows 10, zadbaj o zainstalowanie wymaganych aktualizacji:

 

Windows 7  SERVICE PACK 1 (jeśli nie jest zainstalowany) oraz KB2670838 

 

Windows 10aktualizacja 1809

 

Jeśli opisany problem nadal będzie występować, prześlij nam proszę raport DXDIAG do Twojej odpowiedzi.

 

Zobacz w watku

Wiadomość 6 z 18 (22 013 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Battlefield V nie uruchamia się.

★★★ Newbie

Battlefield V nie uruchamia się.

Po pobraniu gry próbuję ją uruchomić - nic z tego. Nawet na chwilę nie pojawia się okienko, nie pojawia się również w procesach.

W Origin pokazuje się "trwa uruchamianie Battlefield V - Edycja Specjalna synchronizacja z siecią" następnie aplikacja się minimalizuje, a potem znów pojawia.

Wiadomość 1 z 18 (22 058 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Battlefield V nie uruchamia się.

Na początek wykonaj poniższe kroki:

  1. Dodaj Origina oraz grę do wyjątków w swoim antywirusie i zaporze.
  2. Wyłącz funkcję Origin w grze. origin w grze.png
  3. Zmodyfikuj ustawienia kontroli użytkownika:
    - Zamknij program Origin oraz grę (tak aby w menedżerze zadań nie był widoczny żaden proces związany z grą lub programem Origin)
    - W polu wyszukiwania wpisz "Kontrola konta"
    - Wybierz "Zmień ustawienia kontroli konta użytkownika"
    - Przesuń suwak na samą górę, następnie zatwierdź zmiany
    - Kliknij prawym przyciskiem myszy (PPM) na skrót od programu Origin na pulpicie, wybierz Właściwości i Otwórz lokalizację pliku
    - Kliknij PPM na zaznaczonym pliku i wybierz Uruchom jako administrator
    - Jeżeli pojawi się komunikat o wprowadzaniu zmian na dysku - koniecznie go zaakceptuj
    - Tą samą czynność powtórz ze skrótem od gry
    - Jeżeli gra uruchomi się, przywróć ustawienia kontroli konta użytkownika do poprzedniej wartości (pierwsze cztery podpunkty)
  4. Wyłącz nakładkę Xbox w ustawieniach aplikacji 

    W tym celu przechodzimy do menu Start, a następnie wyszukujemy aplikacji Xbox.

    Uruchamiamy ją i czekamy na zalogowanie się do naszego profilu. Po włączeniu się aplikacji Xbox należy wejść do opcji za pomocą ikony koła zębatego w dolnym lewym rogu ekranu.

    Wyłączanie DVR z Gry w aplikacji Xbox

Jeśli problem wciąż pozostanie nierozwiązany, wykonaj także poniższe kroki w podanej kolejności.

  1. Ręcznie odinstaluj aplikację Origin.
  2. Uruchom program CCleaner.
  3. Zrestartuj swój router/modem, a następnie wykonaj czysty rozruch systemu.
  4. Upewnij się, że Kontrola Konta Użytkownika jest włączona.
  5. Pobierz najnowszą wersję aplikacji Origin, oraz uruchom plik instalacyjny jako administrator.
  6. Dodaj Origin do wyjątków w zaporze oraz antywirusie, a następnie upewnij się, że wszystkie wymagane porty są otwarte.
  7. Na koniec uruchom zainstalowany program Origin jako administrator.
Wiadomość 2 z 18 (22 048 wyświetleń)

Battlefield V nie uruchamia się. Proces bfv.exe zamyka się samoczynnie po 3s.

★★ Novice

Witam

 

Gra miała już premierę? Mam edycje zwykłą gry, która się wcale nie uruchamia. Proces bfv.exe samoczynnie się wyłącza i wraca do origin. Próbowałem:

- nowe sterowniki karty graficznej - nic nie daje

- zainstalowanie c++ 2015 z folderu gry (w tym celu musiałem odinstalować nowsze z 2017, bo krzyczało ze już inne są zainstalowane) nic nie dało

- zainstalowanie c++ 2017 po instalacji 2015 - normalnie się instaluje ale nic nie daje, wywala wersje 2015

- uruchamianie jako administrator gry dalej nic

- ustawienia rożnych trybów zgodności inne możliwe rzeczy - też nic

- dodanie gry i origin do wyjatków w programie antywirusowym

- dodanie gry i origin do wyjatków w zaporze windows (obydwa widniały automatycznie)

 

Komputer:

win 7 pro 64

i7 7700k

asus z270f strix

32 gb ram ddar 4 3000mhz

asus gtx 1080 strix oc 

Wiadomość 3 z 18 (22 042 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Battlefield V nie uruchamia się. Proces bfv.exe zamyka się samoczynnie po

★★ Novice
W trybie awaryjnym to samo. dodam tylko że proces żżera cały 1 wątek procesora tj 13% uzycie procesora i tak 3s i się wyłącza. Trudno, wiedze żę trzeba wywalic gre, zapomnieć o niej i mozę za 2 lata naprawią ten błąd...
Wiadomość 4 z 18 (22 032 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Proszę o pomoc, próbuje odpalić Bfa 5 ale niestety mi to nie wychodzi

[ Edytowane ]
Community Manager (retired)

@NWJ96 

 

 Prześlij nam proszę raport DXDIAG do Twojej odpowiedzi, celem zdobycia więcej informacji.

 

@pelikulas2

 

Jeśli korzystasz z Windows 7 lub Windows 10, zadbaj o zainstalowanie wymaganych aktualizacji:

 

Windows 7  SERVICE PACK 1 (jeśli nie jest zainstalowany) oraz KB2670838 

 

Windows 10aktualizacja 1809

 

Jeśli opisany problem nadal będzie występować, prześlij nam proszę raport DXDIAG do Twojej odpowiedzi.

 

Wiadomość 6 z 18 (22 014 wyświetleń)

Dot.: Proszę o pomoc, próbuje odpalić Bfa 5 ale niestety mi to nie wychodzi

★★ Novice

SP! jest, ta aktualizacja tez jest, najnowsze sterowniki grafiki, directx itd.

 

Wiadomość 7 z 18 (22 006 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Proszę o pomoc, próbuje odpalić Bfa 5 ale niestety mi to nie wychodzi

[ Edytowane ]
Community Manager (retired)

@pelikulas2 

 

Raport wygląda ok, możesz wyłączyć tzw. Chroma Apps w Razer Synapse

 

Co do dodatkowych kroków, spróbuj poniższego:

 

Wyłącz "in-game overlay" w Nvidia GeForce Experience

 

1133122224.png

 

Wyłącz funkcję Origin w grze.

 

 origin w grze.png

 

Wyłącz zapisy w chmurze i zresetuj ustawienia gry

 

  1. Wyłącz zapisy w chmurze na swoim koncie  (Origin > Ustawienia aplikacji > Instalacje i zapisane stany gry > Zapisane stany gry WYŁĄCZ) 
  2. Zmień nazwę folderu Battlefield V w bibliotece Dokumenty na np. Battlefield V kopia
  3. Wyłącz Origin całkowicie (Origin > Zakończ) 
  4. Uruchom ponownie Origin jako ADMINISTRATOR - INSTRUKCJA
  5. Uruchom ponownie grę również jako ADMINISTRATOR, jeśli wszystko dobrze pójdzie powinien się utworzyć nowy folder Battlefield V w Dokumentach oraz sama gra powinna uruchomić się w domyślnych ustawieniach! 

Sprawdź również czy Twój AV/Firewall nie blokuje uruchomienia gry w tle - również Firewall Windows-owy!!! - artykuł

 

DX 11 zamiast DX 12 (sprawdź czy czasem gra nie próbuje wymusić do DX 12 - plik w notatniku)

 

11144321122134.png

 

NAPRAW + DEZINSTALACJA

 

1133122124.png

 

 

ORIGIN

Odinstalujcie następnie program Origin (nie spowoduje to usunięcie gry ) > Programy i funkcję 
Pobierzcie najnowszą wersję z naszej strony
Zainstalujcie Origin z domyślnymi ustawieniami!
Uruchomcie następnie skrót do aplikacji Origin, jako Administrator! - instrukcja

 

Tryb okienkowy oraz ALT + ENTER (prawy > Właściwości gry> Zaawansowane opcje uruchamiana)


Capture121.PNG

 

W momencie pojawiania się czarnego ekranu.uruchamiania, wciśnijcie kombinację klawiszy ALT + ENTER

 

Wyłączenie usług jak "AsusGameFirstService" jak i również programy typu nakładki: Fraps, Msi Afterburner, NZXT CAM, Asus OC itp. jak i programy typu Teamviewer i tak dalej.... Jeśli program mimo wyłączenia, nadal działa w tle, uruchom system w trybie CZYSTEGO ROZRUCHU

 

 

Użycie starszej wersji sterownika:

 

NVIDIA  416.81 - zalecamy czystą instalację tego sterownika 

 

 

Nowe konto administratora:

 

Powodzenia 

Wiadomość 8 z 18 (21 974 wyświetleń)

Dot.: Proszę o pomoc, próbuje odpalić Bfa 5 ale niestety mi to nie wychodzi

[ Edytowane ]
★★ Novice

Nie mam w ogole geforce experience z tego co widze. Wyłączyłem chmury uruchamiam jako administrator i to samo. Gra nie tworzy w ogole nigdzie w dokumentach swojego folderu. Jedynie przychodzi mi na mysł skopiowanie od kogoś z internetu tego folderu. Zauważyłem, ze zmienianie ustawień chmury na wyłączony nic nie daje, bo po restarcie origin dalej mam chmure włączona. Pozostaje sprobować reinstalować origin.

 

Pomogła reinstalacja klienta origin i wyłączenie chmur, teraz sprobuje wracac z funkcjami po kolei co będzie Standard smile

Wiadomość 9 z 18 (21 936 wyświetleń)

Dot.: Proszę o pomoc, próbuje odpalić Bfa 5 ale niestety mi to nie wychodzi

★ Novice

Ja mam podobny problem tylko u mnie czarny ekran pojawia się po ukończeniu mapy i ładowaniu się następnej lub próbie wyjścia do menu. Nie wiem co z tym zrobić próbowałem odinstalowywać naprawiać pliki nic nie pomaga, a dzieje się to losowo nie za każdym razem.

Wiadomość 10 z 18 (21 830 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem