[#] Gra zawiesza się przy przejściu do następnej rundy - rozwiązano

autor: Mammoth_Breath
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

[#] Gra zawiesza się przy przejściu do następnej rundy - rozwiązano

[ Edytowane ]
★★★★ Novice

Po aktualizacji 24 kwietnia 2018 po zakończeniu rundy gra zawiesza się ("zamarza" całkowicie) w trakcie odliczania wstecznego do rozpoczęcia następnej, w okolicach 35 sekundy. Konieczne jest twarde wyłączenie gry (np. Alt+F4), gdyż żadna z funkcji interfejsu nie działa. Problem wcześniej nie występował (przynajmniej u mnie). Błąd skutkuje brakiem możliwości rozegrania choćby jednej pełnej rundy. 

Problem zauważony również tutaj: https://forums.battlefield.com/en-us/discussion/comment/1172663#Comment_1172663.

 

Platforma: PC, i-7, 16 Gb RAM, nVidia GeForce 970.

Wiadomość 1 z 9 (950 wyświetleń)

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Gra zawiesza się przy przejściu do następnej rundy

★★★★ Novice
Po ostatniej aktualizacji u mnie problem zniknął. Myślę, że DICE naprawiło usterkę wraz z aktualizacją.

Zobacz w watku

Wiadomość 8 z 9 (902 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Gra zawiesza się przy przejściu do następnej rundy

[ Edytowane ]
Community Manager (retired)

@Mammoth_Breath

 

Informacja

 

Studio bada na chwilę obecną problem, dlatego prosimy o cierpliwość. Z wymienionego EN wątku, możecie spróbować zastosować obejście, w postaci przeklinania końcowych zakładek z wynikami i statystykami:

 

4431121.PNG

 

Dodatkowo:

 

PC

 

WYCIĘCIE (np. na Pulpit) folderu twinkle z katalogu ustawień gry ( Battlefield 1 w bibliotece Dokumenty) i restart gry!

 

453451111.PNG

 

Konsole: PS4, Xbox One

 

Xbox:

 

USUNIĘCIE PLIKÓW ZAPISU

 

Usunąć pliki zapisu gry (USUŃ WSZĘDZIE) z waszego profilu po czym odłączcie konsole od zasilania na 1 min.

 

Uwaga: Zapisy kampanii mogą zostać utracone (jeśli były dostępne)!

 

 

2223111111.PNG


PS4

USUNIĘCIE PLIKÓW ZAPISU

 

Dodatkowo możecie spróbować usunąć pliki zapisu gry z waszego profilu po czym odłączcie konsole od zasilania na 1 min.

 

Uwaga: Zapisy kampanii mogą zostać utracone (jeśli były dostępne)!

 

311231.PNG

Wiadomość 2 z 9 (935 wyświetleń)

Dot.: Gra zawiesza się przy przejściu do następnej rundy

★★★★ Novice
Dziękuję uprzejmie za odpowiedź, sprawdzę skuteczność rozwiązania tymczasowego (przeklinania zakładek) tak szybko, jak tylko będzie to możliwe.
Wiadomość 3 z 9 (923 wyświetleń)

Dot.: Gra zawiesza się przy przejściu do następnej rundy

★★★★ Novice

Przeklikanie nie wchodzi w grę, przynajmniej u mnie, bo gra zawiesza się całkowicie. Nie można nic kliknąć.

Wiadomość 4 z 9 (884 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: Gra zawiesza się przy przejściu do następnej rundy

★★★★ Novice

Poprawka, przeklikanie działa, ale trzeba to robić od razu jak się pojawi okno.

Usunięcie folderu u mnie nie poskutkowało, chyba, że to trzeba zrobić dodatkowo. Samo usunięcie folderu nie usunęło problemu.

Wiadomość 5 z 9 (876 wyświetleń)

Dot.: Gra zawiesza się przy przejściu do następnej rundy

Dla informacji. w moim przypadku odliczanie oraz menu zawiesza się na kilka sekund lecz po tym wszystko wraca do normalności i kolejna mapa zaczyna się ładować.

W czasie tego, mogę normalnie ruszać myszką. Standard smile

Wiadomość 6 z 9 (859 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: Gra zawiesza się przy przejściu do następnej rundy

★★★★ Novice
W moim przypadku tak nie ma. Myszką, co prawda, można jeździć po ekranie, ale klikanie na cokolwiek nic nie daje. Do normalności powraca tylko po restarcie gry.
Wiadomość 7 z 9 (855 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: Gra zawiesza się przy przejściu do następnej rundy

★★★★ Novice
Po ostatniej aktualizacji u mnie problem zniknął. Myślę, że DICE naprawiło usterkę wraz z aktualizacją.
Wiadomość 8 z 9 (903 wyświetleń)

Dot.: Gra zawiesza się przy przejściu do następnej rundy

★★★★ Novice
Potwierdzam. U mnie też.
Wiadomość 9 z 9 (929 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem