Gra wyłączą komputer

autor: everyEnd
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Gra wyłączą komputer

[ Edytowane ]
★★★ Novice

Po 17 godzinach grania, pojawił mi się czarny ekran i monitory wyłączyły się. Próbowałem naprawiać grę, przez orgin, odinstalować i zainstalować od nowa -  nic. Ciągle przy próbie uruchomienia, przy pojawieniu się menu, ekrany robią się czarne, monitory się wyłączają a dyski mielą i nic nie mogę zrobić poza wyłączeniem komputera. Zainstalowałem nowe sterowniki - nic. Przez geforce experience zmieniłem ustawienia gry na optymalne - też nic. Skasowałem save'y - też nic nie pomogło. Jakieś pomysły?

 

edit: jedynie jak jest w oknie to się nie krzaczy. Wystarczy, że spróbuję zmienić rozmiar okna/ zmaksymalizować to znów się sypie. Przejrzałem tematy związane z tym problemem, ale nic nie działa. Aha i u mnie nie ma tak, że jest czarny ekran i słychać muzykę, tylko monitory gasną, dysk zaczyna mielić i karta mocno pracować. Dziwne jest to, że zrobiło się tak nagle, bez żadnej przyczyny. Mam 17 godzin na koncie gry Wiele razy ją odpalałem a teraz takie coś odwala :/ Ręce opadają...

Wiadomość 1 z 7 (1 100 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Re: Gra wyłączą komputer

★★★ Novice

Tak, winny był zasilacz. Teraz jest już wszystko ok Standard smile

Zobacz w watku

Wiadomość 7 z 7 (1 112 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Re: Gra wyłączą komputer

Community Manager (retired)

Witaj @everyEnd

 

Z tego co mówisz wnioskuje, że gra w trybie okienkowym nie sprawia problemów. Może dziać się tak dla tego, że tryb pełnowymiarowy bardziej obciąża Twój PC. Czy sprawdzałeś wymagania minimalne? Jeśli nie to TUTAJ znajdziesz pomocne informacje. Zajrzyj także do TEGO wątku, gdzie umieszczono większość pomocnych kroków technicznych. Jeśli nic nie pomoże dołącz raport DxDiag. Sprawdzimy co może powodować takie zachowanie gry.

 

Pozdrawiam.

 

Wiadomość 2 z 7 (1 058 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Gra wyłączą komputer

[ Edytowane ]
★★★ Novice

No niestety, też się wywala w trybie okienkowym. Mój sprzęt powinien dawać radę (i7 8700, GTX 1060 6Gb, 16 GB, SSD 256GB). Jeszcze sprawdzę zasilacz, bo mam już leciwy - 550W, ale już ma 10 lat, więc swoje przeżył. Miałem wymieniać, więc mogę teraz. 

 

W razie czego, to załączam raport DxDiag.

 

Pozdrawiam.

Wiadomość 3 z 7 (1 055 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Gra wyłączą komputer

Community Manager (retired)

Hej Standard smile

 

Po analizie raportu mam kilka pomysłów, sprawdź czy coś pomoże u Ciebie:

 

  •  Ustaw w Panelu Sterowania NVIDIA, opcję Synchronizacji pionowej (Adaptacyjna, WŁĄCZ lub inna dostępna) + Preferuj Maksymalną Wydajność.

46335464.PNG

 

  • Dla testu zostaw jeden monitor i uruchom grę. 
  • Użyj starszej wersji sterownika: NVIDIA np.391.24  - Link.
  • Odłącz kontroler od Xboxa.
  • Wyłącz aplikacje/ programy mogące powodować problem z grą: Skype,TeamViewer - Link.
  • Wyłącz HDR w opcjach gry Andromeda.
  • Nvidia Panel Sterowania zmień: Change screen resolution na 59hz i z powrotem 60Hz - Link.

Panel nvidia.PNG

 

 

Trzymam kciukiFingers crossed

 

 

 

Wiadomość 4 z 7 (1 042 wyświetleń)

Re: Gra wyłączą komputer

★★★ Novice

Wymieniłem zasilacz i wszystko działa bez problemów. Pograłem co prawda chwilę, ale wszystko odpaliło się i żadnego czarnego ekranu. Jakby coś się jeszcze działo, to się będę pytał. Dzięki mimo wszystko za pomoc Standard smile

 

Pozdrawiam.

Wiadomość 5 z 7 (1 030 wyświetleń)

Re: Gra wyłączą komputer

@everyEnd

 

Witaj 

 

Wszystko wskazuje na to że winny był zasilacz.Daj znać czy jest już wszystko dobrze.

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 6 z 7 (1 024 wyświetleń)

Re: Gra wyłączą komputer

★★★ Novice

Tak, winny był zasilacz. Teraz jest już wszystko ok Standard smile

Wiadomość 7 z 7 (1 113 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem