Dot.: Gra się nie uruchamia (przycisk "graj" nie reaguje)

autor: rajkos12
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Gra się nie uruchamia (przycisk "graj" nie reaguje)

★★★ Newbie

Hej wszystkim.

Widziałem, że mój problem już się na forum pojawił, ale i tak zapytam. Nie jestem w stanie  włączyć ME:A. kiedy klikam na ikonkę na ekranie włącza się tylko Origin i nic dalej. Kiedy z poziomu Origin klikam przycisk "Graj" robi się on szary na chwilę, przy kursorze pojawia się klepsydra, ale zaraz znika i nic się nie dzieje.

Uprzedzając pytania: Specyfikacja komputera jest OK (mam już ograne ok. 100h), próbowałem opcji "napraw" oraz całkowitej reinstalacji. Wyłączałem i włączałem zarówno Origin i komputer. Nic nie pomaga. Proszę pomóżcie.

PS

Problemy zaczęły się po wczorajszej aktualizacji.

Wiadomość 1 z 9 (24 818 wyświetleń)

Dot.: Gra się nie uruchamia (przycisk "graj" nie reaguje)

Community Manager (retired)

Witaj @raizor1

 

Czyli problem wystąpił dopiero po zainstalowaniu łatki 1.05? (Trochę zazdroszczę tych 100h spędzonych w grze, niestety przez moje godziny pracy mam ledwo 50h na liczniku na razie, a Andromeda ciągle wzywa).

 

Rozumiem, że przeinstalowałeś jedynie samą grę? Czy mógłbyś również spróbować wyczyścić pliki tymczasowe na  Originie lub przeinstalować samą platformę?

 

Prosiłabym również, abyś potwierdził czy po wciśnięciu graj oraz braku reakcji ze strony gry w Menadżerze Zadań (Ctrl+Alt+Del -> Uruchom Menadżera Zadań) pojawia się jakikolwiek proces sugerujący, że Mass Effect Andromeda może ciągle działać w tle.

 

Możesz również spróbować wykonać te kroki:

1. Przełącz Origin w tryb offline (Origin -> Tryb Offline) i spróbuj uruchomić grę.

2. Jeśli powyższe rozwiązanie zawiedzie, z folderu w którym zainstalowałeś grę (zwykle: Program Files -> Origin Games -> Mass Effect Andromeda) usuń plik MassEffectAndromeda.exe, po czym na Originie wybierz opcję 'Napraw'

 

Trzymam kciuki, aby wskazówki okazały się pomocne. Daj znać czy udało się ponownie uruchomić MEA!

Wiadomość 2 z 9 (24 801 wyświetleń)

Dot.: Gra się nie uruchamia (przycisk "graj" nie reaguje)

★★★★★ Newbie

Witam

W moim przypadku Krok nr2 zadziałał.

Dzięki wielkie za pomoc

Wiadomość 3 z 9 (24 791 wyświetleń)

Dot.: Gra się nie uruchamia (przycisk "graj" nie reaguje)

★★★ Newbie

mi w ogóle ani to 1 ani 2 nie pomaga ;/ 

Wiadomość 4 z 9 (24 765 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Gra się nie uruchamia (przycisk "graj" nie reaguje)

[ Edytowane ]
★★★★★ Guide

Nowe "odkrycie", które ponoć często działa to przeinstalowanie/doinstalowanie/naprawienie MS C++ 2015 ( https://support.microsoft.com/en-us/help/2977003/the-latest-supported-visual-c-downloads ), zwykle powiązane z "opcjonalnym" updatem Windowsów KB2999226.

 

Dodatkowo sugerowane jest zainstalowanie najnowszych sterowników, np. NVidia wypuściła nowe tego samego dnia, co wyszedł patch. Wielu osobom pomogło...

Wiadomość 5 z 9 (24 760 wyświetleń)

Dot.: Gra się nie uruchamia (przycisk "graj" nie reaguje)

★★★ Newbie

Witam.

W moim przypadku wszystkie porady nie zadziałały. Jednak moim problemem był niezaktualizowany system, bo Windows Update nie chciał pobrać aktualizacji. Tu podaje link do filmiku jak naprawić ten problem- https://www.youtube.com/watch?v=Z9f6DJR9TbQ

Mam nadzieje, że pomogłem Wink

 

Wiadomość 6 z 9 (24 701 wyświetleń)

Dot.: Gra się nie uruchamia (przycisk "graj" nie reaguje)

★★ Novice

ej siema suchej nie mam folderu origin exe pomóż 

Wiadomość 7 z 9 (22 771 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Gra się nie uruchamia (przycisk "graj" nie reaguje)

★★★ Newbie

Żadna z sugerowanych pomocy nie zadziałała. Gra zainstalowana i nie działa. Żadnego pliku pod nazwą MassEffectAndromeda.exe nie mam. Win7. Gra była zainstalowana od nowa, pliki na Orginie wyczyszczone, tryb offline też nic nie daje, no ręce opadają... Nie wiem już jak to naprawić i co jest przyczyną... 

Wiadomość 8 z 9 (22 481 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Gra się nie uruchamia (przycisk "graj" nie reaguje)

★ Guide

Naprawiłeś ?

Jeśli nie to z ciekawości zapodaj dxdiag. Mam ten sam problem - zapłaciłem i g##no. zero supportu w tej zasran#j firmie i polskim EA.

Wiadomość 9 z 9 (21 365 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem