Dot.: Gra Anthem nie startuje

autor: EA_Kuba
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Gra Anthem nie startuje

★★★ Novice

Kupiłem i zainstalowałem Anthem, niestety - gra nie startuje. Od tygodnia błąkam się po forum, nikt z EA mi nie odpowiedział.

 

Czy ktoś z Was może wie czego szukać? 

 

Win10 z 16GB RAM, GeForce GTX 1060GB

 

Nie pomaga reinstalacja, update, repair, zmiana języka, aktualizacja sterowników, uruchamianie jako administrator, narzędzie do rozwiązywania problemów z niezgodnością...

 

Pomocy!!!

Wiadomość 2 z 9 (1 537 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Gra Anthem NIE STARTUJE

★★★ Novice

Produkt: Anthem
Platforma:PC
Podaj na jakiej platformie grasz? PC
Model karty Nvidia lub AMD GeForce GTX 1060 6GB
Podaj ilość pamięci RAM w GB 16GB
Wybierz swój region Europa
Czy byłeś/byłaś w trakcie ekspedycji kiedy pojawił się problem? Nie
Gdzie pojawił się problem? Podaj proszę lokalizację w menu lub w grze. Nie mogę uruchomić gry po zainstalowaniu. Reinstalacja nie pomogła. Naprawa (opcja Repair) nie pomogła. Aktualizacja (opcja Update) nie pomogła - jest zainstalowana najnowsza wersja.
Kiedy to się stało (dd.mm.rr. gg.mm) 18.04.2019 8:00 CET
Opisz pokrótce napotkany błąd: Gra po zainstalowaniu nie uruchamia się. Origin pokazuje, że gra działa. W Task Manager widzę proces Anthem - ale po chwili wykorzystanie procesora spada do 0%.
Jak często występuje ten problem? 100%
W jaki sposób możemy odtworzyć ten problem? Spróbować uruchomić grę na moim komputerze.
Co się dzieje? Gra nie uruchamia się.
Co powinno się stać? Gra powinna się uruchomić. ‌

Wiadomość 1 z 9 (1 536 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Gra Anthem nie startuje

Community Manager

Hej @BorysLeonard

 

Upewnij się, że na Twoim komputerze zainstalowana jest najnowsza wersja programu Origin. Nie zaszkodzi też wyczyścić jego pamięć podręczną (nie usunie to plików związanych z grami zainstalowanymi na Twoim komputerze).

 

Kolejnym krokiem będzie zmiana nazwy folderu "Anthem", który znajdziesz w Dokumenty\Bioware\ - ponownie nie spowoduje to usunięcia gry, a zresetuje wcześniej ustawione preferencje i sprowadzi je do domyślnych. 

 

W Panelu sterowania Nvidia w zakładce Zarządzanie ustawieniami 3D - Ustawienia programu, zmień Tryb zarządzania energią na Preferuj maksymalną wydajność (zakładając, że sterowniki do Twojej karty graficznej są zaktualizowane)

 

Z racji tego, że problem może być powodowany faktem, że gra blokowana jest przez inny program na Twoim komputerze (najczęściej jest to program antywirusowy), upewnij się, że gra została dodana do wyjątków, ewentualnie na czas uruchamiania gry wyłącz program antywirusowy. Ostatecznie możesz uruchomić komputer w trybie czystego rozruchu

 

Gra musi być również zainstalowana na dysku komputera, nie na dysku zewnętrznym. Jeśli Twój komputer posiada dysk HDD i SSD, zainstaluj grę na SSD

 

Uruchom grę oraz program Origin wedle instrukcji poniżej:

 

 

Spoiler

Uruchom grę oraz Origin wedle instrukcji poniżej:

1. Całkowicie zamknij program Origin oraz grę (tak aby w menedżerze zadań nie był widoczny żaden proces związany z grą lub programem Origin)
2. W polu wyszukiwania wpisz "Kontrola konta"
3. Wybierz z listy "Zmień ustawienia kontroli konta użytkownika"
4. Przesuń suwak na samą górę, następnie zatwierdź zmiany
5. Kliknij prawym przyciskiem myszy (PPM) na skrót od programu Origin na pulpicie, wybierz Właściwości i Otwórz lokalizację pliku
6. Kliknij PPM na zaznaczonym pliku i wybierz Uruchom jako administrator
7. Jeżeli pojawi się komunikat o wprowadzaniu zmian na dysku - koniecznie go zaakceptuj
8. Tą samą czynność powtórz ze skrótem od gry
9. Jeżeli gra uruchomi się, przywróć ustawienia kontroli konta użytkownika do poprzedniej wartości (punkty 1-4)

 

Wiadomość 3 z 9 (1 521 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Gra Anthem nie startuje

[ Edytowane ]
★★★ Novice

Hej Kuba,

 

niestety dramat. przez moje kłopoty cała klasa nie kupiła anthema, wystraszyłem ich, że utopią pieniądze jak ja. Nie miałem serca do Anthem i usiadłem znowu dopiero teraz - w koncu nie po to płacisz za grę, żeby spędzać kilka dni próbując zrozumieć dlaczego nie działa, prawda?

 

sytuacja się trochę zmieniła, teraz nie działa nawet Origin  - wyswietla taki ekran...

 

Na marginesie, w moim przypadku nie ma takiego katalogu: Dokumenty\Bioware\  

 

pozdrawiam,

Jacek

 

[edytowane przez EA_Kuba]

Wiadomość 4 z 9 (1 325 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Gra Anthem nie startuje

Community Manager

Hej @BorysLeonard

 

Aby rozwiązać problem z pojawiającym się komunikatem wyczyść pamięć podręczną programu Origin i uruchom go ponownie. Upewnij się również, że gra została zaktualizowana do najnowszej wersji. 

Wiadomość 5 z 9 (1 319 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Gra Anthem nie startuje

★★★ Novice

Drogi Kubo 

 

generalnie uważam, że usuwanie moich postów z krytyczną oceną waszej pracy jest słabe.

 

Nie mogę grać od zakupu (tj. od miesiąca?) mając naprawdę mocny komputer i żadnych kłopotów z innymi grami.

Wypuszczacie software, który nie działa (FAKT) oraz organizujecie wsparcie, które nie odpowiada przez kilka dni (znowu: FAKT), no chyba, że w poście pojawi się sarkazm - o tak, wtedy reagujecie od razu! (...FAKT). Niestety porady wsparcia nie działają (jeszcze jeden FAKT)

 

Na szczęście właśnie pomógł mi jeden z graczy, gra zadziałała, ale zdajesz sobie sprawę co powiem, gdy ktoś mnie zapyta o tę grę, prawda...?

 

z poważaniem

BL

Wiadomość 6 z 9 (1 315 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Gra Anthem nie startuje

★★★ Novice

Możemy zamykać wątek, gra działa. Na wypadek gdyby ktoś miał te same problemy co ja - posty powyżej nie zawierają rozwiązania Wink

Wiadomość 7 z 9 (1 309 wyświetleń)

Dot.: Gra Anthem nie startuje

Community Manager

Hej @BorysLeonard

 

Skoro powyższe kroki nie przyniosły rozwiązania podziel się z nami tymi, które pomogły Tobie Standard smile

Wiadomość 8 z 9 (1 303 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Gra Anthem nie startuje

★ Novice
@BorysLeonard No właśnie, skoro znalazłeś rozwiązanie to podziel się nim, bo ja także nie mogę uruchomić gry... dramat, nie dziwię się niskim ocenom Anthema, skoro zaraz po kupieniu i ściąganiu przez kilka dni nawet gry nie można odpalić... podziel się rozwiązaniem, proszę.
Wiadomość 9 z 9 (881 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem