Dot.: Freezy podczas teamfigthu i nie tylko Pomocy

autor: Chytrooki
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Freezy podczas teamfigthu i nie tylko Pomocy

★★★ Novice

Witajcie, od dłuższego czasu mam problem z rozgrywkami. Generalnie gram w 1440p i mam stabilne 90klatek albo nawet powyżej gdy nagle najczęściej podczas potyczki strzelaniny albo po prostu w którymś momencie biegania łapie zwiechy/freezy na kilka sekund. Dosłownie Zamraża mnie na kilka najczęściej kluczowych sekund. Nie da się tak grać rankingówek, nie zliczę już sytuacji gdzie przez to padłem. Wyłączyłem wsparcie pełnoekranowe Nvidii, robiłem cuda, szukałem rozwiązania gdzie się da, zrezygnowany piszę o tym Tutaj. Sterowniki aktualne, taktowanie, temperatury procesora, pamięć dobra. Nie mam pojęcia. Gdzieś czytałem, że wymiana kabla displayport może pomóc ale doradźcie. 

 

Podam jeszcze swoją specyfikację

 

RTX 2060 6GB MSI Ventus

Ryzen 5 2600 (zwykły)

16GB RAM 3000mhz

Płyta Aorus B450 Elite

Zasilacz 650 Gold (nie pamiętam modelu)

Wiadomość 1 z 7 (536 wyświetleń)

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Freezy podczas teamfigthu i nie tylko Pomocy

[ Edytowane ]

@Rnm78180196Format zawsze pomaga powodzenia🙂 i daj znać czy pomogło 😃. Jeśli jeszcze nie zrobiłeś formatu sprawdź czy masz aktualna wersję Windowsa 20h2. Która nie zawsze chce się zaktualizować z poziomu systemu i trzeba spróbować przez stronę internetową.

https://www.microsoft.com/en-gb/software-download/windows10

CCP Hero Banner


Zobacz w watku

Wiadomość 4 z 7 (510 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi
Highlighted

Dot.: Freezy podczas teamfigthu i nie tylko Pomocy

@Rnm78180196 Siemanko. Próbowałeś zmienić ustawienia na 1080p? Jak wtedy zachowuje się gra.

CCP Hero Banner


Wiadomość 2 z 7 (520 wyświetleń)

Dot.: Freezy podczas teamfigthu i nie tylko Pomocy

★★★ Novice

Wiesz co, nie próbowałem bo mam 32 calowy monitor na którym FHD w odległości w jakiej siedzę przy biurku wygląda po prostu źle, nie chcę użyć określenia pikseloza ale po prostu źle. Gram we wszystkie gry w 1440p, mniej bardziej wymagające i nigdzie nie miałem takiego problemu a klatki stabilne Standard smile. Postawiłem dzisiaj system od nowa i zobaczymy.

Wiadomość 3 z 7 (513 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Freezy podczas teamfigthu i nie tylko Pomocy

[ Edytowane ]

@Rnm78180196Format zawsze pomaga powodzenia🙂 i daj znać czy pomogło 😃. Jeśli jeszcze nie zrobiłeś formatu sprawdź czy masz aktualna wersję Windowsa 20h2. Która nie zawsze chce się zaktualizować z poziomu systemu i trzeba spróbować przez stronę internetową.

https://www.microsoft.com/en-gb/software-download/windows10

CCP Hero Banner


Wiadomość 4 z 7 (511 wyświetleń)

Dot.: Freezy podczas teamfigthu i nie tylko Pomocy

★★★★ Guide
@Rnm78180196 A ja mam sugestię przeciwną do Chytrookiego.
Spróbuj grać na lepszej rozdzielczości i zobacz czy jest różnica.

Ja mam:
RTX 2080 8GB
Intel Core i9
32GB RAM

Gram na 2560x1440 i wszystko śmiga.

UZASADNIENIE:
jakiś czas temu oglądałem na ten temat filmiki na YouTube i tam koleś wyjaśnił, że jeżeli z dobrej karty graficznej zdejmujemy obciążenie to ona tak szybko przetwarza informację, że procesor może nie dawać rady. Dlatego lepiej jest żeby karta graficzna miała więcej do roboty, dzięki temu obraz będzie lepszy i procesor da radę.

To tak w skrócie. Może nie intuicyjne, ale podoba mi się to wyjaśnienie.

Daj znać jak poszło.
Wiadomość 5 z 7 (486 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Freezy podczas teamfigthu i nie tylko Pomocy

[ Edytowane ]

@Rnm78180196Jak tam poszło? Jeśli problem pozostał lub nie czy mógbyś napisać jakie masz użycie w procentach GPU podczas gry w 2k? Znalazłem informacje że jeśli gra obciąża 90% karty graficznej, trzeba ustawić w panelu sterowania Nvidia opcje -Low Latency Mod na Ultra. 

 

Pozdrawiam i sorry za nękanie 😄😋. 

CCP Hero Banner


Wiadomość 6 z 7 (464 wyświetleń)

Dot.: Freezy podczas teamfigthu i nie tylko Pomocy

★★★ Novice

Na szczęście pomogło postawienie systemu od nowa, nie wiem czy się sterowniki gryzły czy po prostu za dużo syfu się narobiło przez ten ostatni rok w rejestrach. Ale działa jak natura chciała. Wymieniłem też baterię do biosu przy okazji i paste na procu bo wiadomo, lepiej zapobiegać niż leczyć. Dzięki za porady Panowie Wink

Wiadomość 7 z 7 (448 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem