Fifa20 nie uruchamia się

autor: mastyerz
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Fifa20 nie uruchamia się

[ Edytowane ]
★★★★ Novice

Cześć, 

Mam taki problem że gdy odpalam fife origin > fifa 20 > wyświetla mi się to takie okienkowe menu Graj/Ustawienia i coś tam jeszcze > odpala mi się ten taki kolorowy ekran ładowania > gra się sama zamyka, po prostu sama z siebie się momentalnie wyłącza, miał ktoś coś podobnego? Sprawdziłlem zgodność plików, naprawiłem fife 

Wiadomość 1 z 240 (17 399 wyświetleń)

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: problem z uruchomieniem

[ Edytowane ]
Community Manager

Aby uporządkować ten wątek zebrałem listę rozwiązań, które zostały potwierdzone przez społeczność forum zarówno na polskim, jak i na angielskim AHQ, znajdziecie je poniżej w formie listy. Przed wykonaniem kroków upewnijcie się, że Wasz komputer spełnia minimalne wymagania, oraz macie pobrane najnowsze sterowniki do karty graficznej i aktualizacje systemu operacyjnego

 

1. Wyłączenie Origin w grze, dla FIFA 20: 

Spoiler
Kliknij prawym przyciskiem myszy na okładce gry FIFA 20 i wybierz Właściwości gry. W zakładce Ogólne odznacz opcję "Włącz funkcję „Origin w grze” w EA SPORTS™ FIFA 20 Edycja Ultimate"

2. Rozwiązanie od @PiotrTheBest (zmiana direct X w fifasetup)

Spoiler

Plik znajduje się w  %USERPROFILE%\Dokumenty\FIFA 20, klikamy na niego prawym przyciskiem myszy i wybieramy "Otwórz za pomocą -> Notatnik". Cyfrę "0" w zaznaczonym polu należy zamienić na "1". 

dx.jpg

 

3. Rozwiązanie od @Biffcly (zmiana języka gry + zmiana directx w fifasetup + ustawienia w panelu Nvidia)

Spoiler

1. Na originie klikamy ppm, wchodzimy w ustawienia, póżniej w zaawansowane i zmieniamy język na czeski. Powinno weryfikować nam pliki(sprawdźcie czy dziala pozniej można zmienic znów na polski/ angielski.

2. W dokumentach szukamy folderu fifa 20, wchodzimy w dokument fifa setup i obok napisu z directx wpisuje po = 2 (cyfre 2)

3. Wchodzimy w panel nvidia, opcje 3d. Wyszukujemy Fife 20 i ustawiamy żeby uruchamiała się od razu na naszej podstawowej karcie grafiki( prawdopodobnie macie ustawione automatyczne).

4. Naprawa plików z folderu _Installer (VC++ oraz DotNet)

Spoiler

vc1.jpg

vc2.jpg

DotNet:

vc3.jpg

Powyższe aktualizacje należy uruchamiać z uprawnieniami administratora. Wszystkie aktualizacje możecie znaleźć na stronie Microsoft - tutaj

5. Dodanie wyjątków do Windows Defender (gra + Origin)

 

6. Zaznaczenie opcji "Uruchom jako administrator" w plikach FIFA20.exe, oraz FIFA20Trail.exe + uruchom zgodnie ze starszym systemem operacyjnym:

Spoiler

Pliki znajdują się domyślnie w C:\Pliki programów(x86)\Origin Games\FIFA 20\

exe.jpg

 

Opcje do zaznaczenia znajdują się w zakładce "Zgodność"

admin.jpg

7. Instalacja starszego sterownika NVidia (419.67)

Spoiler
  • Sterownik można pobrać stąd.
  • 03/10/2019 - Został wydany "hotfix" poprawiający niektóre problemy w grze FIFA 20. Przed "rollback-iem" sterownika upewnijcie się, że wcześniej pobraliście jego najnowszą wersję - stąd

8. Usunięcie i ponowne zainstalowanie starszej wersji programu Origin (wyłączając automatyczne aktualizacje programu)

Spoiler
Instalator możecie pobrać stąd. (po kliknięciu automatycznie rozpocznie się pobieranie)

Część z powyższych rozwiązań została zawarta w przyklejonym wątku - [Info] Rozwiązania problemów z wydajnością, uruchomieniem - dlatego upewnijcie się, że sprawdziliście rozwiązania tam zaproponowane Standard smile

 

Oznaczę moją odpowiedź jako rozwiązanie, jeśli pojawią się jakiekolwiek dodatkowe rozwiązania - zaktualizuję mój wpis :eahigh_file:

Zobacz w watku

Wiadomość 141 z 240 (17 602 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Fifa20 nie odpala się

★★★ Novice

mamy to samo, próbowałem chyba wszystkiego i nic

Wiadomość 2 z 240 (17 374 wyświetleń)

Dot.: Fifa20 nie odpala się

★★★★ Novice

Nie jest to na pewno kwestia komputera, wymagania spełniam, 19 smigała normalnie a tutaj nic, wklejam dxdiag

Wiadomość 3 z 240 (17 372 wyświetleń)

Fifa 20 nie uruchamia się

★★★ Novice

Gdy nacisne przycisk graj fifa w ogole sie nie uruchamia, w menedrzeze jest aktywna i pobiera czas gry ( z dostepnych dziesięciu godzin) lecz okno zadne z gra sie nie pojawia. Ktos moze pomoc? Demo mi dzialalo bez problemu.

Wiadomość 4 z 240 (17 120 wyświetleń)

Dot.: Fifa 20 nie uruchamia się

[ Edytowane ]

Witaj @Biffcly @mateuszeqpro96 

 

Sprawdz wszystkie kroki z tego tematu jeżeli nadal będzie problem to prześlij plik   DXDIAG.

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 5 z 240 (17 103 wyświetleń)

Dot.: Fifa20 nie odpala się

Witajcie @mastyerz  @mati91ck 

 

Sprawdzcie wszystkie kroki z tego tematu jeżeli nadal będzie problem to prześlijcie plik   DXDIAG.

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 6 z 240 (17 338 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Fifa 20 nie uruchamia się

★★★ Newbie

nie mogłem znalezc kontaktu do Ciebie a mam dokladnie ten sam problem i wszystkie sposoby z linka nie dzialaja,podsyłam plik z DxDiag 

Wiadomość 7 z 240 (17 094 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Problem z odpaleniem Fify 20

★★★ Novice

Witam. W większości mam to co wszyscy i nie mogę odpalic gry.Kręci sie chwile kółko i nic a w menadżerze zadań gra jest odpalona i minuty ea access lecą.

Dołączam dxdiag

 

Wiadomość 8 z 240 (17 299 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Fifa20 nie odpala się

[ Edytowane ]
★★★★ Novice

Załączam dxdiag, nie działa mi żaden ze sposobów z tamtego linku

Wiadomość 9 z 240 (17 306 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Fifa20 nie odpala się

★★★ Novice

Mi nic nie zadziałało dorzucam Dxdiag

Wiadomość 10 z 240 (17 288 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA