Fifa 2020 brak dźwięku

autor: Sybini
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Fifa 2020 brak dźwięku

★ Novice

Dzień dobry po aktualizacji Fifa 2020 nie mam dźwięku wszystko działa prawidłowo a tylko w grze fifa 2020 nie ma dźwięku jak możnan naprawić ten błąd???

Wiadomość 1 z 12 (3 476 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Fifa 2020 brak dźwięku

★ Novice

Dobry gram na PC miałem laptopa MSI robiłem wszystko co sie dało a okazało się ze trzeba wyłączyć Nahmic czy jakos tak (ulepszacz dźwięku) i działa cscy

Zobacz w watku

Wiadomość 3 z 12 (3 399 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Fifa 2020 brak dźwięku

Community Manager

Hej @Sybini 

 

Na jakiej platformie grasz? Wykonywałeś dotychczas jakieś kroki, aby rozwiązać ten problem? 

Wiadomość 2 z 12 (3 424 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Fifa 2020 brak dźwięku

★ Novice

Dobry gram na PC miałem laptopa MSI robiłem wszystko co sie dało a okazało się ze trzeba wyłączyć Nahmic czy jakos tak (ulepszacz dźwięku) i działa cscy

Wiadomość 3 z 12 (3 400 wyświetleń)

Dot.: Fifa 2020 brak dźwięku

Community Manager

Hej @Sybini 

 

Dzięki za informacje Standard smile 

 

Oznaczę Twoją odpowiedź jako rozwiązanie :eahigh_file:

Wiadomość 4 z 12 (3 384 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Fifa 2020 brak dźwięku

★★★ Novice

U mnie podobny problem. Wcześniej dźwięk miałem normalnie. Brak dźwięku zbiegł się z aktualizacją gry. Gram na PC. Próbowałem rozwiązać problem na podstawie wpisów np:

https://answers.ea.com/t5/FIFA-18/Info-Problem-z-dzwiekiem-komentarza-lub-dialogow-Zajrzyj/m-p/62970...

Nie znalazłem tylko możliwości ustawienia Direct 11. U mnie jest Direct 12. Czy to może być przyczyną? Jeżeli tak to jak to przestawić?

Wiadomość 5 z 12 (2 794 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Fifa 2020 brak dźwięku

Community Manager

Hej @arekkam 

 

Instrukcję w jaki sposób zmienić DirectX z 12 na 11 znajdziesz tutaj. Standard smile Spróbuj również uruchomić komputer w trybie czystego rozruchu, aby upewnić się, że problem nie jest powodowany inną aplikacją zainstalowaną na Twoim komputerze. 

Wiadomość 6 z 12 (2 745 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Fifa 2020 brak dźwięku

★★★ Novice

Niestety zmiana Direct według instrukcji nic nie dała. Uruchomienie komputera w trybie czystego rozruchu robiłem już wcześniej. Niestety to również nic nie dało.

Wiadomość 7 z 12 (2 709 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Fifa 2020 brak dźwięku

Community Manager

Hej @arekkam 

 

Dzięki za odpowiedź Standard smile

 

Rozumiem też, że na Twoim komputerze nie ma oprogramowania Nahimic, zgadza się?

 

Sprowadź grę w takim razie do domyślnych ustawień i upewnij się, że sterowniki odpowiedzialne za dźwięk są zaktualizowane do najnowszych - link (pkt. 6)

Wiadomość 8 z 12 (2 687 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Fifa 2020 brak dźwięku

★★★ Novice

Tak, nie ma oprogramowania Nahimic.

Sprowadziłem grę do domyślnych ustawień oraz upewniłem się, że mam najnowsze sterowniki.

Niestety dalej brak dźwięku w grze Fifa 2020.

Wiadomość 9 z 12 (2 580 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Fifa 2020 brak dźwięku

[ Edytowane ]
★★★★★ Expert

@arekkam

 

Rozumiem, że układ dźwiękowy jest marki Realtek, i czy korzysta wyłącznie z wbudowanego sterownika systemu Windows.

 

Jeżeli jest to Realtek HDA, to czy masz zainstalowane pełne sterowniki ze strony producenta układu Realtek i czy jest 32-bitowy lub 64-bitowy. To istotne, ponieważ Fifa jako gra 64-bitowa, nie skorzysta ze sterownika audio 32-bitowego i tym samym będzie cisza.

 

Zrób raport DxDiag i zobaczę co to za układ. I spróbuję znaleźć sterownik do niej.

Wiadomość 10 z 12 (2 569 wyświetleń)

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA