Dot.: Fifa 19 PC zrywa połączenia w trakcie meczu. Ostatnio prawie zawsze...

autor: NightHawk251079
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Fifa 19 PC zrywa połączenia w trakcie meczu. Ostatnio prawie zawsze...

★★★ Novice

Witam serdecznie Standard smile

Ostatnie dwa tygodnie z Fifa 19 to dla mnie jedna wielka udręka. Grając w Division Rivals mniej więcej w 60% przypadków wyrzuca mnie z meczu. Dzieje się to tak, że albo wraca do ekranu startowego, nie zapisując ani mi, ani (prawdopodobnie przeciwnikowi) żadnych wyników, lub po prostu wyskakuje komunikat, że "nastąpiło rozłączenie z przeciwnikiem" i zapisuje mi remis (z reguły dzieje się tak na początku meczu, rzadziej w późniejszej jego fazie). Mecz się "freezuje", kółko ładowania na ekranie chwilę się kręci, po czym następuje rozłączenie.

Jest to już męczące...

Kontaktowałem się z dostawcą internetu. Testy wychodzą dobrze. System Windows 10 64 bit PL, świeżo postawiony na dysku NVMe XPG8200 Pro.

Intel i5 7600K

Płyta Gigabyte Z170 Gaming K3

16 GB ddr4 3000 MHz

RX 580 Nitro+ 8 GB

Zasilacz Chieftec CTG 650 watt

Internet z bardzo stabilnym download 150 MBit/s i Upload 10 MBit/s, kablówka.

Podłączony nowym kablem ethernet CAT6 do karty sieciowej KILLER 2400...

Zmieniałem nawet serwery DNS na google'a, cloudflare'a i nadal to samo.

Poradźcie coś, bo odechciewa mi się grać. Przez ostatnie dwa tygodnie nawet nie uzbierałem 2000 pkt do ligi...

W załączeniu parę plików...

POZDRAWIAM

Michał

Wiadomość 1 z 7 (1 047 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Fifa 19 PC zrywa połączenia w trakcie meczu. Ostatnio prawie zawsze...

★★★ Novice

Tu jeszcze jeden screen. Na screenach wyżej, akurat jest sytuacja, kiedy wyrzuciło w 52 minucie, z reguły dzieje się to szybciej...

Wiadomość 2 z 7 (1 034 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Fifa 19 PC zrywa połączenia w trakcie meczu. Ostatnio prawie zawsze...

★★★ Novice

EDIT:

 

Wczoraj, tj. 06.07.2019 zauważyłem, że grając w Division Rivals w godzinach 18-23 nie wyrzuciło mnie ani razu z meczu, nie rozłączyło, 

ale za to kilka, kilkanaście razy w ciągu meczu są mniejsze lub większe lagi.

Wygląda to tak, jakby komputer nie wyrabiał, choć tak nie jest, delikatne klatkowanie i przycięcia...

Mam stałe 60 FPS zarówno w menu, powtórkach i w trakcie meczu...

Wiadomość 3 z 7 (1 014 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Fifa 19 PC zrywa połączenia w trakcie meczu. Ostatnio prawie zawsze...

Witaj @NightHawk251079 

 

 

Na teście masz 127 pingu, czasami tak jest, że trafiamy na rywali ze słabym internetem i przez to tak wysoki ping lub delikatne przycięcia i  klatkowanie. Wysoki ping może też być, gdy mamy więcej niż jedno urządzenie podpięte do internetu i ktoś w tym samym czasie ogląda coś w necie lub pobiera coś z sieci, mogą to być też oszuści, którzy rozłączają się, gdy prowadzą w meczu, i nie chce im się dalej grać, to wychodzą z meczu i zalicza im wygraną.

 

 

Nie wiem czy sprawdzałeś wszystkie kroki z TEGO tematu ?

 

 

 

Jeżeli nadal będziesz miał problem to jutro poproszę kogoś z EA , może będą mieli jakieś inne pomysły.

 

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 4 z 7 (1 008 wyświetleń)

Dot.: Fifa 19 PC zrywa połączenia w trakcie meczu. Ostatnio prawie zawsze...

[ Edytowane ]
★★★ Novice

Właśnie wyczyściłem DNS, tego wcześniej nie robiłem, zobaczymy czy dało to jakiś efekt.

Jeśli chodzi o obciążenie mojego łącza, to kablem ethernet CAT6 mam podłączony tylko komputer, a z WiFi 5 GHz są połączone Galaxy Note 9 i HTC U11. Nawet jak rozłączę te dwa fony, nic to nie zmienia. Łącze więc nie jest obciążone w zasadzie w żaden sposób.

Problem występuje tylko przy Fifie 19... 

Zaraz sprawdzę czy czyszczenie DNS coś dało, choć wątpię...

W załączniku test neta przy pomocy speedtestu.

Wiadomość 5 z 7 (1 002 wyświetleń)

Dot.: Fifa 19 PC zrywa połączenia w trakcie meczu. Ostatnio prawie zawsze...

★★★ Novice

Więc czyszczenie DNS nie dało kompletnie nic. Żadnych portów TCP/UDP nie mam zamkniętych, nawet jeśli ręcznie w konfiguracji routera pootwieram wszystkie zalecane, też nic to nie daje.

Przed chwilą odpaliłem Division Rivals i w pierwszym meczu 3 minuta freeze, kręcące się kółko, nagłe przyspieszenie gry na 1 sekundę i wyrzut na ekran główny gry. 

W drugim meczu to samo w 10 minucie.

POMOCY, bo widzę, że nie jestem sam a wspaniałe "STUDIO" ma od zawsze wywalone. Ważne, że kasa się zgadza...

Wiadomość 6 z 7 (989 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Fifa 19 PC zrywa połączenia w trakcie meczu. Ostatnio prawie zawsze...

★★★ Novice

Kilka godzin później, odpalam Division Rivals. 

Gram pierwszy mecz, o dziwo do 35 minuty rewelka, nawet bez lagów. Nagle małe ścinki i standardzik. 

Kręcące się kółko, wywala do głównego ekranu fify.

To była ostatnia gra (po Fifie 17), którą kupiłem od tych znieważających ludzi patałachów.

A miało być tak pięknie Standard smile

Wiadomość 7 z 7 (972 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA