Fifa 18 - Problem ze sterowaniem na klawiaturze.

autor: RealMadryt91
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Fifa 18 - Problem ze sterowaniem na klawiaturze.

★ Novice

Witam.

Mam problem ze sterowaniem (klawiatura) w grze Fifa 18. Gdy chcę zmienić sterowanie, zmiany się zapisują ale gdy zaczynam grać wszystko jest pozmieniane, Próbowałem wiele opcji ale nic nie działa. Co mógłbym jeszcze zrobić?

 

Wiadomość 1 z 9 (7 372 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Fifa 18 - Problem ze sterowaniem na klawiaturze.

[ Edytowane ]

@RealMadryt91

 

Witam

 

Wygląda to jak błąd zapisu pliku z preferowanymi ustawieniami. Dlatego spróbuj usunąć plik "Ustawienia osobiste 1" znajdziesz go według kroków poniżej:

 

 

Przejdź do menu głównego gry FIFA. 
Przejdź do sekcji Konfiguracja. 
Idź do PROFIL. 
Idź do USUŃ 
Z listy proszę usunąć Ustawienia osobiste 1 (chyba, że widnieją pod inną nazwą)
Ponownie uruchom grę i przetestuj sterowanie.

 

 

 

Alternatywnie możesz zresetować całe ustawienia gry Fifa 18, gdyż również to pomaga w problemach ze sterowaniem:

 

 

WYŁĄCZ ZAPISY W CHMURZE (Origin <Ustawienia aplikacji) ZMIEŃ NAZWĘ FOLDERU FIFA 18 W DOKUMENTACH SPOWODUJE TO ZRESETOWANIE USTAWIEŃ GRY (uwaga: zapisy gry oraz trybu KARIERA zostaną usunięte)

CCP Hero Banner - Blue.png

Zobacz w watku

Wiadomość 2 z 9 (8 516 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Fifa 18 - Problem ze sterowaniem na klawiaturze.

[ Edytowane ]

@RealMadryt91

 

Witam

 

Wygląda to jak błąd zapisu pliku z preferowanymi ustawieniami. Dlatego spróbuj usunąć plik "Ustawienia osobiste 1" znajdziesz go według kroków poniżej:

 

 

Przejdź do menu głównego gry FIFA. 
Przejdź do sekcji Konfiguracja. 
Idź do PROFIL. 
Idź do USUŃ 
Z listy proszę usunąć Ustawienia osobiste 1 (chyba, że widnieją pod inną nazwą)
Ponownie uruchom grę i przetestuj sterowanie.

 

 

 

Alternatywnie możesz zresetować całe ustawienia gry Fifa 18, gdyż również to pomaga w problemach ze sterowaniem:

 

 

WYŁĄCZ ZAPISY W CHMURZE (Origin <Ustawienia aplikacji) ZMIEŃ NAZWĘ FOLDERU FIFA 18 W DOKUMENTACH SPOWODUJE TO ZRESETOWANIE USTAWIEŃ GRY (uwaga: zapisy gry oraz trybu KARIERA zostaną usunięte)

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 2 z 9 (8 517 wyświetleń)

Dot.: Fifa 18 - Problem ze sterowaniem na klawiaturze.

★ Novice
Dzięki za pomoc, działa.
Wiadomość 3 z 9 (7 356 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Fifa 18 - Problem ze sterowaniem na klawiaturze.

★★★ Newbie

U mnie niby działa, ale wystarczy, że zmienię sterowanie jednej akcji na padzie (np. zmiana podania z lobem), to zaczyna już mieszać ustawienia na klawiaturze. Może by EA zrobiło jakąś poprawkę...?

Wiadomość 4 z 9 (6 876 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Fifa 18 - Problem ze sterowaniem na klawiaturze.

★★★ Newbie

Mam ten sam problem. Jeżeli mam podlaczony pad i klawiature do PC to w fifie nie da sie ustawic ustawien sterowania. Zmianiaja sie w ustawieniach np podanie krotkie na  X ale jak wejde w mecz wszystko sie przestawia i podanie jest na np A ( co u mnie jest dosrodkowaniem)

Ten sam problem byl w fifa 14,16,17,18

 

Grajac we dwójke na jednym kompie i podlaczajac pad i klawiature nie mozna ustawic ustawien.
Jezeli na padzie przestawimy jedną rzecz na klawiaturze też zmienia sie sterowanie

Może EASPORTS naprawiło by wreszcie tego denerwujacego buga

Wiadomość 5 z 9 (6 602 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Fifa 18 - Problem ze sterowaniem na klawiaturze.

★ Novice

Witam. Mam problem w fifie 18. Nie mogę podać ani strzelić w lewy-górny róg (gram na klawiaturze na strzałkach, podanie (s), strzał (d) ) czasami też blokuje mi się zmiana zawodnika (q). Nie mogę skontaktować się z Tobą inaczej tylko w ten sposób. Mam nadzieję że będziesz potrafił/a pomóc. 

Wiadomość 6 z 9 (6 182 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Fifa 18 - Problem ze sterowaniem na klawiaturze.

@matyhehe

 

Witaj

 

Próbowałeś powyższych kroków ? Problem występuję  w trybie online czy np w karierze ? Co do strzałów w lewy-górny róg  lub podań, to nie możesz wcale tego wykonać ? Jeśli chodzi o blokowanie  zmiany zawodnika na  Q, spróbuj zmienić na inny przycisk, jeśli grasz online mogą występować  opóznienia z winy przeciwnika lub twojej, dlatego zdarza się, .że blokowanie się klawisza Q może być właśnie przyczyną opóznień lub coś jest nie tak z klawiaturą.

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 7 z 9 (6 175 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Fifa 18 - Problem ze sterowaniem na klawiaturze.

★ Novice
Próbowałem i nic. Problem jest w zwykłym meczu i nawet na arenie. Raz na dziesięć prób strzał/podanie mi wychodzi, czasem nawet rzadziej.
Wiadomość 8 z 9 (6 113 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Fifa 18 - Problem ze sterowaniem na klawiaturze.

@matyhehe

 

 

Spróbuj zmienić obecne sterowanie na inne tzn na inne klawisze, problem może być  też z klawiaturą bo tego typu problemy raczej normalne nie są. Spróbuj ustawić wspomaganie w grze tak jak poniżej.

 

 

Wchodzimy w ustawienia 

 

Bez tytułu.jpg

 

I  poniżej ustawiasz sobie wspomaganie.

 

Bez tytułu.jpg

 

Daj znać czy to coś zmieniło.

 

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 9 z 9 (6 097 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA