Dot.: FIFA 20 windows 10 - problem

autor: kingaidenx97
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

FIFA 20 windows 10 - problem

★★ Novice

Hej. Grałem w FIFY na windows 7 i nie było nigdy problemów. Teraz musiałem zmienić na windows 10 i grać się nie da. Mam najnowsze sterowniki do GeForce950gtx. Mam 8giga ramu. Zresztą wymagania mam spełnione. Poczytałem o problemie w necie i zrobiłem wszystko, co radzili. Powyłączałem programy działające w tle. Antywirusy. Zmieniałem w panelu sterowania nVidii, by zmieniać różne atrybuty i nic. Wchodzę do gry i podczas ładowania się składów meczowych wyrzuca błąd - brak pamięci, rozłączenie z origin. Czasem, ale to czaaaasem da się zagrać na bota, ale dzień później znowu nie, wywala przy ładowaniu się składów. Nawet uruchamiam grę na minimalach i nie pomaga. Ktoś rozwiązał ten problem czy nie? Podejrzewam, że to może być wina Directx12, a innego podobno się nie zainstaluje na windows 10. Ech ręce opadaja

Wiadomość 1 z 5 (537 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: FIFA 20 windows 10 - problem

★★★★★ Apprentice
@Erboj Cześć, pierwsza sprawa to mówisz iż masz 8GB ram'u a na screenie pokazujesz że masz 4. Z tego 3,4 już jest zajęte, rozumiem że przez uruchomienie fify. Druga sprawa to mówisz że wykonałeś już pewne kroki, nie napisałeś jakie więc patrząc po błędzie, spróbuj zainstalować starszy sterownik graficzny. Popróbuj tak do 3 sterowników maks w tył. Jeżeli to nie pomoże to szczerze mówiąc nie wiem o co może chodzić. Postaraj się powyłączać automatyczne uruchamianie się np platform albo innych programów które nie są systemowe. Pozwoli to może zaoszczędzić trochę ramu. Rozumiem też że opcja gry w oknie pokazuje ten sam komunikat. Spróbuj otworzyć w "Dokumenty" folder z fifa 20 i tam w pliku "fifasetup" zmień wartość DIRECTX_SELECT = (LICZBA) -> NA "0" - ZERO. W nawiasie liczba bo nie wiem czy w win10 automatycznie nie wchodzi dx12. Wartość 0 powinna uruchamiać grę na silniku dx11. I zacznij od tego.
Wiadomość 2 z 5 (517 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: FIFA 20 windows 10 - problem

[ Edytowane ]
★★ Guide

Bez problemu można włączyć DX11 na Windows 10 tylko trzeba robić to przez plik fifasetup w folderze w dokumentach o nazwie FIFA 20. Tam zmieniasz wartość Directx select z 0 na 1 tylko pamiętaj, że przy każdej zmianie ustawień gry w launcherze wartość DX wróci do 12..

 

@Ejtwar Wprowadzasz go w błąd, wartość na 1 to jest DX11. 

Wiadomość 3 z 5 (507 wyświetleń)

Dot.: FIFA 20 windows 10 - problem

★★★★★ Apprentice
@kingaidenx97 A to sory, może faktycznie mogło mi się coś walnąć bo u mnie ta wartość wynosi 0 a mam win7. Na jakiejs zagranicznej stronie też widziałem aby zmienic wartość na 0 jak ktoś miał problem z dx12. Może coś pominąłem. Plusik za czujność Wink
Wiadomość 4 z 5 (492 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: FIFA 20 windows 10 - problem

★★ Novice

próbowałem zmieniać na 1 i na 0 ten plik o którym mówisz. Zmieniałem ustawienia panelu kontrolnego nvidia - dałemsynchronizacje pionowa na poziom akceptowalny, innym razem wyłączyłem. Grać się nie da. Reaisntalowałem biblioteki vredist, sterowniki karty mam najnowsze, uruchamialem gre w trybie zgodnosci z windowsami starszymi, na małych liczbach klatek (do 30) i nic... Gra się odpali, menu działa poprawnie, natomiast problem pojawia się podczas ładowania składów, czy to online, czy na bota. Najpierw muzyka w tle się troszkę zacina, obraz też. Potem gra niby się ładuje ale mam wrażenie, że wstawki cut-scenek robią cały bałagan. Na nich gra się strasznie tnie i spowalnia. Potem podczas meczu nagle przyspiesza... by po chwili nawet podczas meczu wszystko sie zacielo... O dziwo, w drugich połowach gra już się nie tnie podczas rozgrywki, tylko na samych cut-scenkach. Pierwszy mecz kończę znerwicowany na maksa, a potem chcę rozegrać drugi i obojętnie czy na bota, czy online, podczas ładowania składów wyskakuje error (że niby problem direct3d, outofmemory... coś tam coś tam, że mam zły sterownik) i wywala mnie po chwili do windowsa. Nie wiem co tu moze byc pochrzanione. Skoro na starym windows 7, działało mi poprawnie nawet przy starszych sterownikach graficznych, to czemu na nowym windows 10 z nowymi sterami do grafy - jest taki problem. Dodam jeszcze, ze usunalem dzialanie innych aplikacji w tle, wylaczam antywirusa, wszystkie programy zbedne, zmniejszam rozdzielczosc nawet (sam nie wiem po co) i nic. Na starym windows 7, moglem sobie wlaczyc youtube na polowie monitora, na drugiej FIFE 20.... i wszystko razem idealnie grało bez zadnych lagów. Teraz jest wrazenie, jak bym mial kompa sprzed 30 lat, ktory tej gry nie dźwiga. Dziwne, bo wszystkie inne gry hulają aż miło

Wiadomość 5 z 5 (452 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA