FIFA 20 - dropy fps/lagi

autor: dvnnyiwnl
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Dot.: FIFA 20 - dropy fps/lagi

[ Edytowane ]
★★★★ Apprentice

Chyba firma EA z roku na rok bardziej przejmuję się tym co dodać do gry niż tym, aby dało się grać w tę grę. Wiele osób ma takie problemy i nic nie daje przegrzebanie poradników czy forum, które powinno dawać odpowiedzi na to jak poradzić sobie z danym problemem. Możliwe bardzo że firma EA sama nie wie jak poradzić sobie z takim problemem lub uznaje, że każdemu użytkownikowi PC niezależnie czy posiada on drogą czy tańszą, ale spełniającą wymogi konfigurację sprzętu w swoim domu, gra musi działać bez zarzutu. Próbuję pomóc innym jak tylko się da, bo wiem że wydanie przynajmniej 200 zł na nowy tytuł FIFA co roku nie jest wydatkiem na poziomie gumy do żucia i każdy chce się cieszyć grą. Proponuję :

1. Zmiana zaawansowanych ustawień systemu -> wydajność -> dopasuj do najlepszej wydajności (Windows może wyglądać na przestarzały i mało atrakcyjny dla oka, ale zyskujemy fps).

2. Wyczyszczenie komputera ze zbędnych plików :

- uruchomienie opcji "prefetch" w konsoli cmd (zaznaczyć wszystko co wyświetli się w tym folderze i usunąć)

- usunięcie zawartości folderu %temp%

- wykorzystanie programu do czyszczenia dysków

- naprawa błędów rejestru

- defragmentacja dysków.

3. Może to zabrzmieć trochę głupio, ale mojemu koledze pomogła reinstalacja całej aplikacji Origin.

4. W panelu sterowania Nvidia zastosować preferencje użytkownika podkreślające wydajność na ustawieniach 3D.

5. Aktualizacja programu Adobe Flash Player.

6. Instalacja wszelkich aktualizacji systemowych jak i programowych na naszym komputerze.

Co do kroków w punkcie 2. radziłbym być ostrożnym. U mnie takie usuwanie plików systemowych nie wywołało nigdy problemów, ale nie wiem jak może być u kogoś innego. Przestrzegam !

Czekam na Wasze odpowiedzi i propozycje :D

 

Pomagam bo chcę i mogę.

Wiadomość 11 z 15 (1 114 wyświetleń)

Dot.: FIFA 20 - dropy fps/lagi

★★★★★ Novice

I jak tam ludzie udało się rozwiązać problem? U mnie na laptopie non stop laguje w ten sposób że myślałem że mi pad coś z opóźnieniem działa ale jednak nie. Jakoś piłkarze wolno się poruszają i czasem potrafią przyspieszyć. Jak wchodzę w rozgrywkę to niby pokazuję dobre połączenie. Testując łącze na speedtescie mam 12 ms opóźnienia. Już zaczyna mnie to denerwować bo zapłaciłem pieniądze i nie mogę sobie normalnie pograć . 

 

Wiadomość 12 z 15 (832 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: FIFA 20 - dropy fps/lagi

★★★ Novice

to samo mam

 

Wiadomość 13 z 15 (792 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: FIFA 20 - dropy fps/lagi

★★ Apprentice

To nie jest Twoja wina. Ja mam to samo nawet gdy:

1. przekierowałem porty

2. zainstalowałem na nowo cały system

3. ustawiłem grę na max wydajność w ustawieniach karty graficznej

4. ustawiłem grę na uruchamianie jako administrator

5. ustawiłem grę podczas uruchamiania na najwyższy priorytet

6. przeinstalowałem origin

7. przekierowałem porty w routerze

8. ustawiłem porty w windows defender

9. wyłączyłem procesy, aplikacje w tle oraz antywirusa

10. wykupiłem na miesiąc usługę VPN w celu sprawdzenia, czy wybranie serwera we Frankfurcie zniweluje opóźnienia w grze...

11. powyższe czynności nie zmieniły kompletnie nic, pomijam, że dzwoniłem do wsparcia EA, gdzie zasugerowano zmianę operatora internetu (standardowa gadka).

PROBLEMEM NIE SĄ NASZE SPRZĘTY I OPERATORZY, TYLKO PRZESTARZAŁE, ZAMULONE SERWERY EA. 

MOJA RADA:

ODINSTALUJ GRĘ I ORIGIN I CIESZ SIĘ ŻYCIEM, KTÓRE ZALEŻY W DUŻEJ MIERZE OD CIEBIE A NIE OD OSÓB TRZECICH, TAK JAK WYGLĄDA TO W PRZYPADKU EA. MNIEJ NERWÓW DŁUŻSZE ŻYCIE

Wiadomość 14 z 15 (464 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: FIFA 20 - dropy fps/lagi

★★ Apprentice
To nie jest Twoja wina. Ja mam to samo nawet gdy:

1. przekierowałem porty

2. zainstalowałem na nowo cały system

3. ustawiłem grę na max wydajność w ustawieniach karty graficznej

4. ustawiłem grę na uruchamianie jako administrator

5. ustawiłem grę podczas uruchamiania na najwyższy priorytet

6. przeinstalowałem origin

7. przekierowałem porty w routerze

8. ustawiłem porty w windows defender

9. wyłączyłem procesy, aplikacje w tle oraz antywirusa

10. wykupiłem na miesiąc usługę VPN w celu sprawdzenia, czy wybranie serwera we Frankfurcie zniweluje opóźnienia w grze...

11. powyższe czynności nie zmieniły kompletnie nic, pomijam, że dzwoniłem do wsparcia EA, gdzie zasugerowano zmianę operatora internetu (standardowa gadka).

PROBLEMEM NIE SĄ NASZE SPRZĘTY I OPERATORZY, TYLKO PRZESTARZAŁE, ZAMULONE SERWERY EA. 

MOJA RADA:

ODINSTALUJ GRĘ I ORIGIN I CIESZ SIĘ ŻYCIEM, KTÓRE ZALEŻY W DUŻEJ MIERZE OD CIEBIE A NIE OD OSÓB TRZECICH, TAK JAK WYGLĄDA TO W PRZYPADKU EA. MNIEJ NERWÓW DŁUŻSZE ŻYCIE
Wiadomość 15 z 15 (464 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA