FIFA 18 PC nie uruchamia się (znany problem, ale rozwiązanie już nie bardzo)

autor: WujaszekMateusz
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

FIFA 18 PC nie uruchamia się (znany problem, ale rozwiązanie już nie bardzo)

★ Apprentice

Witam!

Wiem, że jest już co najmniej kilka postów na ten temat, ale wiele osób (w tym ja) nadal ma ten problem.

Otóż odpalam sobię Fifkę na PC, a tutaj klops - gra nie uruchamia się. Do tej pory wszystko śmigało, aż miło, no i żeby nie było za pięknie, to już nie działa. Żadnego komunikatu, ani nic. Gra pojawia się na sekundę w procesach, ale znika tak szybko jak się pojawiła. PC oczywiście bez problemu spełnia wymagania sprzętowe.

 

Już od tylu lat kupuję tę grę w dniu premiery i teraz mam poważny dylemat co do następnej części, bo nie wiem czy w połowie sezonu mi się nie zepsuje.


No to teraz rzeczy, które zrobiłem, ale gra dalej nie działa (uwaga będzie długa lista, ale jeżeli macie ten sam problem, to może znajdziecie tu rozwiązanie)
-Wyłączenie antywirusa, zapory Windows, Windows Defendera itd

-Reinstall Origina i Fify normalnie i programem Revo Unistaller

-Uruchamianie jako administrator Origina, pliku fifa18.exe, pliku fifaconfig.exe

-Uruchamianie tych samych plików co wyżej w trybie zgodności (od Visty, aż do Win 8)

-Aktualizacja Windowsa, oraz sterowników do wszystkiego

-Reinstall wszystkich wersji Microsoft Visual C++ Redistributable normalnie i programem All in One Runtimes

-Naprawianie błędów w systemie programem Reset Windows Update Agent

-Reinstall Net Framework

-Naprawianie błędów programem NET Repair Tool

-Dodanie pliku ActivationUI.exe do wyjątków w zaporze sieciowej

-Zmiana ustawienia kontroli konta użytkownika

-Wyłączenie trybu gry w aplikacji Xbox

-Naprawianie (wielokrotne) gry przez Origin

-Włączenie Net Framework w funkcjach systemu Windows

-I jeszcze pewnie kilka rzeczy, o których już nie pamiętam

 

Ma ktoś jakiś pomysł, jak to naprawić? Bo to już powoli przestaje być zabawne. Niedługo wychodzi dodatek na MŚ, a nie zamierzam raczej robić formatu tylko po to, żeby raz na jakiś czas w Fifę pograć. Jakby był potrzebny, to przesyłam raport z DxDiag. 

Wiadomość 1 z 9 (3 182 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: FIFA 18 PC nie uruchamia się (znany problem, ale rozwiązanie już nie bardz

★ Apprentice

Ostatecznie format pomógł. Szczerze powiedziawszy nawet w dniu premiery się tak nie cieszyłem odpalając Fifę.

Wielkie dzięki za pomoc.

 

Działa

 

Tak btw, to płacą Ci za siedzenie na tym forum? Bo patrząc na to ile tutaj piszesz, to chyba powinni.

Zobacz w watku

Wiadomość 9 z 9 (3 175 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: FIFA 18 PC nie uruchamia się (znany problem, ale rozwiązanie już nie bardz

[ Edytowane ]

@WujaszekMateusz

 

 

Witam

 

Jeżeli masz zainstalowaną wersje sterownika od karty graficznej  397.31 usuń i zainstaluj starszą wersje.

 

Spróbuj zainstalować starsza wersje sterowników

 

Wykonaj czystą instalację sterownika graficznego, uprzednio pobierając jego starszą wersję:

 

instrukcja

 

Starsze wersje sterowników znajdziesz TUTAJ.

 

Możesz też spróbować przywracania systemu instrukcja.

 

Mimo wykonanych wszystkich kroków przez ciebie, zajrzyj jeszcze do TEGO tematu i  TEGO.

 

Daj znać czy pomogło.

 

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 2 z 9 (3 175 wyświetleń)

Dot.: FIFA 18 PC nie uruchamia się (znany problem, ale rozwiązanie już nie bardz

★ Apprentice

Jeżeli chodzi o sterowniki do karty graficznej, to miałem zainstalowaną najnowszą wersję (czyli 397.64), więc pobrałem starszą wersję (391.35). Oczywiście czysta instalacja i te sprawy. Jeżeli chodzi o przywracanie systemu, to będzie ciężko, bo mądry ja z przeszłości stwierdził, że usunie wszystkie punkty przywracania, żeby uzyskać miejsce na dysku. A jeżeli chodzi o te poprzednie tematy, to przeczytałem je już tyle razy, że znam je już na pamięć. Domyślasz się chyba, że gra dalej nie działa.

Wiadomość 3 z 9 (3 147 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: FIFA 18 PC nie uruchamia się (znany problem, ale rozwiązanie już nie bardz

[ Edytowane ]

@WujaszekMateusz

 

Ok rozumiem.

 

Są jeszcze dwie opcje, aplikacje typu team viewier, discord, skype i inne które działają w tle, mogą blokować start gry, druga sprawa to aktualizacje Windows było kilka przypadków, że najnowsza aktualizacja powodowała problemy z grami w tym ich uruchomienie.

 

1.Wyłącz wszystkie aplikacje w tle i dodatkowo wykonaj czysty rozruch systemu instrukcja.

2.Odinstaluj aktualizacje o numerze  KB4041676 i najnowszą która ostatnio wyszła  instrukcja

3.Wyłącz  automatyczne aktualizacje w Windows 10 instrukcja, możesz pobierać je sam wtedy kiedy będą dostępne.

4.Wyłącz Cortana  instrukcja.

5.Wyłącz ORIGIN W GRZE (prawy > Właściwości gry):

 

1314211412411a111.PNG

7.Wyłącz zapisy w chmurze (Origin > Ustawienia aplikacji > Instalacje i zapisane stany gry > Zapisane stany gry WYŁĄCZ)

8.Zainstaluj pakiet DirectX pobierz tutaj.

 

Proponuje jeszcze raz usunąć Net Framework i zainstalować ponownie,  bo z twojego raportu wynika,że cos jest z plikiem mscorlib który pochodzi właśnie od Net Framework.

 

Daj znać czy pomogło.

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 4 z 9 (3 142 wyświetleń)

Dot.: FIFA 18 PC nie uruchamia się (znany problem, ale rozwiązanie już nie bardz

★ Apprentice

Jeżeli chodzi o aplikacje typu Skype, czy Discord, to raczej nie przez nie, bo ich nie mam. 
Jednakże przy próbie reinstallu NET Frameworka napotkałem na ścianę i nie za bardzo wiem co mam zrobić. Mianowicie nie mogę zainstalować NET Frameworka, ponieważ przy instalacji wyskakuje komunikat, że nie można zainstalować, bo już jest zainstalowany. Ale, gdy chcę go odinstalować, to w programach nigdzie go nie ma. Próbowałem jeszcze programem Net Framework Cleanup Tool, ale to nic nie daje.

Wiadomość 5 z 9 (3 117 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: FIFA 18 PC nie uruchamia się (znany problem, ale rozwiązanie już nie bardz

[ Edytowane ]

@WujaszekMateusz

 

Po sprawdzeniu tego pliku mscorlib wynika z tego, że to faktycznie plik od Net Framework  najwidoczniej ma problem z załadowaniem lub jest uszkodzony. Z tego co wyczytałem w necie, utworzenie nowego konta użytkownika może rozwiązać sprawę, bo najwidoczniej  coś jest nie tak na twoim pierwszym  koncie.

 

Ten plik nie usuwa się razem z Net Framework dlatego nie idzie w ten sposób rozwiązać problemu A usuwając go ręcznie, może czasami narobić jeszcze gorszych problemów.

 

 

Dlatego spróbuj na nowym koncie użytkownika z prawami administratora, lub ostatecznie format systemu.

 

 

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 6 z 9 (3 106 wyświetleń)

Dot.: FIFA 18 PC nie uruchamia się (znany problem, ale rozwiązanie już nie bardz

★ Apprentice

Jak do tej pory nic nie pomogło, ale pomyślałem, że dawno nie robiłem formata, więc zabiorę się za to najpewniej jutro. Mam nadzieję, że chociaż format pomoże, bo miałem też takie gry, którym nawet format nie pomógł.

Wiadomość 7 z 9 (3 079 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: FIFA 18 PC nie uruchamia się (znany problem, ale rozwiązanie już nie bardz

@WujaszekMateusz

 

Daj znać czy format rozwiąże problem a jak nie postaram się tobie pomóc.

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 8 z 9 (3 077 wyświetleń)

Dot.: FIFA 18 PC nie uruchamia się (znany problem, ale rozwiązanie już nie bardz

★ Apprentice

Ostatecznie format pomógł. Szczerze powiedziawszy nawet w dniu premiery się tak nie cieszyłem odpalając Fifę.

Wielkie dzięki za pomoc.

 

Działa

 

Tak btw, to płacą Ci za siedzenie na tym forum? Bo patrząc na to ile tutaj piszesz, to chyba powinni.

Wiadomość 9 z 9 (3 176 wyświetleń)

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA