Pomóz nam ulepszyc serwis Answers HQ! Wypelnij ankiete Nie, dziekuje

Easy Anti-Cheat - rozwiązywanie problemów

autor: EA_Kuba
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Easy Anti-Cheat - rozwiązywanie problemów

[ Edytowane ]
Community Manager

Witajcie!

 

Zauważyliśmy powtarzające się problemy z programem Easy Anti-Cheat, poniższe kroki powinny pomóc je rozwiązać. 

 

Podczas testów/wykonywania poniższych kroków upewnijcie się, że uruchamiacie grę z domyślnego pliku uruchamiającego grę. Częstą przyczyną problemów jest fakt uruchomiania gry za pomocą własnych skrótów etc. 

 

1. Zweryfikuj łączność z usługą Easy Anti-Cheat

 

Upewnij się, że masz dostęp do sieci Content Distribution Network, korzystając z poniższych łączy.

 

https://download.eac-cdn.com/testconnection
https://download-alt.easyanticheat.net/testconnection

 

Powinien pojawić się następujący komunikat: „OK: połączono” („OK: connection successful”)

Jeżeli żadne z łączy nie wyświetli oczekiwanego komunikatu, upewnij się, że nic nie blokuje Twojego połączenia internetowego. W razie konieczności dodaj usługę Easy Anti-Cheat i katalog z grą do listy wyjątków zapory lub tymczasowo wyłącz zaporę. Czasami problemy z połączeniem są spowodowane nieprawidłowymi ustawieniami routera sieciowego. W celu uzyskania dalszej pomocy skontaktuj się ze swoim usługodawcą internetowym.

 

2. Zaktualizuj system Windows


Może brakować plików systemowych wymaganych przez grę. Najpierw upewnij się, że Twój system ma zainstalowane wszystkie najnowsze aktualizacje.

Następnie zainstaluj najnowsze pakiety redystrybucyjne Microsoft Visual C++. https://support.microsoft.com/en-gb/help/2977003/the-latest-supported-visual-c-downloads

Na końcu uruchom następujące polecenie jako administrator, aby naprawić uszkodzone pliki systemowe. sfc /scannow

Postępuj zgodnie z instrukcjami w niniejszym przewodniku dotyczącymi uruchomienia polecenia z uprawn...

 

3. Zaktualizuj grę


Uruchomienie gry może być niemożliwe, jeżeli pliki gry są uszkodzone lub ich brakuje. Zweryfikuj integralność plików gry.

Kliknij prawym przyciskiem myszy w Origin -> Zaktualizuj grę


Uszkodzona instalacja usługi Easy Anti-Cheat również może powodować błędy. Postępuj zgodnie z instrukcjami w tym przewodniku, aby naprawić usługę Easy Anti-Cheat.

 

4. Zamknij wszystkie zbędne programy


Niektóre programy na Twoim komputerze mogą kolidować z używaną przez Ciebie grą lub usługą Easy Anti-Cheat. Zamknij wszystkie pozostałe programy niezwiązane z systemem Windows. Może być konieczne wykonanie zimnego rozruchu. Postępuj zgodnie z instrukcjami w niniejszym przewodniku dotyczącymi wykonania zimnego rozruchu.

 

5. Zajmij się programem antywirusowym


Przyczyny wystąpienia błędów mają często związek z wirusem, który zainfekował Twój system. Zdecydowanie zalecamy przeprowadzenie kompletnego skanowania antywirusowego systemu. Jeżeli nie masz programu antywirusowego lub od jakiegoś czasu jest ono nieaktualne, możesz użyć oprogramowania wymienionego w przewodniku rozwiązywania problemów związanych ze złośliwym oprogramowaniem.

 

Jeżeli skanowanie nie wykaże żadnych problemów, może się okazać, że błąd ma związek z programem antywirusowym lub podobnym oprogramowaniem, które zostało uszkodzone i błędnie blokuje usługę Easy Anti-Cheat. Zwykłe wyłączenie takiego programu nie musi oznaczać, że całkowicie przestanie on kolidować z grą Apex Legends. Tymczasowo odinstaluj wszelkie tego typu oprogramowanie w celu sprawdzenia, czy nastąpi uruchomienie gry. Jeżeli gra uruchomi się bez żadnych problemów, dodaj jej katalog instalacji do listy wyjątków. Instrukcje dotyczące tej czynności zazwyczaj znajdują się na stronie producenta oprogramowania. Niektóre z nich są również wymienione w przewodniku zgodności z oprogramowaniem antywirusowym.

 

Jeżeli żaden sposób nie pomógł...
Jeżeli zamieszczone tutaj porady nie pomogły w rozwiązaniu błędu związanego z grą, Twój system operacyjny jest najprawdopodobniej poważnie uszkodzony; w grę wchodzi również awaria sprzętowa. Jeżeli zdarzały się już losowe awarie systemu, zdecydowanie zalecamy zainstalowanie systemu Windows od nowa. To rzecz jasna drastyczny krok, który zagwarantuje jednak, że nic nie będzie kolidować z działaniem gry.

 

Możesz także poprosić nas o pomoc, wysyłając zgłoszenie z żądaniem wsparcia technicznego.

 

źródło: https://www.easy.ac/pl-pl/support/apexlegends/issues/guide/

 

Bardziej zaawansowane porady znajdziecie tutaj, oraz tutaj

Untitled.png
[Jak korzystać z forum AHQ?]
Nie narażaj się. Zostań w domu. Grajmy razem!
Kuba.png
Wiadomość 1 z 1 (7 530 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem