Dot.: EA AntiCheat wykrył niedopuszczalną konfigurację (117)

autor: EA_Kuba
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

EA AntiCheat wykrył niedopuszczalną konfigurację (117)

★★★ Newbie

Witam.

Po zainstalowaniu STEAM i zaktualizowaniu gry FIFA 23 Play Pro przy próbie uruchomienia pojawia się taki komunikat:

 

EA AntiCheat wykrył niedopuszczalną konfiguracje. Sprawdź czy nie działa żadne oprogramowanie wykorzystywane do oszustw czy manipulacji i uruchom grę ponownie (117)

 

Dodam tylko, że na moim laptopie grałem już w FIFĘ 23 od dnia premiery. Proszę o pomoc.

Wiadomość 1 z 12 (3 066 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: EA AntiCheat wykrył niedopuszczalną konfigurację (117)

★★★ Newbie

Witam. Odpowiem... właściwie sam sobie, ale może ktoś będzie szukał odpowiedzi i to mu pomoże. Jest to dość drastyczne posunięcie, ale przynajmniej na razie - skuteczne. Otóż wyczytałem gdzieś w necie, że jeśli zawiodą wszystkie inne sposoby, warto sięgnąć po metodę, która okaże się na 100% skuteczna - czyli reinstalacja windowsa. Mamy do wyboru 3 opcje:

 

- zerujemy wszystko

- pozostawiamy jedynie pliki osobiste

- pozostawiamy pliki osobiste i aplikacje

 

Ja wybrałem opcję 2, co pozwoliło mi to także na usunięcie zbędnych głupot, obciążających system. W moim przypadku zadziałało. Po ponownej instalacji aplikacji oraz samej gry - FIFA23 odpala się bez problemu. Oby tak już zostało Standard smile 

Jeśli zatem nie wiąże się to z przesadnie dużą robotą i ilością wyrzeczeń - polecam takie rozwiązanie, bo zdaje się być jedynym (póki co)  skutecznym. 

Zobacz w watku

Wiadomość 7 z 12 (2 595 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: EA AntiCheat wykrył niedopuszczalną konfigurację (117)

[ Edytowane ]
Community Manager

Hej @AndMar 

 

Dzięki za Twój wpis. Uruchom komputer w trybie czystego rozruchu.  Zajrzyj również do wątku tutaj.

 

Pozdrawiam,

_Kalina

EA_KalinaAHQ

Wiadomość 2 z 12 (2 998 wyświetleń)

Dot.: EA AntiCheat wykrył niedopuszczalną konfigurację (117)

Community Manager

Hej @AndMar 

 

Daj nam znać czy udało Ci się uporać z problemem. 

Wiadomość 3 z 12 (2 972 wyświetleń)

Dot.: EA AntiCheat wykrył niedopuszczalną konfigurację (117)

★★★ Newbie

Witam! Mam podobny problem co mój przedmówca. korzystałem z poniższych rad, jednak nawet uruchomienie systemu w trybie czystego rozruchu nie załatwiło sprawy.  Nadal wyświetla się komunikat o niewłaściwej konfiguracji oraz błąd 117. 
Co ciekawe - FIFĘ23 kupiłem jakiś miesiąc temu, początkowo działała (przez kilka dni), jednak z czasem zwyczajnie przestała i zaczął się wyświetlać wspomniany komunikat z Anticheata. Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł? 

Wiadomość 4 z 12 (2 693 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo
Highlighted

Dot.: EA AntiCheat wykrył niedopuszczalną konfigurację (117)

Community Manager

Hej @Marcin1916 

 

Dzięki za Twoje zgłoszenie. 

 

Prześlij nam proszę plik DxDiag.

Wiadomość 5 z 12 (2 670 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: EA AntiCheat wykrył niedopuszczalną konfigurację (117)

★★★ Newbie

Proszę bardzo Standard smile Mam nadzieję że poprawnie to zrobiłem. 

Wiem, że mój PC jest.. delikatnie mówiąc - przedpotopowy Wink  jednak to nie zmienia faktu że gra się uruchomiła kilka razy, a później już błąd 117... 
Niebawem planuję update komputera, ale jeśli nie będę mógł grać w moją ulubioną grę, to update raczej minie się z celem Wink 

Wiadomość 6 z 12 (2 666 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: EA AntiCheat wykrył niedopuszczalną konfigurację (117)

★★★ Newbie

Witam. Odpowiem... właściwie sam sobie, ale może ktoś będzie szukał odpowiedzi i to mu pomoże. Jest to dość drastyczne posunięcie, ale przynajmniej na razie - skuteczne. Otóż wyczytałem gdzieś w necie, że jeśli zawiodą wszystkie inne sposoby, warto sięgnąć po metodę, która okaże się na 100% skuteczna - czyli reinstalacja windowsa. Mamy do wyboru 3 opcje:

 

- zerujemy wszystko

- pozostawiamy jedynie pliki osobiste

- pozostawiamy pliki osobiste i aplikacje

 

Ja wybrałem opcję 2, co pozwoliło mi to także na usunięcie zbędnych głupot, obciążających system. W moim przypadku zadziałało. Po ponownej instalacji aplikacji oraz samej gry - FIFA23 odpala się bez problemu. Oby tak już zostało Standard smile 

Jeśli zatem nie wiąże się to z przesadnie dużą robotą i ilością wyrzeczeń - polecam takie rozwiązanie, bo zdaje się być jedynym (póki co)  skutecznym. 

Wiadomość 7 z 12 (2 596 wyświetleń)

Dot.: EA AntiCheat wykrył niedopuszczalną konfigurację (117)

Community Manager

@Marcin1916 dzięki, że podzieliłeś się z nami swoimi krokami +XP.

EA_KalinaAHQ

Wiadomość 8 z 12 (2 552 wyświetleń)

Dot.: EA AntiCheat wykrył niedopuszczalną konfigurację (117)

Community Manager

Hej @Marcin1916 

 

Dzięki za podzielenie się z nami Twoimi wskazówkami Standard smile 

Wiadomość 9 z 12 (2 508 wyświetleń)

Dot.: EA AntiCheat wykrył niedopuszczalną konfigurację (117)

[ Edytowane ]
★★★ Newbie

Proszę o pomoc. W fifę grałem od stycznia nieprzerwalnie z drobnymi problemami z anicheat, którym udawało się sprostać poprzez przeinstalowanie Anti-cheata + uaktualnienie podpisu cyfrowego. Jednak od wczoraj pojawił się nowy komunikat właśnie z tą niedopuszczalna konfiguracja i kodem błędu (117) próbowałem już wiele metod włącznie z przeinstalowaniem gry Standard smile na razie nic nie skutkuje (wyłącznie usług, przeinstalowanie EA, czysty rozruch zapora systemu wyłączona, bezpieczny rozruch włączony w bios).Proszę o wskazówki jak rozwiązać problem. Załączam Dx diag. 
PS.

Dodał, iż gra się uruchamia pojawia się pierwszy startowy obraz fifa23 po czym wyłącza się okno z grą i wyskakuje komunikat załączony niżej.

Wiadomość 10 z 12 (2 086 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA