Dziwny spadek fps w bf1

autor: Gabigabrys09
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Dziwny spadek fps w bf1

[ Edytowane ]
★★★★ Novice
Procesor : i5 7600k
Grafika: gtx 1060 6gb
Dysk: ssd 250gb
System: win 10 64bit
Wszystko aktualizowane na bieżąco, na najniższych ustawieniach spadki do 30 fps,max 60fps na wszystkich ustawieniach, grę posiadam od wczoraj więc nie mam porównania ale ręce mi opadły tym bardziej że kupiłem Premium. Sprawa robi się jeszcze bardziej dziwna przy zmianie z niskich na ultra co poprawia ilość klatek na sekundę, ale i tak spadki do 35fps max 60fps jeśli ktoś wie co jest nie tak proszę o pomoc.
Wiadomość 1 z 24 (2 096 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Dziwny spadek fps w bf1

★★★★ Novice
https://answers.ea.com/t5/Problemy-techniczne/BF1-Mocny-kilkusekundowy-drop-FPS-ow-po-chwili-gry/m-p...

Zastosowalem się do tego artykułu i jest ok da się grać 80-120 fps na ultra, a dokładnie zrobiłem to:

Wyłączyłem SUPERFETCH (opis w artykule)
Zastosowałem się do punktu 6,7 i 8 przy czym ustawiłem klatki w grze na max 120. Z punktu 10 wyłączyłem optymalizację pelnoekranowa .
Dodatkowo zastosowałem się do punktu pod nazwą aktualizacja wpisu nr 7 oraz po części wpisu nr 8 czyli wyłączyłem opcje Nvidia share i tyle nie wiem co z tego pomogło ale jest ok.

Zobacz w watku

Wiadomość 3 z 24 (2 357 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Dziwny spadek fps w bf1

★★ Guide

Ja tak mam od kwietnia w zasadzie od pojawienia sie Creators Update i do tej pory mam dropy gdzie wczesniej gralem bez problemow. Wszystkie mozliwe porady wykonalem i skutkow nie ma. Mam juz dosć uzerania sie z gra. Wina lezy gdzie po stronie Microsoftu, Nvidii i troche tez pewnie samej gry. Stracilem juz nadzieje ze problem zostanie rozwiazany

Wiadomość 2 z 24 (2 082 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Dziwny spadek fps w bf1

★★★★ Novice
https://answers.ea.com/t5/Problemy-techniczne/BF1-Mocny-kilkusekundowy-drop-FPS-ow-po-chwili-gry/m-p...

Zastosowalem się do tego artykułu i jest ok da się grać 80-120 fps na ultra, a dokładnie zrobiłem to:

Wyłączyłem SUPERFETCH (opis w artykule)
Zastosowałem się do punktu 6,7 i 8 przy czym ustawiłem klatki w grze na max 120. Z punktu 10 wyłączyłem optymalizację pelnoekranowa .
Dodatkowo zastosowałem się do punktu pod nazwą aktualizacja wpisu nr 7 oraz po części wpisu nr 8 czyli wyłączyłem opcje Nvidia share i tyle nie wiem co z tego pomogło ale jest ok.
Wiadomość 3 z 24 (2 358 wyświetleń)

Dot.: Dziwny spadek fps w bf1

Community Manager

Hej @Gabigabrys09

 

Oznaczam Twoją odpowiedź jako rozwiązanie, w ten sposób Twoje rozwiązanie będzie mogło pomóc innym Standard smile 

 

Dzięki :eahigh_file:

Wiadomość 4 z 24 (2 062 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Dziwny spadek fps w bf1

★★ Guide

Mi nie pomoglo. W czym moze byc problem?

Wiadomość 5 z 24 (2 058 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Dziwny spadek fps w bf1

★★ Guide

Nie mam zainstalowanego Geforce Experience ale czy jest mozliwe ze ta funkcja share dziala mimo braku tego programu?

Wiadomość 6 z 24 (2 056 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Dziwny spadek fps w bf1

[ Edytowane ]
★★★★ Novice
Napisz specyfikację kompa, wyłącz koniecznie ograniczenie karty graficznej w grze wył directx 12 i ustaw w karcie Nvidia na wydajność mi pomogło. Spróbuj jeszcze wyłączyć dvr w xbox
Wiadomość 7 z 24 (2 038 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Dziwny spadek fps w bf1

★★ Guide

Win 10 , I5 4590, GTX 1060 3GB, 16GB RAM system na ssd, gra na hdd(jesli chodzi o dyski to hdd ma ze 4 msc tak jak ssd), dx12 oczywiscie wylaczony, dvr tak samo

Wiadomość 8 z 24 (2 025 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Dziwny spadek fps w bf1

★★★★ Novice
Wygląda ok, może spróbuj jeszcze raz od początku, ustawienia Nvidia według artykułu, przez Nvidia experience sprawdź sterowniki i optymalizuje grę tak jak program ci zasugeruje i to musi działać. Może dysk hdd masz już słaby. Sprawdź czy nie masz ograniczenia karty w grze. Dodam że ostatnia aktualizacja Nvidia pomogła przy migotaniu czcionki w menu.
Wiadomość 9 z 24 (1 997 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Dziwny spadek fps w bf1

★★ Guide

Obojetnie jakie dam ustawienia probowalem z niskimi i  najnizsza dostepna rozdzielczoscia i tez sa takie sekundowe dropy do np 40 fps. Dysk jest nowy( mam 2 hdd jeden juz kilka lat a drugi nowy no ma 4 miesiace i na nim jest zainstalowany BF, na drugim tak samo bylo sprawdzalem, Nie mam pojecia co jest nie tak. Po dzisiejszej aktualce przynajmniej dzwiek startuje razem z gra a nie jak do wczoraj ze sie wczytywal po jakiejs chwili. Stery mam aktualne 388.59

Wiadomość 10 z 24 (1 994 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem