Dot.: Działanie Gry

autor: oliiwiial
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Problem z pojawiającymi się białymi paskami podczas gry

[ Edytowane ]
★★ Novice

Witam mam problem z pojawiającymi się białymi paskami podczas gry . Nie jest to problem z połączeniem ani z laptopem . Problem występuje tylko i wyłącznie podczas gry. Dwa razy gra została odinstalowna i zainstalowana niestety problem jest nadal . Proszę o pomoc .. Przesyłam zdjęcie z problemem

Wiadomość 1 z 6 (815 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Działanie Gry

[ Edytowane ]

@oliiwiial 

 

Twoje sterowniki są z 2018 roku, najlepiej, żebyś je zaktualizowała.

Nie to jednak jest najgorsze, w laptopie znajduje się tylko jedna karta graficzna, fabrycznie scalona z komputerem (tzw. scalak - Intel(R) HD Graphics Family - ta karta dobra jest do prac biurowych, niestety nie nadaje się do gier.

Być może znajduje się tam miejsce na drugą kartę, ale musiałabyś to najpierw sprawdzić i  ewentualnie ją dokupić.

 

Minimalne wymagania gry The Sims 4  zakładają, że powinnaś mieć:

 

 

  • System operacyjny: Windows XP (SP3), Windows Vista (SP2), Windows 7 (SP1), Windows 8 lub 8.1, Windows 10
  • Procesor: Intel Core 2 Duo, AMD Athlon 64 Dual-Core 4000+ lub odpowiednik (w przypadku komputerów używających wbudowanych układów graficznych gra wymaga procesora Intel Core 2 Duo 2,0 GHz, AMD Turion 64 X2 TL-62 2,0 GHz lub odpowiednika)
  • Pamięć RAM: Co najmniej 2 GB pamięci RAM (obecnie co najmniej 4 GB) - u Ciebie jest 8 GB, więc dobrze,
  • Karta graficzna: 128 MB pamięci VRAM z obsługą funkcji Pixel Shader 3.0.
    • Obsługiwane karty graficzne: NVIDIA GeForce 6600 lub lepsza, ATI Radeon X1300 lub lepsza, Intel GMA X4500 lub lepsza
  • Zalecane

    • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7, Windows 8.1 lub Windows 10
    • Procesor: Intel Core i5 lub lepszy, AMD Athlon X4
    • Karta graficzna: NVIDIA GTX 650 lub lepsza

Źródło

 

Czyli niestety na tym laptopie raczej długo już nie pograsz.

 

Na dzisiaj moja rada:

1. Zaktualizuj sterowniki - może na jakiś czas obraz w grze trochę się poprawi.

2. Na razie nie dokupuj żadnych nowych dodatków.

3. Na razie nie dodawaj do gry żadnych modów/CC.

 

Niestety to nie gwarantuje, że będziesz mogła normalnie grać.

 

Pozdrawiam.

 

 

 

 

-----------------------------------------------------------

Nie pracuję ani nie mam żadnych powiązań z EA. Jestem wolontariuszem i staram się pomagać graczom w naprawie ich gry zgodnie z moją najlepszą wiedzą i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone twojemu komputerowi/grze.

Jeżeli moje wskazówki okazały się pomocne, nie zapomnij przyznać XP! Kliknij "Zaakceptuj rozwiązanie" jeżeli post pomógł Ci uporać się z problemem.
Dziękuję!

Zobacz w watku

Wiadomość 5 z 6 (739 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Działanie Gry

Witaj @oliiwiial 

 

Napisz proszę, jaką masz wersję gry oraz gdzie ją kupiłaś. Czy posiadasz w grze jakieś mody/CC.

 

Prosiłabym także o wklejenie w załączniku raportu DxDiag swojego komputera, instrukcja: https://answers.ea.com/t5/Problemy-techniczne/Info-Jak-wygenerowac-raport-DxDiag/td-p/5923956

 

Pozdrawiam.

 

 

-----------------------------------------------------------

Nie pracuję ani nie mam żadnych powiązań z EA. Jestem wolontariuszem i staram się pomagać graczom w naprawie ich gry zgodnie z moją najlepszą wiedzą i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone twojemu komputerowi/grze.

Jeżeli moje wskazówki okazały się pomocne, nie zapomnij przyznać XP! Kliknij "Zaakceptuj rozwiązanie" jeżeli post pomógł Ci uporać się z problemem.
Dziękuję!
Wiadomość 2 z 6 (804 wyświetleń)

Dot.: Działanie Gry

Witaj

 

@oliiwiial  To najprawdopodobniej artefakty graficznę spowodowane zbyt słabym laptopem. Taj jak wspomniała @danuta720  prześlij plik DxDiag albo  jak sobie nie dasz z tym rady napisz pełną specyfikację swojego laptopa.

Wiadomość 3 z 6 (796 wyświetleń)

Dot.: Działanie Gry

★★ Novice

Dziękuję za odpowiedź, moja wersja gry to 1.51.77.1020. Kupiłam ją w origin oraz nigdy nie używałam modów. Raport przesyłam w załączniku Wink

Wiadomość 4 z 6 (765 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Działanie Gry

[ Edytowane ]

@oliiwiial 

 

Twoje sterowniki są z 2018 roku, najlepiej, żebyś je zaktualizowała.

Nie to jednak jest najgorsze, w laptopie znajduje się tylko jedna karta graficzna, fabrycznie scalona z komputerem (tzw. scalak - Intel(R) HD Graphics Family - ta karta dobra jest do prac biurowych, niestety nie nadaje się do gier.

Być może znajduje się tam miejsce na drugą kartę, ale musiałabyś to najpierw sprawdzić i  ewentualnie ją dokupić.

 

Minimalne wymagania gry The Sims 4  zakładają, że powinnaś mieć:

 

 

  • System operacyjny: Windows XP (SP3), Windows Vista (SP2), Windows 7 (SP1), Windows 8 lub 8.1, Windows 10
  • Procesor: Intel Core 2 Duo, AMD Athlon 64 Dual-Core 4000+ lub odpowiednik (w przypadku komputerów używających wbudowanych układów graficznych gra wymaga procesora Intel Core 2 Duo 2,0 GHz, AMD Turion 64 X2 TL-62 2,0 GHz lub odpowiednika)
  • Pamięć RAM: Co najmniej 2 GB pamięci RAM (obecnie co najmniej 4 GB) - u Ciebie jest 8 GB, więc dobrze,
  • Karta graficzna: 128 MB pamięci VRAM z obsługą funkcji Pixel Shader 3.0.
    • Obsługiwane karty graficzne: NVIDIA GeForce 6600 lub lepsza, ATI Radeon X1300 lub lepsza, Intel GMA X4500 lub lepsza
  • Zalecane

    • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7, Windows 8.1 lub Windows 10
    • Procesor: Intel Core i5 lub lepszy, AMD Athlon X4
    • Karta graficzna: NVIDIA GTX 650 lub lepsza

Źródło

 

Czyli niestety na tym laptopie raczej długo już nie pograsz.

 

Na dzisiaj moja rada:

1. Zaktualizuj sterowniki - może na jakiś czas obraz w grze trochę się poprawi.

2. Na razie nie dokupuj żadnych nowych dodatków.

3. Na razie nie dodawaj do gry żadnych modów/CC.

 

Niestety to nie gwarantuje, że będziesz mogła normalnie grać.

 

Pozdrawiam.

 

 

 

 

-----------------------------------------------------------

Nie pracuję ani nie mam żadnych powiązań z EA. Jestem wolontariuszem i staram się pomagać graczom w naprawie ich gry zgodnie z moją najlepszą wiedzą i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone twojemu komputerowi/grze.

Jeżeli moje wskazówki okazały się pomocne, nie zapomnij przyznać XP! Kliknij "Zaakceptuj rozwiązanie" jeżeli post pomógł Ci uporać się z problemem.
Dziękuję!
Wiadomość 5 z 6 (740 wyświetleń)

Dot.: Działanie Gry

★★ Novice

Dziękuję bardzo za pomoc i mam nadzieję, że chociaż na chwilę to pomoże. Jestem wdzięczna za tyle informacji i poświęcenie swojego czasu ♥

 

PozdrawiamStandard smile

Wiadomość 6 z 6 (721 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem