Duze spadki fps od sesoznu 4.3 miesieczny Komputer wyzszej klasy. Blagam o pomoc

autor: STX_xiOpiye420
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Duze spadki fps od sesoznu 4.3 miesieczny Komputer wyzszej klasy. Blagam o pomoc

★ Apprentice

Witam! Mam wielki problem z którym walczę od początku sezonu 4. Jezeli nikt mi nie pomoże to chyba przestane grac w ta gre bo jestem już zmęczony spadkami fps.

Mam nowy komputer ROG zephyrus S ( rtx2080 i7-8750 24ram 1tb ssd and 144hz with gsync. W sezonie 3 było dobrze, teraz w sezonie 4 mam 144 fps a są miejsca na mapie gdzie spadają mi fps do 100. Jak wiemy przy takich fps przy 144 hz nie da się dobrze strzelać szczególnie wingmanem.

Odrazu napisze, ze zrobiłem wszystko poza autoexe co moglo mi pomoc ( wyłączenie FSO wlacznie z aktywowaniem prawdziwego pełnego ekranu zmiana pooling rate w myszce itp. ). FPS mam ustawione przy 138 i GSYNC aktywowany. Oczywiscie z racji opoznien nie chce korzystac VSYNC. Jako ciekawostka jak ustawiam w ustawieniach gry wyższa grafikę gra płynniej chodzi...

Każdy sezon jestem predatorem, ale w tym sezonie mam problem i stoje w master z powodu nie płynnej gry.

Błagam niech ktoś mi pomoże co mogę jeszcze zrobić... Dziękuję wszystkim za pomoc.

Wiadomość 1 z 29 (892 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Duze spadki fps od sesoznu 4.3 miesieczny Komputer wyzszej klasy. Blagam o

★★★ Expert

Hej @STX_xiOpiye420

 

Skorzystaj proszę  z poniższych kroków:

 

Zamknij programy działające w tle i nakładki takie jak Discord, TeamSpeak, Origin w grze oraz licznik FPS, 

- Skorzystaj z kroków w tym poradniku.

- Nie korzystaj z żadnych programów w tle, ponieważ mogą powodwać spadki fps.

- Wygeneruj i prześlij raport DxDiag , który pozwoli zebrać więcej informacji o twoim systemie.

- Skorzystaj z kroków w tym artykule.

 

_________________________________________________________________________________

✔️ Jeśli post rozwiązał twój problem kliknij "Zaakceptuj jako rozwiązanie" ✔️
Jeśli post był pomocny przyznaj ➕XP
⚠️ Nie jestem pracownikiem EA ⚠️

Wiadomość 2 z 29 (881 wyświetleń)

Dot.: Duze spadki fps od sesoznu 4.3 miesieczny Komputer wyzszej klasy. Blagam o

[ Edytowane ]
★ Apprentice

DX diag dodalem raport. Z poradników robiłem wszystko co mogę ( zanim napisalem posta 30 dni czytalem forum polskie i zagraniczne).

Nie mam co zamykać w tle bo na tym systemie mam tylko apexa ( system od 2 dni ). A jezeli cos innego mam to proces sam sie nie wlacza. Wszystkie update zrobione. Problem jest tylko w apex inne gry chodzą świetnie ( witcher 3 na ultra- testowane przed formatem)
.

Komputer na 10000% sprawny jak pisałem inne tytuly chodzą świetnie

Wiadomość 3 z 29 (872 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Duze spadki fps od sesoznu 4.3 miesieczny Komputer wyzszej klasy. Blagam o

[ Edytowane ]
★★★ Expert

 W takim razie spróbuj dodać Apex Legends do programów panelu sterowania karty graficznej. W zależności od karty graficznej musisz przejść do panelu sterowania karty graficznej bezpośrednio na komputerze, a następnie wybrać program Apex Legends. 

 

-  Kliknij prawym przyciskiem myszy dowolne miejsce na ekranie, a następnie kliknij, aby przejść do Panelu sterowania NVIDIA.

 

Po otwarciu i uruchomieniu Panelu sterowania NVIDIA kliknij Zarządzaj ustawieniami 3D na lewym pasku bocznym. 

 

- Teraz w obszarze Zarządzaj ustawieniami 3D kliknij kartę Ustawienia programu. Następnie upewnij się w obszarze Wybierz program, aby dodać Apexa jako swój program. 

 

Spoiler
Manage NVIDIA Performance


 Spróbuj też tych ustawień:  

 

Niektóre mogą być niedostępne dla ciebie. 

 

 

 

Spoiler

Otwórz panel sterowania NVIDIA Następnie przejdź do Zarządzaj ustawieniami 3D.
Tutaj pamiętaj, aby ustawić następujące ustawienia na następujące wartości:
Ustaw maksymalnie wstępnie renderowane  na 1
Ustaw technologię monitorowania na G-SYNC (jeśli dotyczy)
Ustaw przyspieszenie wielu wyświetlaczy / mieszane GPU w trybie wydajności Pojedynczy wyświetlacz
Ustaw tryb zarządzania energią na Preferuj maksymalną wydajność
Ustaw filtrowanie tekstur - jakość na wydajność
Wyłącz synchronizację pionową
Włącz optymalizację wątkową
Ustaw Preferowaną częstotliwość odświeżania na Najwyższą dostępną
Po wprowadzeniu drobnych poprawek w optymalizacji, po prostu zastosuj zmiany i przejdź do Dostosuj rozmiar i pozycję pulpitu.
Tutaj możesz zaznaczyć pole wyboru Zastąp tryb skalowania ustawiony przez gry i programy, a następnie naciśnij Zastosuj. 

 

 

Zmień ustawienia graficzne na najbardziej optymalne pod fps'y. 

 

Spoiler
fix apex legends low fps

Jeśli grasz na laptopie spróbuj tego: 

 

Na laptopie kliknij ikonę baterii w prawej dolnej części ekranu.

Następnie przeciągnij suwak z opcji Najlepsza żywotność baterii do najlepszej wydajności (po prawej).

 

Dodaj też program Origin oraz Apex Legends do wyjątków w swoim antywirusie i firewallu.

Wiadomość 4 z 29 (862 wyświetleń)

Dot.: Duze spadki fps od sesoznu 4.3 miesieczny Komputer wyzszej klasy. Blagam o

[ Edytowane ]
★ Apprentice

zmieniłem to z suwakiem baterii (  plan zasilania mam performance juz wczesniej ). Cala resztę mam ustawiona jak w poradnikach. Jedyna różnica jaka mam to grafikę mam mocniej ustawiona w grze, ponieważ jak ustawiam wszystko na minimum to dyzo gorzej chodzi..

Wszystkie inne zalecenia już zrobiłem wcześniej czytając forum.


edit 
nie miąłem jeszcze tej opcji jednak "Zastąp tryb skalowania ustawiony przez gry i programy", lecz w mojej nvidia mam tylko "pomiń tryb skalowania ustawiony przez gry i programy"  - rozumiem, ze to jest to samo tak? 

Wiadomość 5 z 29 (846 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Duze spadki fps od sesoznu 4.3 miesieczny Komputer wyzszej klasy. Blagam o

★★★ Novice

U mnie to samo miałem 120-144fps teraz spada do 70 już nie mam co ustawiać.... coś musieli rozwalić bo nie wierzę ,że nagle mój komputer już nie daje rady w apexie.

Wiadomość 6 z 29 (828 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Duze spadki fps od sesoznu 4.3 miesieczny Komputer wyzszej klasy. Blagam o

★ Apprentice

no mam to samo, poczekajmy może administracja albo ktoś inny nam pomoże.

Wiadomość 7 z 29 (813 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Duze spadki fps od sesoznu 4.3 miesieczny Komputer wyzszej klasy. Blagam o

★★★ Novice

No ja już nie mam pojęcia o co chodzi totalnie nic nie pomaga nie długo to będę musiał monitor wyłączyć to będzie działać.. Trzeba czekać może ktoś coś wie i pomoże chociaż wątpię bo to musiałbyś z respawnem się skontaktować a z nimi nie ma jak tylko możesz z EA a oni niestety wiedzą tyle co i my i mogą też tyle.

Wiadomość 8 z 29 (789 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Duze spadki fps od sesoznu 4.3 miesieczny Komputer wyzszej klasy. Blagam o

[ Edytowane ]
★ Apprentice

słabe jest to, ze w grze od 1 sezonu wydałem na paczki ponad 1000zl a a nie da sie w to grac a kompie za 12tys ...  fajne podejscie do klienta.

to na bank nie wina komputera. ale jak temu zaradzić ? Pelno streamerów stremuje  w180 fps+ 


Jak nic nam nie pomogą to chyba idę zacząć w CODA wz grac lol

tak wiecc czekamy na pomoc kogoś z obsługi, może w końcu się doczekamyStandard smile

Wiadomość 9 z 29 (774 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Duze spadki fps od sesoznu 4.3 miesieczny Komputer wyzszej klasy. Blagam o

★★★ Novice

Wiesz jak to prosi i streamerzy większość z nich ma 2xRTX 2080 jeszcze pewnie w SLI wszystko co najlepsze itp. Ale wczoraj oglądałem to w locie gdzie widać całą mapę mają 190fps najmniej 170 no to jest komputer rakieta. Wiesz ja się jakoś super nie znam na tym ale parę dni temu u nas padły serwery origina na dobre kilka godzin ponad a tymczasem zagraniczni streamerzy których pewnie z nicku znasz: aceu,ImperialHal,Lulu itp. grali bez problemu więc kto wie czy to nie jest też wina serwerów czy czegoś u nich było wszystko dobrze a u nas origin umarł i nie dało się nic zrobić takie tylko moje spostrzeżenie a czy jest w nim jakaś prawda tego nie wiem niestety.

Wiadomość 10 z 29 (760 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem