Dot.: Dolby Atmos headphones

autor: cedarr82
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Dolby Atmos headphones

★★ Novice

 

Witam,

 

Mam dolby atmos w wersji 30 dniowej trial, atmos jet ustawiony w systemie zgodnie z instrukcją, jak puszczam filmy demo na aplikacji Atmos to wszystko działa i jest duża różnica pomiędzy ustawieniem z Atmos i bez niego.

Ale mam problem ponieważ w BF1 opcja dolby atmos jest nie aktywna, nie zależnie czy mam ustawiony dźwięk surround czy stereo w BF1.

Ten am problem mam nie zależnie czy w ustawieniach dźwięku mam włączone wirtualne 7,1 czy nie.

 

konfiguracja - Win10 aktualny

realtek alc1150 - aktualne nowe sterowniki ( reinstalacja nic nie zmieniła )

980Ti z aktualnymi sterownikami ( reinstalacja nic nie zmieniła )

chipset Z170

słuchawki HyperX (jedynki bez wbudowanej k. dźwiękowej - podpięte bezpośrednio do przedniego panelu )

monitor z G-Sync podłączony przez DP

 

Z sprzętu grającego mam tylko słuchawki

 

Co mogę zrobić aby Atmos był możliwy do załączenia w BF

Wiadomość 1 z 4 (1 992 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Dolby Atmos headphones

Community Manager (retired)

@cedarr82 Witaj!

 

Z racji, iż osobiście nie korzystam z takich ustawień dźwięku, zalecam jednak zerknąć do tego wątku (jeśli EN Ci nie straszny). Jednak jeśli korzystasz tylko z formy oprogramowania, a nie fizycznego sprzętu surround ze wsparciem Atmos (odbiornik/głośnik), opcja ta może nie być wspierana przez grę.

 

 

Zobacz w watku

Wiadomość 2 z 4 (2 696 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Dolby Atmos headphones

Community Manager (retired)

@cedarr82 Witaj!

 

Z racji, iż osobiście nie korzystam z takich ustawień dźwięku, zalecam jednak zerknąć do tego wątku (jeśli EN Ci nie straszny). Jednak jeśli korzystasz tylko z formy oprogramowania, a nie fizycznego sprzętu surround ze wsparciem Atmos (odbiornik/głośnik), opcja ta może nie być wspierana przez grę.

 

 

Wiadomość 2 z 4 (2 697 wyświetleń)

Dot.: Dolby Atmos headphones

★★ Novice

Dziękuję za odpowiedź, 

 

Czytałem już wcześniej wskazany wątek, jednak dotyczy on Dolby Atmos i podłączenia do Amplitunera a tym samym transmisji danych pomiędzy amplitunerem a komputerem, a nie Dolby Atmos headphones.

 

W moim przypadku jest to wirtualizacja dźwięku przestrzennego dla słuchawek stereo podłączonych bezpośrednio do karty muzycznej. 

Czytałem wymagania Dolby Atmos headphones na stronie dolby i spełniam wszystkie plus aplikacja Dolby Access wykrywa moją konfigurację jako zgodną ( ikona słuchawek świeci na niebiesko ).

Atmos headphones działa mi na próbka filmów w aplikacji Dolby Access i na filmach z dźwiękiem 5.1/7,1 , tak więc podejrzewam że problem leży w samym Battlefieldzie i Batlefroncie lub jakiejś "magicznej opcji" która sprawia że te gry nie wykrywają zgodności z Atmosem.

 

Pisałem też do pomocy technicznej Dolby, jeszcze nie mam odpowiedzi, ale jak dostanę to napiszę co się dowiedziałem.

 

Nie znalazłem odpowiedzi też na zagranicznych forach ,ale jak ktoś chce przetestować to Dolby Amos for headphones jest darmowy na 30 dni, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem na ikonie głośniczka w Windows 10 (aktualnym) i wybrać dolby atmos. Zachęcam do testu bo różnica bez a z, jest naprawdę imponująca i moje słuchawki nigdy wcześniej tak dobrze nie grały.

 

PS żeby przetestować wystarczy zaktualizowany Windows, dowolna k. dźwiękowa ( może być zintegrowana) plus dowolne słuchawki stereo

 

Wiadomość 3 z 4 (1 930 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Dolby Atmos headphones

★★ Novice

Mam odpowiedz od wsparcia Dolby. Atmos można włączyć tylko jeśli posiada się kino domowe które odsługuje dolby atmos i wtedy opcje w grze można zalaczyć. Natomiast atmos dla słuchawek nie jest wspierane natywnie przez BF1  i opcja pozostaje szara ale można pomimo to korzystać z dobrodziejstwa dźwięku atmos na słuchawkach przy włączonej opcji atmosa. 

 

Dokładny opis poniżej



Thank you for contacting Dolby Support. 

I am sorry to hear you are experiencing issues with enabling Dolby Atmos for Battlefield 1.

I will be happy to assist you today. 

The game Battlefield 1 supports Dolby Atmos for Home Theater and contains unique settings within the game options. If you have a Dolby Atmos supported receiver you will be able to use the Atmos setting within Battlefield 1. If your receiver is not a Dolby Atmos receiver, the settings will be unavailable. 

If you are playing the PC version and do have a Dolby Atmos receiver, keep in mind that you should not use the Windows spatial sound settings and only use the in-game settings. You should make sure the Windows spatial sound settings for your receiver are set to OFF.

Please remember that Battlefield 1 natively supports Dolby Atmos for Home Theater but it does not natively support Dolby Atmos for Headphones. You may still use Dolby Atmos for Headphones with Battlefield 1 and receive the normal enhanced immersion effects of spatial sound, however. 

If you have any other questions or concerns, please don't hesitate to reach back out to us. 

Have a wonderful day!
The Dolby Support Team

 

Wiadomość 4 z 4 (1 804 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem