Dot.: DIRECTX CRASH

autor: MaciejKac
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

DIRECTX CRASH

★ Novice

WItam,

w FIFA 19 PC wywala błąd DIRECTX, zdjęcie w załączniku.
Próbowałem wielu rozwiązań by to naprawić, nie mam już pomysłu proszę o pomoc. Wydałem 150zl na grę która teraz nie działa. DEMO działało prawiodłowo, natomiast pełna wersja już nie.

Mam AMD Radeona 7600M, 6GB pamięci, Pentium i7, directx 12. 

Co mogę zrobić, oprócz aktualizowania sterowników do karty graficznej, usuwania wpisów w rejestrze lub też dodawanie jakiś nowych, wyłączania antywirusa i wyłączania/usuwania zapisywania Origin.
Skoro ta gra nie działa, a minimalne wymagania posiadam, to jest to powód do zwrotu gry prawda?

Pozdrawiam

Maciej

Wiadomość 1 z 10 (589 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: DIRECTX CRASH

@MaciejKac

 

Tak jak pisałem wcześniej, grafika  jest poniżej minimalnych wymagań. Mimo, że działa, to  stwarza problemy w grze których nie da się naprawić. Ewentualnie możesz zrobić ostatecznie format systemu, ale to nie wiele może dać gdy grafika nie spełnia minimalnych wymagań i nie ma do nie już najnowszych sterowników.

 

Grafika jest z 2012 i jest słabsza od tych nowszych, dlatego w pewnych momentach nie daje rady i wywala błąd DirectX.

 

 

CCP Hero Banner - Blue.png

Zobacz w watku

Wiadomość 6 z 10 (497 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: DIRECTX CRASH

[ Edytowane ]

@MaciejKac

 

Witaj 

 

Twoja grafika jest poniżej minimalnych wymagań gry. FIFA 19 wymaga najnowszych sterowników do grafiki, których twoja karta już nie posiada, bo zostało wstrzymane wsparcie dla niej przez producenta.

 

 

 Pozostaję Tobie jedynie albo kupić nowy sprzęt albo zwrócić grę.

 

 

Wymagania sprzętowe na PC

MINIMALNE: 

SYSTEM OPERACYJNY: Windows 7/8.1/10 (64-bitowy) 

PROCESOR: Intel Core i3-2100 @ 3,1 GHz lub AMD Phenom II X4 965 @ 3,4 GHz 

RAM: 8 GB 

NAPĘD OPTYCZNY: napęd DVD-ROM wymagany tylko do instalacji gry 

MIEJSCE NA DYSKU: co najmniej 50 GB 

KARTA GRAFICZNA: NVIDIA GTX 460 1 GB lub AMD Radeon R7 260 

DirectX: wersja 11 

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 2 z 10 (581 wyświetleń)

Dot.: DIRECTX CRASH

★ Novice

Witaj,

 

nie zgodzę się z Tobą, mam minimalne wymagania a skoro DEMO działało to czemu normalna wersja nie chodzi?
Mam kartę graficzną 1GB
Ramu mniej bo 6GB
Pentium i7 3610Q
dysk ssd 256 (wolnego ponad 100GB)
directx 12.
win 10.

widziałem że różni ludzie mieli różny sprzęt ale ten sam problem. więc to chyba nie chodzi o wymagania. jakieś inne pomysły?

dziękuje

Wiadomość 3 z 10 (558 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: DIRECTX CRASH

@MaciejKac

 

Z FIFA jest tak, że demo nie zawsze wymaga najnowszych sterowników do grafiki, i dlatego można je odpalić na sterownikach z 2016 roku. Gdy już wychodzi pełna wersja gry, wtedy zazwyczaj trzeba już pobrać najnowsze sterowniki. 

 

Prześlij tutaj plik DXDIAG, sprawdzę dokładnie jaki masz sprzęt, i spróbuj kroków z TEGO tematu.

 

 

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 4 z 10 (552 wyświetleń)

Dot.: DIRECTX CRASH

★ Novice

dołączam plik dxdiag, mam nadzieje że to coś pomoże. kurczę, może nie znam się na komputerach ale myślałem że będzie działać.
gdy włączam mecz towarzyski jest ok, gram strzelam super, ale jak przechodzę do kariery to wtedy się pojawia ten błąd directxa. może to coś pomoże?

dzięki i pozdrawiam

Wiadomość 5 z 10 (524 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: DIRECTX CRASH

@MaciejKac

 

Tak jak pisałem wcześniej, grafika  jest poniżej minimalnych wymagań. Mimo, że działa, to  stwarza problemy w grze których nie da się naprawić. Ewentualnie możesz zrobić ostatecznie format systemu, ale to nie wiele może dać gdy grafika nie spełnia minimalnych wymagań i nie ma do nie już najnowszych sterowników.

 

Grafika jest z 2012 i jest słabsza od tych nowszych, dlatego w pewnych momentach nie daje rady i wywala błąd DirectX.

 

 

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 6 z 10 (498 wyświetleń)

Dot.: DIRECTX CRASH

★ Novice

ok, rozumiem. mam starą kartę to fakt. ale pogrzebałem w necie i ogólnie w systemie i znalazłem taki program jak GPU-Z, który pokazuje jaką mam dokładnie kartę. i o dziwo nie jest 1 GB a 2 GB. to jest z serii AMD 7600M, a dokładnie 7670M 2GB. więc karta chyba się nadaje. sterowniki mogą być stare bo ostatnie chyba z 2015r, a directx 11 a nie 12.
więc może to nie karta?

jak uważasz?

dzięki

Wiadomość 7 z 10 (453 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: DIRECTX CRASH

[ Edytowane ]

@MaciejKac 

 

Niestety to grafika, mimo 2 gb pamięci i tak jest zbyt słaba, tu ważne też jest jej taktowanie. Nic niestety więcej Tobie nie poradzę skoro  jest to wina sprzętu. Brak najnowszych sterowników i w efekcie błąd DirectX, pozostaję tylko wymienić sprzęt na nowszy.

 

 

Wymagania najnowszych gier idą w górę, a twoja grafika  już w większości nowych gier nie spełnia wymagań.

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 8 z 10 (444 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: DIRECTX CRASH

★ Novice

Ok. Dziekuje w takim razie za pomoc. Nie wiem czy mi uznaja reklamacje i zwrot skoro juz użyłem klucza z gry do instalacji. Zapytam jeszcze o ten klucz wlasnie, czy gdybym chcial zainstalować ta gre na innym sprzecie PC to bede mogl? Czy juz ten klucz nie wejdzie? Pozdrawiam 

Wiadomość 9 z 10 (435 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: DIRECTX CRASH

[ Edytowane ]

@MaciejKac 

 

Klucz jest przypisany do jednego konta Origin na stałe, i zmiana sprzętu nie wpłynie w żaden  sposób  na klucz. Śmiało możesz zmienić sprzęt.

 

 

O zwrot pieniędzy za grę możesz ubiegać  się TUTAJ.

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 10 z 10 (431 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA