Czy da się przenieść grę z na inne konto Origin?

autor: ARach2004
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Highlighted

Czy da się przenieść grę z na inne konto Origin?

★★★ Newbie

Aplikacja działa dobrze, ale nie mam dostępu m.in. do przeglądu gier, ani wyszukiwania znajomych. Po próbie zalogowania się na stronie otrzymuję powiadomienie, że konto wygasło albo podałam błędne hasło lub e-mail. Próbowałam zresetować hasło, ale weszłam na maila trochę później i dostałam powiadomienie, że strona wygasła i muszę od nowa podać e-mail, aby ponownie spróbować zresetować hasło. Znowu wpisałam te same dane, ale tym razem nic mi na maila nie przyszło. Mam założone drugie konto Origin, ale nie wiem czy mogłabym przenieść grę z jednego konta na drugie.

Wiadomość 1 z 2 (1 055 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Czy da się przenieść grę z na inne konto Origin?

[ Edytowane ]

Witaj @ARach2004 

 

Niestety, ale nie ma możliwości bezpośredniego przenoszenia gier na inne konto. Istnieje jednak funkcja łączenia kont Origin. Wiąże się to jednak z pewnym ryzykiem utraty zawartości konta.

 

Myślę jednak, że na razie lepiej skupić się na aplikacji Origin, gdyż nie działa ona dobrze, gdyby tak było to miałabyś dostęp do swoich gier w Bibliotece Origin,  chyba, że długo nie zaglądałaś na Origin, a wtedy mogły one zostać  ukryte w  Bibliotece gier w odpowiedniej zakładce. Warto więc najpierw sprawdzić tę zakładkę:

 

 

Org1-ukr.jpg

 

Gdy zakładka "Ukryte gry" nie zawiera żadnych gier, ani nie  masz możliwości dodania znajomych to najlepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie najnowszej wersji Origin:  https://www.origin.com/pol/pl-pl/store/download

 

Gdy i to nie pomoże to pozostanie bezpośredni kontakt z doradcą EA.

 

W tym celu wykonaj poniższe kroki:

 

1. Wejdź na https://help.ea.com/pl/
2. Wybierz opcję "Pomóż w grze".
3. Wybierz produkt, którego dotyczy problem.
4. Zjedź na sam dół, a następnie wybierz "Skontaktuj się z nami".
5. Wybierz platformę oraz odpowiedni temat.
6. Wybierz formę kontaktu (wybór różni się w zależności od danego kraju.

 

Nie ma innej możliwości niż rozmowa telefoniczna lub live chat. Live chat, Tylko w języku angielskim. Aby uzyskać do niego dostęp, zmień język/region strony kontaktu na Stany Zjednoczone w prawym górnym rogu.

 

Telefoniczny kontakt z polskim biurem: +48 (22) 397 08 40. Linie otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00-21.00.

 

 

Na koniec mała uwaga, gdy chcesz włączyć grę,  najpierw zawsze loguj się w aplikacji Origin ( którą powinnaś mieć na swoim komputerze), klikając PPM na ikonę aplikacji >opcja> "jako administrator".

 

Pozdrawiam.

-----------------------------------------------------------

Nie pracuję ani nie mam żadnych powiązań z EA. Jestem wolontariuszem i staram się pomagać graczom w naprawie ich gry zgodnie z moją najlepszą wiedzą i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone twojemu komputerowi/grze.

Jeżeli moje wskazówki okazały się pomocne, nie zapomnij przyznać XP! Kliknij "Zaakceptuj rozwiązanie" jeżeli post pomógł Ci uporać się z problemem.
Dziękuję!
Wiadomość 2 z 2 (1 042 wyświetleń)

black-origin-bg

ZASADY I WYTYCZNE FORUM ORIGIN

Przestrzegaj tych zasad i wytycznych, gdy publikujesz coś na forum Origin.

Przeczytaj zasady

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem