Czarny ekran przy włączaniu gry i wychodzenie do pulpitu

autor: ChevalieFilip
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Czarny ekran przy włączaniu gry i wychodzenie do pulpitu

★ Novice

 

 

Witam serdecznie. Wymieniłem laptopa niedawno na inny (lepszy) i stwierdziłem, że chciałbym zagrać w fifę 18. O ile demo odpaliło bez zarzutów o tyle z pełną wersją gry  mam problem. Spróbowałem praktycznie wszystkiego z tego wątku : https://answers.ea.com/t5/Problemy-techniczne/Info-Fifa-18-nie-uruchamia-sie-czarny-ekran-brak-dll-w...

Sprawdziłem laptopa w wymaganiach sprzętowych i pisało mi, że spełniam zarówno minimalne jak i rekomendowane. Spróbowałem odinstalować origin i grę fifa 18 i zainstalować ponownie, jednak nic to nie dało. Zaktualizowałem sterowniki, również nic. Plik fifastetup.ini również jest poprawnie zapisany. Czysty rozruch tak samo nie pomógł. Odłączenie antywirusa i zapory też nic nie dało.  Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc w tej sprawie

 

Załączam plik DxDiag poniżej 

Wiadomość 1 z 5 (2 870 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Czarny ekran przy włączaniu gry i wychodzenie do pulpitu

@ChevalieFilip

 

Przygotowywanie zawsze długo trwa  na Origin, jak odczytało tobie te 35 gb to nic się potem nie działo czy wyskoczył jakiś błąd ?

 

Proponuję jeszcze raz dokładnie sprawdzić temat powyżej który już przeglądałeś, jak nie pomoże,  spróbuj utworzyć drugie konto z prawami administratora i tam spróbuj uruchomić grę, zanim to zrobisz, wyłącz zapis w chmurze Origin.

 

 

Ewentualnie spróbuj jeszcze raz zainstalować FIFE.

 

 

  1. Odinstaluj przez program REVO FIFA 18

  2. Odinstaluj przez program REVO aplikacje Origin

  3. Wykonaj restart komputera

  4. Pobierz i zainstaluj najnowszą wersję Origin z naszej strony

  5. Zainstaluj/pobierz ponownie grę Fifa 18

 

 

CCP Hero Banner - Blue.png

Zobacz w watku

Wiadomość 4 z 5 (2 841 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Czarny ekran przy włączaniu gry i wychodzenie do pulpitu

@ChevalieFilip

 

Witaj

 

Masz wszystkie aktualizacje systemu? Prawdopodobnie problem leży pomiędzy dwiema grafikami, ta od intela którą posiadasz pewnie się załącza, zamiast grafika NVIDIA GeForce GTX 1050.Jak przełączyć grafikę intela na GeForce sprawdzisz na filmie poniżej.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=mL3pSCzPS5A

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 2 z 5 (2 858 wyświetleń)

Dot.: Czarny ekran przy włączaniu gry i wychodzenie do pulpitu

★ Novice

Zrobiłem jak powiedziałeś, jednak nic to nie zmieniło.. Ciągle wyskakuje czarny ekran i po kilku sekundach wywala do pulpitu. Ciekawostką jest, że gdy kliknę w "Fifa 18-napraw" to przez ponad dwie godziny (sprawdzałem dziś) wyświetla się przygotowywanie .. i nic się nie zmienia. Tak jakby, przycisk napraw się zepsuł, bo najpierw "odczytało mi te 35 gb" a potem..coś się popsuło 

Wiadomość 3 z 5 (2 851 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Czarny ekran przy włączaniu gry i wychodzenie do pulpitu

@ChevalieFilip

 

Przygotowywanie zawsze długo trwa  na Origin, jak odczytało tobie te 35 gb to nic się potem nie działo czy wyskoczył jakiś błąd ?

 

Proponuję jeszcze raz dokładnie sprawdzić temat powyżej który już przeglądałeś, jak nie pomoże,  spróbuj utworzyć drugie konto z prawami administratora i tam spróbuj uruchomić grę, zanim to zrobisz, wyłącz zapis w chmurze Origin.

 

 

Ewentualnie spróbuj jeszcze raz zainstalować FIFE.

 

 

  1. Odinstaluj przez program REVO FIFA 18

  2. Odinstaluj przez program REVO aplikacje Origin

  3. Wykonaj restart komputera

  4. Pobierz i zainstaluj najnowszą wersję Origin z naszej strony

  5. Zainstaluj/pobierz ponownie grę Fifa 18

 

 

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 4 z 5 (2 842 wyświetleń)

Dot.: Czarny ekran przy włączaniu gry i wychodzenie do pulpitu

★ Novice

Zrobiłem format komputera, bo i tak już był zaśmiecony Standard smile Zainstalowałem grę od nowa i.. działa. Ok, tego się nie spodziewałem :D

Wiadomość 5 z 5 (2 825 wyświetleń)

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA