Chwilowe nagłe spadki FPS

autor: xViper_0707
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Chwilowe nagłe spadki FPS

★ Apprentice

Ostatnio mam problem z graniem, otóż co jakiś czas w meczu momentalnie  spadają FPSy gra traci płynność i się zacina, są momenty że gra zatnie się 12 razy na mecz, nieraz 3, a nieraz przez 5 meczów nie będzie żadnego zacięcia. Dodam że zaczęło występować to niedawno i nie pomógł nawet format. Według mnie jest to wina procka ale nie wiem co z tym zrobić. Proszę o szybką pomoc. Pozdrawiam 

Wiadomość 1 z 26 (3 154 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Chwilowe nagłe spadki FPS

Witaj @xViper_0707 

 

Na początek prześlij plik DXDIAG.

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 2 z 26 (3 138 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Chwilowe nagłe spadki FPS

★ Apprentice

Prosze

Wiadomość 3 z 26 (3 133 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Chwilowe nagłe spadki FPS

@xViper_0707 

 

Czy masz ustawiony limit klatek w launcherze gry na 60 i w panelu Nvidia ? Jeśli nie to ustaw.

 

Przechwytywanie.PNG

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 4 z 26 (3 122 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Chwilowe nagłe spadki FPS

★ Apprentice

W launcherze tak, ale zaraz sprawdzę w panelu Nvidia i dam odpowiedź.

Wiadomość 5 z 26 (3 120 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Chwilowe nagłe spadki FPS

★ Apprentice
@MattiuDefo Miałem ustawione: Użyj ustawienia globalnego (Użyj ustawienia aplikacji 3D)
Wiadomość 6 z 26 (3 116 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Chwilowe nagłe spadki FPS

[ Edytowane ]

@xViper_0707 

 

Żeby nam fpsy nie skakały, to musisz mieć tak jak ja powyżej w panelu nvidia. Twój procesor spełnia wymagania gry więc to nie jego wina, proponuję też wyłączyć wszystkie programy w tle i sprawdzić czy problem  występuje.

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 7 z 26 (3 106 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Chwilowe nagłe spadki FPS

★ Apprentice
@MattiuDefo Po tej zmianie jak u Pana zauważyłem, że płynniej chodzi gra w menu ale zacięcia i tak występują, jeśli chodzi o programy w tle to zawsze mam włączoną tylko Fifę
Wiadomość 8 z 26 (3 101 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Chwilowe nagłe spadki FPS

@xViper_0707 

 

W panelu Nvidia masz opcję z ustawieniami grafiki i mamy do wyboru jakość lub wydajność, dlatego zmiana ustawień karty graficznej z jakości na wydajność powinna pomóc.

 

 

W panelu sterowania mamy opcję zasilania, i tam też powinna być zaznaczona opcja wysoka wydajność. Problemem mogą być obecne upały i komputer może się dość mocno grzać.

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 9 z 26 (3 090 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Chwilowe nagłe spadki FPS

★ Apprentice
@MattiuDefo


Sprawdzę jeszcze te propozycje, a jak to nic nie da to nie mam pojęcia co z tym zrobić, jeśli chodzi o przegrzania to z tym nie ma problemu mam nową pastę na procesorze i cały układ jest regularnie czyszczony z kurzu.
Wiadomość 10 z 26 (3 084 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA