Dot.: Chwilowe nagłe spadki FPS

autor: xViper_0707
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Dot.: Chwilowe nagłe spadki FPS

★ Apprentice
@MattiuDefo

Zrobiłem tak jak pan napisał i problem dalej występuje, zauważyłem, że przy tych przycięciach użycie procesora rośnie nagle do 100% i jak te zacięcia się kończą to użycie procesora się normuje.
Wiadomość 11 z 26 (889 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Chwilowe nagłe spadki FPS

@xViper_0707 

 

Czy te problemy pojawiły się nagle i czy wcześniej próbowałeś coś robić by to naprawić ? Na jakim dysku masz system na przenośnym czy zwyklym ? I czy grzebałeś ostatnio coś w biosie?

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 12 z 26 (871 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Chwilowe nagłe spadki FPS

★ Apprentice
@MattiuDefo
Na początku jak zaczęło tak zacinać to wyczyściłem komputer z niepotrzebnych rzeczy i przestało na jeden dzień i później go sformatowałem i było ok tak z 2 dni i z powrotem zaczęło zacinać. W biosie nic nie grzebałem, a jeśli chodzi o dysku to system mam na dysku SSD
Wiadomość 13 z 26 (865 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Chwilowe nagłe spadki FPS

[ Edytowane ]

@xViper_0707 

 

Dość dziwne, czy masz w launcherze gry ustawiony DirectX 11 ? Spróbuj defragmentacji dysku  czasami to też pomaga. Przeskanuj komputer antywirusem może jakieś badziewie się przyplątało. Postaram się Tobie pomóc ale z racji tego, że problem jest trochę trudny do wykrycia może to trochę czasu zająć.

 

 

Zrób też screena procesów w menedżer zadań i tu wrzuć.

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 14 z 26 (830 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Chwilowe nagłe spadki FPS

★ Apprentice
@MattiuDefo

Za chwilę wykonam jeszcze raz defragmentacje i skan (już to robiłem, ale jeszcze jeden raz nie zaszkodzi). DirectX mam ustawione na wersję 11. Nie mam pojęcia co może być nie tak. Problem pojawił się z dnia na dzień, nigdy czegoś takiego nie miałem
Wiadomość 15 z 26 (819 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Chwilowe nagłe spadki FPS

★ Apprentice



Dodaje listę procesów, po wykonaniu powyższych czynności bez zmian

Wiadomość 16 z 26 (807 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Chwilowe nagłe spadki FPS

★ Apprentice

Na dziś daję sobie spokój. Jedyne co zrobiłem to przeskanowałem PC DriverDoc i znalazło 2 stare sterowniki. Zdjęcie poniżej. Dziękuję na dziś będę odzywał się jutro rano. 

Wiadomość 17 z 26 (787 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Chwilowe nagłe spadki FPS

[ Edytowane ]

@xViper_0707 

 

W procesach jest ok, a te sterowniki zaktualizuj.

 

Znalazłem jeszcze tematy na forum z podobnym problemem.

 

https://answers.ea.com/t5/Problemy-techniczne/Przycina-sie/td-p/6466110

 

 

https://answers.ea.com/t5/Problemy-techniczne/Fifa-18-sie-zacina/td-p/6567126

 

Czy ten problem jest też w innych grach ? Bym zapomniał w jakim trybie  gry to się dzieje ?

 

Warto też zaktualizować sterowniki do grafiki.

 

Wykonaj czystą instalację sterownika graficznego, uprzednio pobierając jego najnowszą wersję:

 

 

Poradnik-dotyczący instalacji-sterownika-graficznego-NVIDIA-w-systemie-Windows

 

TUTAJ  znajdziesz najnowsze sterowniki.

 

Możesz też usunąć sterowniki za pomocą programu Display-Driver-Uninstaller i wykonać powyższe kroki.

 

Tak jak wspomniałeś wczoraj, procesor może być winien mimo tego, że spełnia wymagania. Wydaje mi się, że  procesor powoli traci swoją moc stopniowo i temu te ścinki.

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 18 z 26 (771 wyświetleń)
Highlighted

Dot.: Chwilowe nagłe spadki FPS

★ Apprentice
@MattiuDefo

Dzisiaj będę miał możliwość sprawdzić wszystkie Pańskie propozycje naprawy tego błędu, ponieważ miałem długą przerwę w dostawie internetu. Dzięki za pomoc, będę informował.
Wiadomość 19 z 26 (721 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Chwilowe nagłe spadki FPS

★ Apprentice
@MattiuDefo

Nie wiem jak zaktualizować ten sterownik Magistrala PCI, ale po czystej instalacji sterownika graficznego częstotliwość tych przycięć spadła z 15 tak do 1, 2 czasem 4 razy na mecz, ale wciąż są i nie da się tak grać online.
Wiadomość 20 z 26 (702 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA