Brak wiadomości email od EA (BAN info)

autor: shootpl
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Brak wiadomości email od EA (BAN info)

★★ Novice

Cześć,

moje konto zostało zbanowane (aktywna blokada) i próbuje się czegoś dowiedzieć od EA. Niestety jak zakładam sprawę (3-4 z kolei) dodaje status "Oczekiwanie na Gracza" i tyle.

Wyczytałem gdzieś, że powinienem otrzymać wiadomość email od EA ale sprawdzam dwie poczty, na których działam (@wp.pl oraz @gmail.com) nie pamiętam na jakim jest konto bo zmieniałem ostatnio. Nigdzie nie otrzymuje/ nie widzę emaili od EA (SPAM też pusty).

 

Ktoś miał podobny problem?

 

Oczywiście support kieruje kontakt poprzez wysyłanie emaila a na sprawę na stronie EA nie mogę odpowiedzieć. Mogę jedynie nową sprawę założyć lub wznowić ale znowu to zatacza koło.

 

W załączeniu screen.

Wiadomość 1 z 2 (453 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Brak wiadomości email od EA (BAN info)

Community Manager

Hej @shootpl 

 

Niestety poprzez forum nie będziemy w stanie pomóc Ci w problemach związanych z kontem EA. 

Najlepiej skontaktuj się z nami bezpośrednio poprzez telefon, lub czat na help.ea.com.

 

Jak skontaktować się z doradcą EA? - Answer HQ

 

Pozdrawiam,

_Kalina

EA_KalinaAHQ

Zobacz w watku

Wiadomość 2 z 2 (424 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Brak wiadomości email od EA (BAN info)

Community Manager

Hej @shootpl 

 

Niestety poprzez forum nie będziemy w stanie pomóc Ci w problemach związanych z kontem EA. 

Najlepiej skontaktuj się z nami bezpośrednio poprzez telefon, lub czat na help.ea.com.

 

Jak skontaktować się z doradcą EA? - Answer HQ

 

Pozdrawiam,

_Kalina

EA_KalinaAHQ

Wiadomość 2 z 2 (425 wyświetleń)

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA