Dot.: Brak opcji "DXR" w ustawieniach gry (wymiana karty na RTX 2080)

autor: Wieczorek1990
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Brak opcji "DXR" w ustawieniach gry (wymiana karty na RTX 2080)

★★★★ Novice

Witam,

 

Jak w temacie nie posiadam w ustawieniach gry opcji do włączenia Ray Tracing'u (DXR). Miałem najpierw zainstalowaną grę na GTX 1050 Ti, potem zamieniłem kartę na RTX 2080 - sterownik graficzny wykrył kartę RTX ale nie pojawiła się ta opcja w grze. Wiem gdzie ona powinna być bo widziałem na Youtube. Próbowałem przeinstalować grę razem z usunięciem folderu gry z Moich dokumentów, zaktualizowałem sterownik graficzny (akurat dzisiaj pojawiła się aktualizacja), zoptymalizowałem grę za pomocą i według zaleceń  aplikacji "NVIDIA GeForce Experience" - gdzie opcja Ray Tracing była zasugerowana na "DXR Low"... i nadal nic, tej opcji nie ma a Ray Tracing nie działa. W panelu Nvidii również tej opcji nie znalazłem.

 

Proszę o pomoc w tym temacie

Dziękuje

Wiadomość 1 z 8 (1 476 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Brak opcji "DXR" w ustawieniach gry (wymiana karty na RTX 2080)

Community Manager (retired)

@DawidsonGPL @Wieczorek1990 \

 

Aby aktywować DXR (Ray Tracing) potrzebujecie poniższych:

 

Ray-tracing (DXR) pojawił się z niedawną aktualizacją gry i wymaga poniższych, łącznie z przełączeniem na DX 12 (Opcje > Grafika > Zaawansowane))

To experience the first release of DXR real-time ray tracing in Battlefield V you’ll need a few things:

  1. A GeForce RTX graphics card
  2. The latest version of Windows 10, version 1809 or higher, which can be downloaded from Windows Settings → Update & Security → Windows Update → “Check for updates”. Alternatively, head to the Windows 10 website and click “Update now” to download the update
  3. The Battlefield V GeForce Game Ready driver, version 416.94, released November 13th, or a newer version, which can be downloaded from GeForce Experience’s Drivers tab, or from GeForce.com
  4. The November 14th Battlefield V game patch, downloaded automatically from Origin
  5. A PC that matches or exceeds Electronic Arts’ DXR System Requirements, shown below.

Zobacz w watku

Wiadomość 5 z 8 (1 423 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Brak opcji "DXR" w ustawieniach gry (wymiana karty na RTX 2080)

★★★★★ Newbie

mam to samo czy ktoś wie jak to rozwiązać ?

Wiadomość 2 z 8 (1 463 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Brak opcji "DXR" w ustawieniach gry (wymiana karty na RTX 2080)

★★★★ Novice

Dawidson, na innym forum sugerują update Windowsa do wersji Windows 1809 oraz przełączenie się z DX11 na DX12. Co prawda mi Windows Update ni wykrywał aktualizacji (ale wiem, że mam starszą wersję, chyba 1803) - jak wrócę do domu to sprawdzę jeszcze raz albo poszukam ręcznie.

Wiadomość 3 z 8 (1 453 wyświetleń)

Dot.: Brak opcji "DXR" w ustawieniach gry (wymiana karty na RTX 2080)

★★★★★ Newbie

Dzięki ja wrócę z pracy sprawdzę 

Wiadomość 4 z 8 (1 447 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Brak opcji "DXR" w ustawieniach gry (wymiana karty na RTX 2080)

Community Manager (retired)

@DawidsonGPL @Wieczorek1990 \

 

Aby aktywować DXR (Ray Tracing) potrzebujecie poniższych:

 

Ray-tracing (DXR) pojawił się z niedawną aktualizacją gry i wymaga poniższych, łącznie z przełączeniem na DX 12 (Opcje > Grafika > Zaawansowane))

To experience the first release of DXR real-time ray tracing in Battlefield V you’ll need a few things:

  1. A GeForce RTX graphics card
  2. The latest version of Windows 10, version 1809 or higher, which can be downloaded from Windows Settings → Update & Security → Windows Update → “Check for updates”. Alternatively, head to the Windows 10 website and click “Update now” to download the update
  3. The Battlefield V GeForce Game Ready driver, version 416.94, released November 13th, or a newer version, which can be downloaded from GeForce Experience’s Drivers tab, or from GeForce.com
  4. The November 14th Battlefield V game patch, downloaded automatically from Origin
  5. A PC that matches or exceeds Electronic Arts’ DXR System Requirements, shown below.
Wiadomość 5 z 8 (1 424 wyświetleń)

Dot.: Brak opcji "DXR" w ustawieniach gry (wymiana karty na RTX 2080)

★★★★ Novice

Czyli Windows - ale aktualizacja jest wstrzymana, chyba że ściągnie się obraz Windowsa i postawi system na nowo już w wersji 1809.

Chciałbym wiedzieć kiedy Microsoft wznowi aktualizację...

Wiadomość 6 z 8 (1 414 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Brak opcji "DXR" w ustawieniach gry (wymiana karty na RTX 2080)

★ Guide

Poniżej link do aktualizacji ręcznej(oficjalnej) October Update dla Windows 10. Nie dziękujcie. Zajęło mi to kilkanaście sekund:

 

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

Wiadomość 7 z 8 (1 405 wyświetleń)

Dot.: Brak opcji "DXR" w ustawieniach gry (wymiana karty na RTX 2080)

★★★★ Novice

Nie dziękuje bo nikt nie prosił o tego typu pomoc :D Znaleźć ręcznie to nie problem, problem w tym, że masa ludzi zgłasza problemy po ręcznej aktualizacji. Czekam aż Microsoft to ogarnie i wypuści to w automacie. Jest też drugie wyjście, reinstal systemu - wtedy można mieć nową wersję bez wcześniej wspomnianych problemów.

 

Idź zadzieraj nosa gdzie indziej...

Wiadomość 8 z 8 (1 374 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem