Brak możliwości uruchomienia gry

autor: NiVeRISTN7
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Brak możliwości uruchomienia gry

★★ Novice

Witam!
Niedawno dokonałem zakupu gry Mass Effect: Edycja Legendarna na platformie Steam. W dniu dzisiejszym po pierwszym uruchomieniu gry, zostałem połączony z aplikacją EA App, a następnie otrzymałem informację, iż gra mogła zostać pobrana na moje urządzenie przez innego użytkownika, który jest właścicielem gry.
Po wejściu na EA App w zakładce "Kolekcja" widzę wszystkie gry z platformy Steam oprócz Mass Effect: Edycja Legendarna, którą dopiero co zakupiłem.

Proszę o udzielenie pomocy co powinienem dalej zrobić, gdyż tak jak wspomniałem - dokonałem zakupu tej gry na platformie Steam, natomiast EA Play nadal twierdzi, że nie posiadam takowej gry i powinienem ją zakupić na ich platformie.

Wiadomość 1 z 8 (671 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Brak możliwości uruchomienia gry

Community Manager

Hej @NiVeRISTN7 

 

Daj nam znać, czy ten sam komunikat pojawia się również po zalogowaniu do EA app za pomocą danych konta Steam.

 

 

Pozdrawiam,

_Kalina

EA_KalinaAHQ

Wiadomość 2 z 8 (609 wyświetleń)

Dot.: Brak możliwości uruchomienia gry

★★ Novice

Tak - nadal pojawia się ten sam komunikat, gdy loguje się do EA App za pomocą konta Steam.

 

Wiadomość 3 z 8 (601 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Brak możliwości uruchomienia gry

★★ Novice

Próbowałem również włączyć grę za pomocą Origina. Po próbie włączenia gry, otrzymuję komunikat o wpisaniu kodu pudełkowego gry, którego nie posiadam.

Wiadomość 4 z 8 (578 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Brak możliwości uruchomienia gry

Community Manager

Zakładam, że zamówienie jest w pełni zrealizowanie - dla pewności sprawdź ponownie jego status na stronie Steam.

Jeśli posiadasz więcej niż jedno konto Steam, upewnij się proszę, że do EA app logujesz się tym, na którym została zakupiona Mass Effect: Edycja Legendarna.

 

Dodatkowo, sprawdź czy dzięki wskazówkom zamieszczonym na stronie Steam, uda się zlokalizować kod gry.

 

W przypadku dalszych komplikacji, skontaktuj się z nami bezpośrednio. Kliknij link by dowiedzieć się jak skontaktować się z doradcą EA.

 

EA_KalinaAHQ

Wiadomość 5 z 8 (544 wyświetleń)

Dot.: Brak możliwości uruchomienia gry

★★ Novice
  • Zamówienie zostało zrealizowane
  • Posiadam tylko jedno konto na Steam, loguje się do EA App/Origin tym samym mailem co mam przypisanego do konta Steam.
  • Nie ma opcji wygenerowania/zlokalizowania kodu gry na Steam (po kliknięciu prawym przyciskiem na grę, w zakładce "Zarządzaj" nie mam opcji "Klucza produktu")

Wiadomość 6 z 8 (520 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Brak możliwości uruchomienia gry

Community Manager
  • do EA app zaloguj się przy użyciu danych swojego konta Steam, jak na zdjęciu poniżej

linking.PNG

Jeśli po wykonaniu powyższych działań, problem nie ustąpi skontaktuj się bezpośrednio> Jak skontaktować się z doradcą EA.

 

 

EA_KalinaAHQ

Wiadomość 7 z 8 (470 wyświetleń)

Dot.: Brak możliwości uruchomienia gry

★★ Novice
@EA_Kalina Żadne z podanych rozwiązań nie rozwiązało mojego problemu, kontakt z doradcą EA również nie przyniósł żadnych rezultatów.
Wiadomość 8 z 8 (410 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem