Dot.: Bład przy wlaczaniu gry i w trakcie

autor: MattiuDefo
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Bład przy wlaczaniu gry i w trakcie

★ Novice

Witam,

proszę o pomoc. Zrobiłem reset sterowników karty i direxta. Wgrany 12. Karta 2 gb i nie ma z nią problemów z innymi grami np. CS go, a przy włączaniu wyskakuje mi coś takiego. Ma ktoś jakiś pomysł ?

Wiadomość 1 z 7 (687 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Bład przy wlaczaniu gry i w trakcie

Community Manager (retired)

@VanMistrzu

 

Sprawdziłem Twój raport i po zestawieniu podzespołów z oficjalnymi wymaganiami gry, procesor AMD APU (Quad) łapie się na powyżej minimum, tak karta graficzna GT 730 (2014 rok) niestety, ale jest grubo poniżej. Stąd, czasem gra się załaduje, jednak ograniczona wydajność tej karty powoduje cienie i inne problemy z działaniem - silnik Frostbite jest dość wymagający! Devil

Zobacz w watku

Wiadomość 5 z 7 (657 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Bład przy wlaczaniu gry i w trakcie

[ Edytowane ]

Sprawdź to  i daj znać czy pomogło   dodaj też  raport  DXDIAG  możesz tez sprawdzić przy uruchomieniu gry w launcherze zmienić DirectX z 12 na 11 jeśli jest  ustawiony na 12.https://answers.ea.com/t5/Problemy-techniczne/Problem-z-gra-FIFA18-na-wersji-pc-z-directx/td-p/63172...

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 2 z 7 (680 wyświetleń)

Dot.: Bład przy wlaczaniu gry i w trakcie

★ Novice

Spróbowałem wszysdtkiego oprócz dezinstalacji fify. Fifa potrafi odpalic mi sie do menu, nawet czasami wlaczy gre, pozniej na ludzikach wyskakuja cienie i koniec. Na innych grach jest ok.

Wiadomość 3 z 7 (663 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Bład przy wlaczaniu gry i w trakcie

[ Edytowane ]

Wejdź w Panel Sterowania następnie wygląd i personalizacja – Panel sterowania NVIDIA – Zarządzanie ustawieniami 3D – ustawienia programu – 1 wybierz program do dostosowania, wybierasz z listy FIFA 18 exe lub dodajesz 2 opcja to wybranie z listy funkcji CUDA Procesory graficzne po prawej klikasz wyskoczy lista wybierasz drugą opcję klikasz ok i na dole zastosuj włączasz FIFE i sprawdzasz czy jest dobrze. 

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 4 z 7 (646 wyświetleń)

Dot.: Bład przy wlaczaniu gry i w trakcie

Community Manager (retired)

@VanMistrzu

 

Sprawdziłem Twój raport i po zestawieniu podzespołów z oficjalnymi wymaganiami gry, procesor AMD APU (Quad) łapie się na powyżej minimum, tak karta graficzna GT 730 (2014 rok) niestety, ale jest grubo poniżej. Stąd, czasem gra się załaduje, jednak ograniczona wydajność tej karty powoduje cienie i inne problemy z działaniem - silnik Frostbite jest dość wymagający! Devil

Wiadomość 5 z 7 (658 wyświetleń)

Dot.: Bład przy wlaczaniu gry i w trakcie

★ Novice

Ok, ale do tej pory od premiery gra hulała bez przycinek (rozegrane ponad 150 meczy), więc nagle karta nie daje siły ? Chyba, że w trakcie aktualizacja coś zmieniła Fify. 

 

Wiadomość 6 z 7 (636 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Bład przy wlaczaniu gry i w trakcie

[ Edytowane ]

Pewnie FIFA ci chodzi w 30 FPS albo maks 40 co do karty może po prostu nie wyrabiać przy FIFIE i nagle powoduje takie błędy  i tak będziesz musiał wymienić grafikę na lepszą bo czym nowsze gry to tym większe wymagania, powiedz dokładnie jakie masz gry i na jakich ustawieniach grasz i ile masz FPS wtedy ocenimy , druga sprawa to system który ma DirectX 12 twoja grafika ma wersję 11.2 i myślę że te starsze karty lub te z przed 3 lat lub 4 DirectX 12 czasem nie jest w stanie współpracować jedne działają z DirectX 12 a drugie wywalają te błędy w  niektórych grach .karty oczywiście w wersji GT,nie wiem jak by to wyglądało po zmianie systemu na Windows 7 z resztą widzę tutaj że dużo ludzi ma ten sam problem i na tym samym systemie.

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 7 z 7 (622 wyświetleń)

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA