Re: Błąd po instalacji "Zwierzaków"

autor: Matt92hew
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Błąd po instalacji "Zwierzaków"

★★★★ Novice

Cześć,

 

po instalacji dodatku "Psy i koty" w grze pojawił się dość irytujący błąd, a w sumie dwa.

1. Gdy Sim korzysta z sauny lub stołu do masażu przyodziewa kapelusz pszczelarza... Wie ktoś, jak można to zmodyfikować i usunąć z tego stroju ten kapelusz?

2. Zwierzaki wywołują ciąg interakcji z Simami, który zapycha kolejkę czynności, np. gdy Sim je, zwierzak nagle wywołuje kilkanaście interakcji i by Sim mógł cokolwiek zrobić trzeba te interakcje kasować. Któraś aktualizacja teoretycznie miała to naprawić, ale błąd ciągle występuje...

 

Zna ktoś jakieś rozwiązania?

 

Pozdrawiam

Wiadomość 1 z 6 (780 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Re: Błąd po instalacji "Zwierzaków"

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

1. Stroj w saunie jest strojem zapisanym kodem w grze jak widac cos zaingerowalo w ten kod. Czy masz jakies CC lub mods?
Jesli masz to wyjmij folder mods z folderu gry na pulpit. Nastepnie i wywal z foldery gry plik foldelthumbcache.packages
Napraw grę na Origin. Origin /Biblioteka gier /Prawym myszy na okladke TS4 - opcja -" Napraw grę"
Zreszta gre napraw i ten plik usun w kazdej sytuacji . Niezaleznie czy masz mody czy nie.
Daj znac czy ten blad znikl , bo niewiadomo czy zgłaszac to oficjalnie do techników EA jako blad gry czy nie.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edit  : juz mozesz nie sprawdzac to nieszczesny bug , ktory co jakis czas sie odnawia dotyczący sauny juz zgloszony do EA

https://answers.ea.com/t5/Bug-Reports/OPEN-Towel-outfit-has-random-accessories/m-p/6884320#M64680

jak widac z dyskusji w tym watku na dzis jedynym rozwiązaniem jest uzycie modu MCCC by wywalic ten dodatek stroju w saunie., Ale mysle ze EA w nastepnym patchu to naprawi. Jesli modziarz mógl to zrobić to i oni mogą. 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2. Co do zwierzakow zapychajacych kolejke to niestety ta naprawa pomogla niewiele. Problem polega na tym ze to zwierzak wymysla te czynnosci i niejako "śle" je jako zyczenia interakcji do sima. W zaleznosci od wykonanej czynnosci sim zareaguje na to i czynnosc przerwie by wykonac zyczenie pupila lub nie. I robi to zawsze z duzym opoznieniem,.Zwierzak juz dawno poszedł zająć się czyms innym, a ta interakcja wciaz tkwi w kolejce zadań sima,  Czytaj im bardziej pupil rozpieszczony i im mocniej kocha swego wlasciciela tym bardziej zapchane nim kolejki zadań. Z kolei nie mozna odebrac do konca wolnej woli zwierzakom bo nie zadbaja o siebie. Nie mozna im skaskowac interakcji z wlascicielem, bo takie skasowanie podziala w obie strony i te interakcje znikną z gry, Gdyby zwierzak byl sterowany myszka tak jak sim problemu by nie było. No ale chciano zrobic zeby nam sie grało łatwiej .. intencje były dobre ale nikt nie przewidzial jak bardzo rozpieszczony pupil bedzie absorbujacy, XD Na starcie gdy jeszcze nie jest za mocno zaprzyjazniony tych interakcji wymyslanych przez zwierzaka za duzo nie ma . Ale im dalej tym gorzej.

Zobacz w watku

Wiadomość 2 z 6 (773 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Re: Błąd po instalacji "Zwierzaków"

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

1. Stroj w saunie jest strojem zapisanym kodem w grze jak widac cos zaingerowalo w ten kod. Czy masz jakies CC lub mods?
Jesli masz to wyjmij folder mods z folderu gry na pulpit. Nastepnie i wywal z foldery gry plik foldelthumbcache.packages
Napraw grę na Origin. Origin /Biblioteka gier /Prawym myszy na okladke TS4 - opcja -" Napraw grę"
Zreszta gre napraw i ten plik usun w kazdej sytuacji . Niezaleznie czy masz mody czy nie.
Daj znac czy ten blad znikl , bo niewiadomo czy zgłaszac to oficjalnie do techników EA jako blad gry czy nie.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edit  : juz mozesz nie sprawdzac to nieszczesny bug , ktory co jakis czas sie odnawia dotyczący sauny juz zgloszony do EA

https://answers.ea.com/t5/Bug-Reports/OPEN-Towel-outfit-has-random-accessories/m-p/6884320#M64680

jak widac z dyskusji w tym watku na dzis jedynym rozwiązaniem jest uzycie modu MCCC by wywalic ten dodatek stroju w saunie., Ale mysle ze EA w nastepnym patchu to naprawi. Jesli modziarz mógl to zrobić to i oni mogą. 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2. Co do zwierzakow zapychajacych kolejke to niestety ta naprawa pomogla niewiele. Problem polega na tym ze to zwierzak wymysla te czynnosci i niejako "śle" je jako zyczenia interakcji do sima. W zaleznosci od wykonanej czynnosci sim zareaguje na to i czynnosc przerwie by wykonac zyczenie pupila lub nie. I robi to zawsze z duzym opoznieniem,.Zwierzak juz dawno poszedł zająć się czyms innym, a ta interakcja wciaz tkwi w kolejce zadań sima,  Czytaj im bardziej pupil rozpieszczony i im mocniej kocha swego wlasciciela tym bardziej zapchane nim kolejki zadań. Z kolei nie mozna odebrac do konca wolnej woli zwierzakom bo nie zadbaja o siebie. Nie mozna im skaskowac interakcji z wlascicielem, bo takie skasowanie podziala w obie strony i te interakcje znikną z gry, Gdyby zwierzak byl sterowany myszka tak jak sim problemu by nie było. No ale chciano zrobic zeby nam sie grało łatwiej .. intencje były dobre ale nikt nie przewidzial jak bardzo rozpieszczony pupil bedzie absorbujacy, XD Na starcie gdy jeszcze nie jest za mocno zaprzyjazniony tych interakcji wymyslanych przez zwierzaka za duzo nie ma . Ale im dalej tym gorzej.

Wiadomość 2 z 6 (774 wyświetleń)

Re: Błąd po instalacji "Zwierzaków"

Błąd z kapeluszem może wystąpić, gdy masz jakieś przestarzałe mody lub/i CC.

Moja rada:

1. Wyjmij folder Mods na pulpit komputera.

2. Zaloguj się do Origin

3. Wejdź do Biblioteki i kliknij na opcję "napraw" grę.

4. Wejdź do gry i sprawdź, jak teraz działa.

 

Uwaga: gdy w grze masz nieaktualne mody ze skryptami i zapisujesz ją według zwyklej opcji: "Zapisz" to gra może się zbugować, a wtedy nie pozostanie ci nic innego, jak zacząć całkiem nową grę.

 

Zapchana kolejka czynności to może być wina małej ilości pamięci wirtualnej. Obecnie potrzeba 8GB.

Gra powinna też być przestawiona na system 64BIT-owy. Jeżeli tego nie zrobisz to w grze mogą wychodzić ci jakieś błędy.

 

-----------------------------------------------------------

Nie pracuję ani nie mam żadnych powiązań z EA. Jestem wolontariuszem i staram się pomagać graczom w naprawie ich gry zgodnie z moją najlepszą wiedzą i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone twojemu komputerowi/grze.

Jeżeli moje wskazówki okazały się pomocne, nie zapomnij przyznać XP! Kliknij "Zaakceptuj rozwiązanie" jeżeli post pomógł Ci uporać się z problemem.
Dziękuję!
Wiadomość 3 z 6 (746 wyświetleń)

Re: Błąd po instalacji "Zwierzaków"

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@danuta720
1.Powyzsze rady dotyczace CC i modów juz zostały przeze mie udzielone, wiec bardzo prosze o nie dublowanie takich rad.
Niestety żadna z nich nie zadziała gdy bład gry jest bugiem uznanym przez EA. Aby jakis błąd był uznany przez EA za bug musi byc stestowany przez pracowników EA, dopiero wtedy trafia na listę bugów. Ten trafił wiec tylko patch moze to naprawić.

2. 
Co do ilości GB RAM i kolejki zyczen zwierzaków, Mam 16 GB RAM i jedyna roznica z tego wynikająca to taka, że kolejka działań sima zapchana przez zwierzaka u mnie czasem mieści i 15 takich interakcji , Wiecej RAM zwierzak potrafi jak widać znakomicie wykorzystać.

Wiadomość 4 z 6 (739 wyświetleń)

Re: Błąd po instalacji "Zwierzaków"

@kreatora

1. Proszę mnie nie pouczać. Nie dubluję tematów, a próbuję usystematyzować zagmatwane odpowiedzi.

 

2. W grze (lokalizacja: C:\....\....\Documents\Electronic Arts\The Sims 4) nie ma pliku "foldelthumbcache.packages".  Jest natomiast plik o nazwie localthumbcache.package i to ten plik należy co jakiś czas usuwać, zwłaszcza, gdy wprowadzamy/wyjmujemy do/z gry jakieś CC bądź mody.

Natomiast dobrze jest także opróżniać zdjęcia z folderu onlinethumbnailcache oraz z folderu cache. 

 

3. Nie zauważyłam nigdy w swojej grze, by kolejka życzeń wydłużyła się do tak  ogromnych rozmiarów. Posiadam 8 GB i  gra chodzi dobrze. No, ale nie posiadam w grze żadnych modów, ani CC. Standard smile

 

 

Nie jestem pracownikiem EA, pomagam jako gracz.

-----------------------------------------------------------

Nie pracuję ani nie mam żadnych powiązań z EA. Jestem wolontariuszem i staram się pomagać graczom w naprawie ich gry zgodnie z moją najlepszą wiedzą i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone twojemu komputerowi/grze.

Jeżeli moje wskazówki okazały się pomocne, nie zapomnij przyznać XP! Kliknij "Zaakceptuj rozwiązanie" jeżeli post pomógł Ci uporać się z problemem.
Dziękuję!
Wiadomość 5 z 6 (722 wyświetleń)

Re: Błąd po instalacji "Zwierzaków"

★★★★ Novice

Dziękuję wszystkim za tak szybkie odpowiedzi. Do gry wykorzystuje jedynie oficjalne dodatki i rozszerzenia EA Wink Wspomniany plik z folderu "The Sims 4" usunąłem, a grę naprawiłem przez Origin. Po tych zabiegach udało pozbyć się nieszczęsnego kapelusza Wink

Wiadomość 6 z 6 (708 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem