Błąd pliku OriginClientService.exe - problem z aktualizacją gier - Windows 7

autor: Narayen
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Błąd pliku OriginClientService.exe - problem z aktualizacją gier - Windows 7

[ Edytowane ]
★★★★★ Expert

O pewnego czasu, mam problem z najnowszą wersją Origin instalowana na czysto lub aktualizowana ze starszej wersji.

 

Nie można przeprowadzać Aktualizacji gier, ponieważ system oczywiście musi dać zezwolenie, co było opisywane tutaj wiele razy.

Posiadam System Windows 7 Ultimate 64-bitowy.

 

System zgłasza błąd pliku OriginClientService.exe jak na zdjęciu, nie wiadomo co jest powodem, można ew. poprosić studio Origin o przeanalizowanie tego pliku pod kątem zgodności z Windows7, dlatego jw. pisałem, nie można przeprowadzać żadnych aktualizacji, w razie czego dosyłam plik DXDiag, dodam tylko że problemu nie ma z Originem w wersji 10.4:

 

1.jpg

Wiadomość 1 z 8 (1 893 wyświetleń)

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Błąd pliku OriginClientService.exe

[ Edytowane ]
★★★★★ Expert

Witaj @MattiuDefo 

 

Dziękuje za pomoc.

Niestety żaden sposób nie pomógł, nadal System wywala błąd pliku OriginClientService.exe.

System zgodności programów twierdzi, że został wykryty i zarazem zgłasza że aplikacja OriginClientService jest niezgodna , a co dziwne przetestowałem resztę plików i jest ok.

 

Proponowałbym, żeby studio przyjrzało się bliżej temu plikowi, możliwe że został on zoptymizowany pod Windows10, a jest już raczej niezgodny ze starszymi systemami tj. Windows 7.

 

Edit:

 

Zrobiłem jeszcze jeden myk, wrzuciłem plik Originclientservice.exe z wersji 10.4 do najnowszego Origina 10.5 podmieniając go i nie uwierzysz, ale wszystko zaczęło działać i zaczął pobierać gry, aktualizacje itp. czyli tak jak pisałem ten najnowszy plik jest niezgodny z Windows 7 i blokował wszelkie operacje z pobieraniem, wersja 10.4 tego pliku jest w 100% zgodna.

Zobacz w watku

Wiadomość 3 z 8 (1 872 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Błąd pliku OriginClientService.exe

Witaj @Narayen 

 

 

Próbowałeś kroków z TEGO tematu? Bo wygląda na to, że  masz podobny problem. Wypróbuj też kroków  od gtone486 na ostatniej stronie tematu który podałem. 

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 2 z 8 (1 881 wyświetleń)

Dot.: Błąd pliku OriginClientService.exe

[ Edytowane ]
★★★★★ Expert

Witaj @MattiuDefo 

 

Dziękuje za pomoc.

Niestety żaden sposób nie pomógł, nadal System wywala błąd pliku OriginClientService.exe.

System zgodności programów twierdzi, że został wykryty i zarazem zgłasza że aplikacja OriginClientService jest niezgodna , a co dziwne przetestowałem resztę plików i jest ok.

 

Proponowałbym, żeby studio przyjrzało się bliżej temu plikowi, możliwe że został on zoptymizowany pod Windows10, a jest już raczej niezgodny ze starszymi systemami tj. Windows 7.

 

Edit:

 

Zrobiłem jeszcze jeden myk, wrzuciłem plik Originclientservice.exe z wersji 10.4 do najnowszego Origina 10.5 podmieniając go i nie uwierzysz, ale wszystko zaczęło działać i zaczął pobierać gry, aktualizacje itp. czyli tak jak pisałem ten najnowszy plik jest niezgodny z Windows 7 i blokował wszelkie operacje z pobieraniem, wersja 10.4 tego pliku jest w 100% zgodna.

Wiadomość 3 z 8 (1 873 wyświetleń)

Dot.: Błąd pliku OriginClientService.exe

@Narayen 

 

Dzięki za informacje przekaże to pracownikowi EA.

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 4 z 8 (1 854 wyświetleń)

Dot.: Błąd pliku OriginClientService.exe

★ Novice

Wywalający się OriginClientService.exe (exception 0xc0000005 w logach) mam od dwóch lat, od pierwszej instalacji Origin 10. Na Win10. Żadna z próbowanych wersji 10.x nie działa. To chore.

 

Do tej pory, po każdym update origina, zmieniałem w konfiguracji usługi "Origin Client Service" ścieżkę do pliku na d:\programs\origin9\OriginClientService.exe, czyli tam gdzie mieszkały pliki z Origin 9. I działało.

 

Ale po ostatnim update przestało. W c:\programdata\origin\Logs\originclientservie_log.txt jest

13 cze 21 20:17:40.023 Event Origin::Escalation::IEscalationService::IEscalationService 12112 Found escalation args.
**14 cze 21 20:17:40.025 Error Origin::Escalation::IEscalationService::IEscalationService 12112 Command line arguments failed to decrypt.
**15 cze 21 20:17:40.037 Error Origin::Escalation::IEscalationService::IEscalationService 12112 Failed to determine caller process ID.
16 cze 21 20:17:40.038 Event Origin::Escalation::IEscalationService::~IEscalationService 12112 Escalation service shutdown.

 

Wygląda na to że po ostatnim update stary originclientservice nie moze się dogadać z origin.exe.

 

W dodatku sims4 tez sie zaczął wywalać, podobno znany błąd i trzeba go zaktualizować. Ale nie da się bo origin jest #^%$#$#^$#^%# tzn popsute.

 

To naprawdę zdumiewające że ten błąd jest od zawsze. Gadałem z helpdeskiem (kiedy jeszcze się można było do nich dodzwonić), nikt nie miał oczywiście pojęcia. Tez wątek to chyba pierwsza sensowna rzecz.

 

Jak ktoś ma pomysły co z tym zrobić, to byłabym wdzięczna dozgonnie.

Wiadomość 5 z 8 (1 409 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Błąd pliku OriginClientService.exe

[ Edytowane ]
★★★★★ Expert

@rybagowaHej Standard smile

 

 

Rozumiem, i tak samo miałem identyczne błędy w logach - Długo z tym walczyłem, też coś podobnie ok. dwóch lat, pomagało jak na razie podmiana starszej wersji OriginClientService.exe, ale od stycznia bądź lutego bierzącego roku, już się nie dało podmienić - Origin nie dał się już "nabrać" na podmianki i byłem przyparty do muru - Aktualizacje The Sims 4 stały w miejscu i ogólnie problemy z pobieraniem gier.

 

Mimo kombinowania itd. z plikami, okazała się rzecz prostrza niż myślałem - Problemem był Modem LTE Huawei E3372 podpięty bezpośrednio do portu USB i sterowniki tego modemu tworzyły tzw. wirtualną kartę sieciową w menedżerze urządzeń i system Windows (w moim przypadku siódemka)  rozpoznawał sieć jako połączenie komórkowe szerokopasmowe - Moim zdaniem Origin przez to mógł odmawiać posłuszeństwa i generował błąd tego pliku.

 

Rozwiązaniem u mnie było włączenie w BIOS komputera karty sieciowej, podłączenie routera ( Akurat mam Router Draytek Vigor 2110 z najnowszymi aktualizacjami) który ma wbudowany port USB dla modemów 3G/4G, odinstalowanie całego oprogramowania modemu + sterowniki, podpięcie tego modemu do portu USB routera, i po uruchomieniu systemu widoczne już było połączenie jako lokalne i Origin zaczął funkcjonować prawidłowo - OriginClientService.exe nie generuje błędów i pobiera Aktualizacje do dziś i inne gry bez żadnego problemu.

 

Origin nie jest popsuty jak by się wydawało, tylko połączenie z siecią - jest czuły - dokładnie jego rodzaj był przeszkodą.

Wiadomość 6 z 8 (1 394 wyświetleń)

Dot.: Błąd pliku OriginClientService.exe

★ Novice

"Origin nie jest popsuty jak by się wydawało, tylko połączenie z siecią - jest czuły - dokładnie jego rodzaj był przeszkodą."

Hmm, ZTCW, nie, zupełnie nie.

Wyjątek 0xc0000005 oznacza, że program się wywalił. Odwołał się do adresu pamięci pod którym nic nie było zamapowane. Żaden porządnie napisany program nie ma prawa w ten sposób reagować na cokolwiek. Jak mu się nie podoba karta sieciowa, to może pokazać jakieś okno dialogowe, zakończyć się, ale nie pisać pod przypadkowy adres.

To że odinstalowanie czegoś pomogło ma sens. Pewnie na moim kompie jest też zainstalowany jakiś badziew, który na przykład nadpisał jakieś biblioteki dll czymś niekompatybilnym z tym czego się spodziewa origin. I odinstalowanie tego może by pomogło. Tyle że jeśli tak, to ten syf przyszedł preinstalowany razem z kompem. Więc nie wiem co mam wywalić.

Wyjątkowo to irytujące.

Wiadomość 7 z 8 (1 379 wyświetleń)

Dot.: Błąd pliku OriginClientService.exe

★ Novice

Ha.

W panelu sterowana/sieć i internet/połączenia sieciowe, wyłączyć (disable) nieużywane karty sieciowe. OriginClientService przestał się wywalać po raz pierwszy od 2 lat. Dzięki za podpowiedź !

 

Tylko co z tego, sims4 się uaktualniło i dalej się wywala po uruchomieniu. Wrrrrrr.

Wiadomość 8 z 8 (1 340 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

black-origin-bg

ZASADY I WYTYCZNE FORUM ORIGIN

Przestrzegaj tych zasad i wytycznych, gdy publikujesz coś na forum Origin.

Przeczytaj zasady

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem