Błąd DirectX Fifa 18

autor: lukas93cs
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Błąd DirectX Fifa 18

[ Edytowane ]
★★ Novice

Witam od pewnego czasu zmagam się z błędem który wygląda następująco: http://bankfotek.pl/view/2111745 . Głownie gram w Ultimate Team i błąd występuje co jakiś czas podczas meczu. Grę wywala do pulpitu. Moja karta graficzna to Radeon RX460, system windows 7 64bit. Sterowniki karty mam aktualne.

Wiadomość 1 z 11 (4 351 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Błąd DirectX Fifa 18

[ Edytowane ]
Wiadomość 6 z 11 (5 502 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Błąd DirectX Fifa 18

[ Edytowane ]

@lukas93cs

 

Witam

 

W ustawieniach zmień DirectX na 11 jeśli jest na 12

 

Wykonaj czystą instalację sterownika graficznego, uprzednio pobierając jego najnowszą wersję:

 

 Czysta instalacja instrukcja

 

Przydatne kroki na tego typu dolegliwość, znajdziesz poniżej:

 

Pobierz DirectX i zainstaluj

 

USZKODZONE PLIKI ZAPISU/USTAWIEŃ  wyłącz zapisy w chmurze (Origin > Ustawienia aplikacji > Instalacje i zapisane stany gry > Zapisane stany gry WYŁĄCZ) następnie zmień nazwę folderu FIFA 18 na np. FIFA 18 kopia, katalog ten znajduje się w bibliotece Dokumenty (%USERPROFILE%\Dokumenty lub %USERPROFILE%\Moje dokumenty) >  Po czym uruchom grę bez zmieniania ustawień!

 

Uwaga: zapisy gry Droga do Sławy oraz trybu KARIERA/Pro Club mogą zostać usunięte! 

 

ANTYWIRUS/FIREWALL - Dla celów testowych spróbuj wyłączyć chwilowo oprogramowanie antywirusowe (ochronę w czasie rzeczywistym) -   aby wykluczyć iż AV blokuje uruchomienie gry- opcjonalnie można dodać do wyjątków antywirusa folder Origin C:\Pliki Programów (x86)\Origin oraz folder instalacji gry (domyślnie) Origin Games C:\Pliki Programów (x86)\Origin Games

 

INFO: Mieliśmy niestety zgłoszenia, że antywirus AVG/Avast czy Mcaffe mogą powodować właśnie taki stan rzeczy

 

VC++

Podobne zgłoszenia mieliśmy już na forum i u jednego gracza pomogło zainstalowanie aktualizacji VC ++ 2012 Update 4.

 

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 2 z 11 (4 327 wyświetleń)

Dot.: Błąd DirectX Fifa 18

★★ Novice

posłużyłem się tymi krokami i dalej to samo. wydaje mi się że gdzieś trzeba coś ustawić w karcie graficznej.. 

Wiadomość 3 z 11 (4 296 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Błąd DirectX Fifa 18

[ Edytowane ]

@lukas93cs

 

Prześlij  plik DXDIAG

 

Zajrzyj  

 

Na pierwszej stronie, na samym dole jest jedno rozwiązanie, sprawdź je.Nie używam niestety grafiki od AMD więc nie znam dokładnie ustawień, ale gdy znajdę, błąd który ty masz z kartą AMD i będzie jakieś rozwiązanie, to dam znać.

 

https://answers.ea.com/t5/Technical-Issues/Fifa-17-directx-function-error/td-p/5590346

 

Dodatkowo 

 

https://answers.ea.com/t5/Technical-Issues/FIFA-17-Directx-Error-DXGI-ERROR-DEVICE-REMOVED/m-p/62414...

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 4 z 11 (4 292 wyświetleń)

Dot.: Błąd DirectX Fifa 18

★★ Novice
Wiesz moze jak ustawic na karcie wartosci tych zegarów co podali to jako rozwiazanie w tym pierwszym linku co wyslales?
Wiadomość 5 z 11 (4 259 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Błąd DirectX Fifa 18

[ Edytowane ]
Wiadomość 6 z 11 (5 503 wyświetleń)

Dot.: Błąd DirectX Fifa 18

★★ Novice

Witam.

Mam podobny problem lecz w innej grze, natomiast mam radeona r9 380x. Problem się pojawił po przejsciu na win10, wcześniej na win7 nie było tego problemu przez ponad 1,5 roku. 

Więc stwierdziłem, że może to przez sterowniki pod win10 ale gdy wróciłem na win7(ta sama kopia systemu co wcześniej) problem nadal występował. Później próbowałem rozwiązań podawanych w sieci typu instalacja innych sterowników(zawsze czysta instalacja z wykorzystaniem DDU) po tak jak tutaj piszesz zmiany zegarów/napięć, ustawiłem zdecydowanie szybsze wiatraczki przy 50 stopniach na 60%, temp. w okolicy 45-47 stopni podczas gry i nadal wywala. Z tego co jeszcze wyczytałem to może to być też wina zasilacza, u mnie jest 500W z bronze 80+ ale z tego co wiem sama karta możesz 310 W opędzlować i jeszcze procek i5-6500 + reszta. W sumie mógł się troszkę zużyć przez 2,5 roku i teraz nie wyrabia. Zestaw składany na morelach więc chyba wiedzieli co robią?

Podsumowując męczę się z tym problemem już ze 4 miesiące i póki co nie znalazłem rozwiązania. Przez ten czas zdążyłem znienawidzić AMD do tego stopnia, że od paru dni zastanawiam się nad kupnem gtx 1060 6gb tylko nie wiem jeszcze jakiej, bo jest ich ze 30 rodzai. Ewentualnie kupię jeszcze zasilacz 600W i zobaczę, 250 zł to nie 1400 jak w przypadku karty. 

Wiadomość 7 z 11 (2 950 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Błąd DirectX Fifa 18

Community Manager (retired)

@JohnyTasaak Witaj!

 

W przypadku błędu DirectX zajrzyj proszę jeszcze tutaj i tutaj. Powodzenia!

Wiadomość 8 z 11 (2 898 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Błąd DirectX Fifa 18

★★ Novice

Wymieniłem zasilacz z 500W na 620W i 2 dzień nawet na ultra ustawieniach nie wywala błędu. Jeżeli coś się zmieni dam znać.

Wiadomość 9 z 11 (2 861 wyświetleń)

Dot.: Błąd DirectX Fifa 18

★★ Novice

To jednak nie wina zasilacza, chodź stary mimo wszystko nie był w 100% sprawny jak się później okazało. 3 dnia znów gre wywaliło i w sumie raz gre wywala co 15 min, a czasem raz na tydzień. Czyżby to jednak wina directx albo sterowników?

Wiadomość 10 z 11 (2 755 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA