Błąd 0xc000007b podczas uruchamiania origina.

autor: 2137Dziadek
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Highlighted
Zaakceptowane rozwiązanie

Błąd 0xc000007b podczas uruchamiania origina.

★★ Novice

Witam.

Od jakiegoś czasu chcę kupić sobie battlefield 1 na pc, więc zainstalowałem sobie ostatnio origina. Wszystko ładnie, ale gdy aplikacja kończy instalację nagle wyskakuje mi kilka błędów pod rząd (chyba 3) właśnie o treści ''aplikacja została niewłaściwie uruchomiona 0xc000007b.

Nie mam bladego pojęcia co mam zrobić, reinstalowałem microsoft c+++ i tego typu rzeczy, i w niczym to nie pomogło. Posiadam Windows 10 64 bit, dodam że inne programy działają bez żadnego problemu, tylko z originem mam takowy błąd.

Proszę o szybką pomoc, z góry bardzo dziękuje!

Pozdrawiam.

Wiadomość 1 z 9 (59 938 wyświetleń)

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Błąd 0xc000007b podczas uruchamiania origina.

Community Manager

Hej @2137Dziadek

 

Znalazłem identyczny problem na naszym angielskim forum. Rozwiązaniem okazało się włączenie usług składowych Windows, zaznaczenie NET Framework i ponowna instalacja. 

 

Panel sterowania - Odinstaluj program - Wyłącz / włącz usługi składowe

 

W tym rozwijanym polu zaznacz wszystkie NET Framework i zainstaluj je ponownie. Poniżej znajdziesz linki do oficjalnej strony Microsoft.

 

Microsoft .NET Framework 4.5

Microsoft .NET Framework 3.5

 

Dodatkowo jak wspomniał @1Guma, może być to związane z oczekującymi aktualizacjami Windows, możesz też ponownie zainstalować aplikację wcześniej czyszcząc jej pamięć podręczną, następnie sam pobrany instalator uruchomić jako administrator

Zobacz w watku

Wiadomość 4 z 9 (62 502 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Błąd 0xc000007b podczas uruchamiania origina.

★★★ Pro

Witam,

 

1. Pobierz najnowsze aktualizacje dla systemu operacyjnego.

2. Pobierz najnowszy sterownik DirectX.

3. Pobierz najnowsze oprogramowanie NET Framework. 

 

Pozdrawiam,

Sebastian 

 

 

Wiadomość 2 z 9 (59 909 wyświetleń)

Dot.: Błąd 0xc000007b podczas uruchamiania origina.

★★ Novice

Mam podobno wszystko najnowsze, tak pokazują mi programy gdy chce je zainstalować - net frameworka nie mogę usunąć i zainstalować od nowa, pokazuje mi że mam teraz wgraną najnowszą wersje, i gdy nawet chciałbym usunąć ją w dodaj lub usuń programy to nie mogę. Directx reinstalowałem kilka razy i nie pomogło. A system operacyjny mam aktualny, w sensie najnowszą wersje.

Wiadomość 3 z 9 (59 904 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: Błąd 0xc000007b podczas uruchamiania origina.

Community Manager

Hej @2137Dziadek

 

Znalazłem identyczny problem na naszym angielskim forum. Rozwiązaniem okazało się włączenie usług składowych Windows, zaznaczenie NET Framework i ponowna instalacja. 

 

Panel sterowania - Odinstaluj program - Wyłącz / włącz usługi składowe

 

W tym rozwijanym polu zaznacz wszystkie NET Framework i zainstaluj je ponownie. Poniżej znajdziesz linki do oficjalnej strony Microsoft.

 

Microsoft .NET Framework 4.5

Microsoft .NET Framework 3.5

 

Dodatkowo jak wspomniał @1Guma, może być to związane z oczekującymi aktualizacjami Windows, możesz też ponownie zainstalować aplikację wcześniej czyszcząc jej pamięć podręczną, następnie sam pobrany instalator uruchomić jako administrator

Wiadomość 4 z 9 (62 503 wyświetleń)

Dot.: Błąd 0xc000007b podczas uruchamiania origina.

★★★ Newbie

Witam ostatnio kupiłem nowy dysk zainstalowałem swojego zaufanego Windowsa 7HP x64 po instalowałem

Directx 11 src

MS  visual C++ z 2017

MS NET 4.7.1

Sterownik geforce 388.43 

i dalej mi wyskakuje mi błąd od orgina

 

Wiadomość 5 z 9 (59 593 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: Błąd 0xc000007b podczas uruchamiania origina.

Community Manager (retired)

@rosomakus96 Witaj!

 

Jeśli zainstalowałeś niedawno Windows 7, to koniecznie sprawdź najpierw Windows Update, niestety po tak długim czasie od premiery, zdarza się, że usługa nie pobiera wszystkich aktualizacji ( w tym SP1)  i stąd ten błąd Origin.

 

Zajrzyj proszę do tego artykułu na stronie pomocy oraz naszego artykułu na forum. 

 

Powodzenia!

 

 

Wiadomość 6 z 9 (59 575 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: Błąd 0xc000007b podczas uruchamiania origina.

★★★ Newbie

Mi wyskakuje dokładnie taki sam błąd. Uruchomienie jako administrator, pamięć podręczna, cała aplikacja.. Nic nie działa. Ja się nie znam na tych oprogramowaniach, aktualizacjach Windowsa itp. Dałoby się to wytłumaczyć takiej nieogarniętej osobie jak ja? Jest na to jakiś sposób? To dzieje się już od bardzo dawna. Proszę o pomoc Frown

Wiadomość 7 z 9 (59 563 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: Błąd 0xc000007b podczas uruchamiania origina.

★★★ Novice

Cześć @EA_Kuba,

 

Reinstalacja NET Framework nie przynosi efektów. Myślałem nad tym rozwiązaniem http://forum.pclab.pl/topic/1008612-Poradnik-Jak-naprawi%C4%87-b%C5%82%C4%85d-0xc000007b/page__st__2...

 

Jednak niesie ono ryzyko uszkodzenia całego systemu. Myślę że problem może  tkwić w plikach ddl. Może udałoby się Panu dojść do antidotum jeszcze inną metodą ? Bardzo proszę o odpowiedź, ponieważ utraciłem dostęp do wszystkich gier Frown

 

 

 

Wiadomość 8 z 9 (59 148 wyświetleń)

Dot.: Błąd 0xc000007b podczas uruchamiania origina.

[ Edytowane ]
★★★ Newbie

Cześć.

Ja miałem problem taki że nie mogłem zainstalować wogóle Origin na Windowsie 10 x64. U siebie zrobiłem tak że skasowałem wszystkie programy Microsoft Visual C++ jakie miałem zainstalowane, następnie zrestartowałem komputer.Po włączeniu systemu zainstalowałem pakiet redystrybucyjny Visual C++ 2015,2017 i 2019 x86 i ponownie zresetowałem komputer i spróbowałem zainstalować Origin tym razem zadziałało instalacja udała się pomyślnie.

 

Link do pobrania Visual C++ 2015,2017 i 2019 x86 z strony Microsoftu:

https://aka.ms/vs/16/release/vc_redist.x86.exe

Wiadomość 9 z 9 (35 184 wyświetleń)

black-origin-bg

ZASADY I WYTYCZNE FORUM ORIGIN

Przestrzegaj tych zasad i wytycznych, gdy publikujesz coś na forum Origin.

Przeczytaj zasady

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem