Battlefront 2 gra się nie uruchamia po wczorajszym patchu

autor: limakf
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Battlefront 2 gra się nie uruchamia po wczorajszym patchu

[ Edytowane ]
★ Novice

Witam po wczorajszym patchu nie mogę uruchomić gry, ładuję się tylko ekran startowy (ten z Rey, Maulem i Iden) a po chwili gra wyskakuje do Windowsa, nie pojawia się żadna informacja o błędzie itp. Ponadto grałem wczoraj rano jeszcze przed update i wszystko działało. Nie instalowałem żadnych nowych sterowników, mam wszystkie update do Windowsa 10. Uruchomiłem opcję napraw grę - to nie pomogło, klikam na polecenie zaktualizuj (normalnie po instalacji patcha wyskakiwała informacja o tym iż jest zainstalowana najnowsza wersja) teraz przy każdym kliknięciu w komendę aktualizacji ściąga plik w wielkości ok 282,76 mg po instalacji wyskakuje informacja że gra jest gotowa do uruchomienia ale problem pozostaje ten sam, najlepsze jest to, że po ponownym kliknięciu pobierz aktualizacje gra program Origin znowu ściąga aktualizacje do B2 o wielkości 282,76 mg

Wiadomość 1 z 4 (3 428 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Battlefront 2 gra się nie uruchamia

[ Edytowane ]
Community Manager (retired)

@limakf Hej!

 

Na początek sprawdź, jeśli korzystasz z jakiegoś antywirusa typu AVG/Avast, Mcaffe, Malwarebytes itp. czy on nie blokuje uruchomienia gry przez świeżo zmodyfikowane pliki aktualizacji!

 

DODATKOWO:

 

ORIGIN

Odinstalujcie program Origin (nie spowoduje to usunięcie gry ) > Programy i funkcję 
Pobierzcie najnowszą wersję z naszej strony
Zainstalujcie Origin z domyślnymi ustawieniami!
Uruchomcie następnie skrót do aplikacji Origin, jako Administrator! - instrukcja

 

USUNIECIE PLIKÓW EXE I NAPRAWA GRY

Usuń tylko pliki zaznaczone, pozostawiając foldery i wykonaj naprawę gry:

 

4451411.PNG

+

231312121.PNG

 

 

WYŁĄCZ DIRECTX 12 W PLIKU USTAWIEŃ (GstRender.EnableDx12 0)

 

44514111.PNG

 

Dodatkowo kroki znajdziesz w tym wątku, który radzę prześledzić. Jeśli nic nie pomoże, radzę odczekać 24 godziny i spróbować uruchomić grę raz jeszcze! 

 

Powodzenia!

 

 

 

 

 

 

Wiadomość 2 z 4 (3 409 wyświetleń)

Dot.: Battlefront 2 gra się nie uruchamia

★ Novice

Dzięki za szybko odpowiedź gra zaczęła działać po usunięciu zaznaczonych plików, niestety po kilku dniach grania znów się wysypała tym razem podczas uruchamiania wyskakuje okienko Originiu z komunikatem -- Nieprawidłowa licencja. Kod przyczyny = Invalid Cipher (0x00006) zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją "https://answers.ea.com/t5/Zglaszane-bledy/Blad-INVALID-CIPHER-0x0006-co-zrobic-aby-ponownie-moc-grac..." oraz wyczyściłem pamięć podręczną a następnie reinstalowałem grę. Niestety komunikat pojawia się ponownie. W ostatnim czasie nie instalowałem żadnych sterowników zainstalowałem antywirus HitmanPro.Alert (program wyłaczałem na czas instalacji) 

Wiadomość 3 z 4 (3 389 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Battlefront 2 gra się nie uruchamia

[ Edytowane ]
Community Manager (retired)

@limakf

 

Wykonaj raz jeszcze kroki podane z tej instrukcji (napraw w Origin itd.). Dodatkowo możesz spróbować zrobić tzw. czysty rozruch Windows + użycie programu CCleaner, celem poczyszczenia plików tymczasowych Windowsa. Warto zajrzeć też do folderu %temp% według poniższej instrukcji video i usunąć tam pliki się znajdujące:

 

Spoiler

 Powodzenia!

Wiadomość 4 z 4 (3 352 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem