Dot.: Wyłączanie się gry podczas meczu

autor: LukaszX1992
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Battlefield 5 - gra się wyłącza lub powoduje restart PC

[ Edytowane ]
★★★ Newbie

Po włączeniu gry dochodzi do pierwszej planszy, czasami dalej i komputer się restartuje. Reinstalacja sterowników nic nie pomogła.Windows 7 x64 pro.SP 1.Karta graficzna Radeon R9 380 4g. Procesor FX 8350

Wiadomość 1 z 5 (4 657 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Wyłączanie się gry podczas meczu

★★ Novice

Cześć

 

Mam problem z wyłączaniem się gry podczas meczu.

Gra działa dobrze, nie ma innych problemów jedynie to, że wyłącza się podczas meczu. Kiedy gram, gra się nagle ścina, robi się czarny ekran i w prawym górnym rogu widnieje znaczek ładowania, po czym wszystko się wyłącza i wraca do pulpitu. 

 

Już mnie to irytuje. Próbowałem opcji "napraw" w Origin i na krótki moment to zadziałało (albo to zbieg okoliczności)

 

Łącze mam stabilne - światłowody - umowa na 100mb/s 

 

Proszę o pomoc 

Wiadomość 2 z 5 (4 665 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Wyłączanie się gry podczas meczu

★ Apprentice

Pliku wymiany przypadkiem nie wyłączyłeś?

Wiadomość 3 z 5 (4 655 wyświetleń)

Dot.: Wyłączanie się gry podczas meczu

★★ Novice
Plik wymiany? nie rozumiem, nic nie szperałem w ustawieniach
Wiadomość 4 z 5 (4 649 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Batlefield 5 problem

[ Edytowane ]
Community Manager (retired)

@kong2178 @LukaszX1992  Witajcie!

 

Spróbujcie na początek zresetować ustawienia samej gry:

 

Wyłącz zapisy w chmurze i zresetuj ustawienia gry

 

  1. Wyłącz zapisy w chmurze na swoim koncie  (Origin > Ustawienia aplikacji > Instalacje i zapisane stany gry > Zapisane stany gry WYŁĄCZ) 
  2. Zmień nazwę folderu Battlefield V w bibliotece Dokumenty na np. Battlefield V kopia
  3. Wyłącz Origin całkowicie (Origin > Zakończ) 
  4. Uruchom ponownie Origin jako ADMINISTRATOR INSTRUKCJA
  5. Uruchom ponownie grę również jako ADMINISTRATOR, jeśli wszystko dobrze pójdzie powinien się utworzyć nowy folder Battlefield V w Dokumentach oraz sama gra powinna uruchomić się w domyślnych ustawieniach! 

Jeśli korzystasz z Windows 7, zadbaj, aby były zainstalowane poniższe aktualizacje:

 

Windows 7  SERVICE PACK 1 (jeśli nie jest zainstalowany) oraz KB2670838 + aktualizację KB2999226

 

Zainstaluj poniższy sterownika - najlepiej przez czystą instalację:

 

Wyłącz XMP lub DOCP - BIOS (na własną odpowiedzialność).

 

Otrzymujemy raporty, iż problem wyłączania się gry lub restartu całego PC, może być spowodowany ustawieniami pamięci RAM przez wspomniane profile w BIOS (XMP lub DOCP), które powodują ową niestabilność.

 

Dodatkowo polecam kroki z tego wątku, które również zadziałają w przypadku BF V (analogicznie) oraz ogólny odnośnie spadków FPS i stabilności.

 

Jeśli opisany problem nadal będzie występować, prześlijcie nam proszę raport DXDIAG do odpowiedzi. Powodzenia! Fingers crossed

Wiadomość 5 z 5 (4 640 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem