Battlefield 1 z Windows 10 błąd - zawiesza się i zamyka grę - Ryzen CPU

autor: michalk1972
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Battlefield 1 z Windows 10 błąd - zawiesza się i zamyka grę - Ryzen CPU

[ Edytowane ]
★★★ Newbie

Battlefield 1 na Windows 10. Od jakiegoś czasu co chwile zawiesza mi się gra - reinstalacja nic nie pomaga. Inne gry działają bez problemu.

W dzienniku zdarzeń windows błądu Kod wyjątku: 0xc0000005. Co z tym zrobić. Fix który znalazłem ze zwolnieniem procesorów zarezerwowanych

dla gry nie pomaga.

Wiadomość 1 z 6 (1 121 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Battlefield 1 z Windows 10 błąd - zawiesza sie i zamyka gre

★★★ Newbie

Po ostatnich poprawkach Microsoft problem ustąpił. Od 2 dni ani razu nie miałem tego błędu, a nic w systemie już nie zmieniałem.

Wygląda że poprawki MS wcześniej popsuły a teraz rozwiązały problem.

Zobacz w watku

Wiadomość 6 z 6 (1 150 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Battlefield 1 z Windows 10 błąd - zawiesza sie i zamyka gre

[ Edytowane ]

Witaj

 

Z tego co piszesz problemów może być dużo.  Podaj pełną spec. swojego PC

Wgraj na nowo wszystkie sterowniki.

Sprawdź pod kontem wirusów.  

Użyj tego narzędzia:

 Naciśnij klawisze win+x i wybierz Wiersz polecenia (administrator). W wierszu poleceń wpisz:   

 a) dism /online /cleanup-image /restorehealth 

 b) sfc /scannow

 

W Orgin też możesz sprawdzić, prawym na opakowanie gry -> Napraw

 

Z dodatkowych rzeczy spróbuj jeszcze poniższe obejście ze zresetowaniem owych ustawień gry:

 

  • Wyłącz zapisy w chmurze na swoim koncie  (Origin > Ustawienia aplikacji > Instalacje i zapisane stany gry > Zapisane stany gry WYŁĄCZ) 
  • Następnie udaj się do biblioteki Dokumenty i zmień nazwę folderu Battlefield 1  na np. Battlefield 1 kopia Spowoduje to przy następnym uruchomieniu stworzenie nowego folderu ustawień/zapisu (uwaga zapisany stan kampanii dla jednego gracza może ulec utracie)
Wiadomość 2 z 6 (1 101 wyświetleń)

Dot.: Battlefield 1 z Windows 10 błąd - zawiesza sie i zamyka gre

Community Manager (retired)

@michalk1972 Hej!

 

Jeśli kroki zaproponowane przez @SylwesterSpalony Star nie przyniosą rezultatu, załącz proszę raport DXDIAG do Twojej odpowiedzi. Powodzenia! Fingers crossed

Wiadomość 3 z 6 (1 069 wyświetleń)

Dot.: Battlefield 1 z Windows 10 błąd - zawiesza sie i zamyka gre

★★★ Newbie

W BF1 gram już kilka miesięcy - na tym samym sprzęcie AMD Ryzen 5 z kartą Radeon RX 480.

Nic się nie działo złego wcześniej.

Zrobiłem juz opcję "NAPRAW" - nie pomogło. Zrobiłem odinstalowanie i instalacje na nowo

na innym fizycznym dysku - nie pomogło.

Wgrałem nowe sterowniki dla grafiki - bez efektu.

Od jakiś kilku tygodni pojawił sie ten problem - gra się zawiesza i następnie zamyka po kilu minutach

grania a czasem po kilkudziesięciu.

Na chwilę obecną wyczerpałem swoje pomysły - może jakaś poprawka Microsoft coś zmieniła?

Tylko czemu inne gry chodzą bez problemu? BF4,  Star Wars Battlefront2 i inne?

Znalazłem także podpowiedź, że należy wyłączyć część procesorów z przypisania do gry - to też nie pomogło.

 

Michał

Wiadomość 4 z 6 (1 059 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Battlefield 1 z Windows 10 błąd - zawiesza sie i zamyka gre

[ Edytowane ]
Community Manager (retired)

@michalk1972 Hej!

 

Na EN forum również otrzymaliśmy zgłoszenia o podobnym problemie, głównie dla posiadaczy procesorów z serii Ryzen właśnie. Co tam pomogło , to wymuszenie aktualizacji Windows do wersji 1803 wraz z ostatnią poprawką. Inne rozwiązanie opierało się na wyłączeniu z poziomu biosu funkcji SMT simultaneous multithreading lub nawet pobranie najnowszej wersji bios ze strony producenta płyty głównej (na własną odpowiedzialność). 

 

Powodzenia!

Wiadomość 5 z 6 (1 036 wyświetleń)

Dot.: Battlefield 1 z Windows 10 błąd - zawiesza sie i zamyka gre

★★★ Newbie

Po ostatnich poprawkach Microsoft problem ustąpił. Od 2 dni ani razu nie miałem tego błędu, a nic w systemie już nie zmieniałem.

Wygląda że poprawki MS wcześniej popsuły a teraz rozwiązały problem.

Wiadomość 6 z 6 (1 151 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem