Battlefield 1 i 4 - spadająca liczba klatek

autor: goliat177
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Battlefield 1 i 4 - spadająca liczba klatek

[ Edytowane ]
★ Apprentice

Problem dotyczy zarówno gry Battlefield 4 jak i 1. Otóż niezależnie od ustawień graficznych, nawet na niskich detalach zarówno w kampani i multi nie da się grać w te gry, licznik klatek bardzo często spada poniżej 30, miejscami pokazując 17 FPS. Optymalizacja to jakaś kpina, mój sprzęt to procesor czterodzeniowy i5 4590 3,3 Ghz, 8 GB Ram, Geforce 970, Windows 10 i dodam, że na tym komputerze bez problemów hulał Wiedźmin 3 oraz GTA V w najwyższych ustawieńiach graficznych.  Do opisu problemu dołączam raport Dxdiag.

Wiadomość 2 z 12 (1 312 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Battlefield 4 gubienie klatek

★ Apprentice

Mam kłopoty z płynną rozgrywką w Battlefield 4, dotyczy to zarówno kampanii, jak i multiplayer. Niezależnie, czy mam ustawienie graficzne na niskie, czy też ultra mam problem z gubieniem klatek, płynność spada mi nawet poniżej 30 FPS. Mój sprzęt to Windows 10, procesor  Intel Core 5 4590 3,3 GHz, 8 GB Ram oraz Geforce GTX 970. Dodam, że sterowniki do karty mam najnowsze, podobnie, jak aktualizacje systemu Windows.

Wiadomość 1 z 12 (1 168 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Battlefield 1 i 4

[ Edytowane ]

Witaj

 

Na sprzęcie  jaki podałeś  nie wciągnie wiecej niz 45fps. Wpisz sobie na yt specyfikację  swojego PC i grę  sam zobaczysz. Owszem gra pójdzie  ale takie granie to męczarnia. Wiec bardzo prosze nie wypowiadaj się ze optymalizacja jest słaba. I nie oczekuj na takim sprzęcie stałych  60fps

Wiadomość 3 z 12 (1 300 wyświetleń)

Dot.: Battlefield 1 i 4

★★ Guide

Ja gralem na ultra w fhd ( i5 4590, 16gb ram,gtx 1060 3gb) w stabilnych 60 fps. W kwietniu 2017 gra zaczela dropic i tak jest do teraz a mam i7 4790, 16gb ram,gtx 1080

Wiadomość 4 z 12 (1 282 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Battlefield 1 i 4

★ Apprentice

Tylko ja chce zauważyć, że problem dotyczy zarówno Battlefield 1 i Battlefield 4. Próbowałem różnych ustawień graficznych, nawet niskich i liczba klatek dalej taka sama. W przypadku Battlefield 4 wymagania zalecane spełniam z dużą nawiązką, w przypadku jedynki owszem zalecane są większe od czwórki, ale żeby żeby nawet na niskich nie utrzymać stabilnych 30 FPS, nie mówiąc o 60 to już są po prostu jaja. I dotyczy to obydwu produkcji.

Wiadomość 5 z 12 (1 274 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Battlefield 1 i 4

[ Edytowane ]
Community Manager (retired)

@goliat177 Hej!

 

Jak wspomniał @SylwesterSpalony, szczególnie w przypadku BF 1 zalecane jest użycie 16 GB RAM (preferowane dual 2 x 8), gdyż w niektórych momentach gra wraz z systemem, może zjadać powyżej 10 GB, co powodować będzie użycie dysku (pagefile) i spadki.

 

BF 4 jest trochę mniej zasobożerny, dlatego sprawdź na początek jeszcze poniższe kroki analogicznie dla obu tytułów:

 

Wyłącz zapisy w chmurze na swoim koncie  (Origin > Ustawienia aplikacji > Instalacje i zapisane stany gry > Zapisane stany gry WYŁĄCZ) 

  1. Zmień nazwę folderu Battlefield 1 w bibliotece Dokumenty na np. Battlefield 1 kopia
  2. Wyłącz Origin całkowicie (Origin > Zakończ) 
  3. Uruchom ponownie Origin jako ADMINISTRATOR - INSTRUKCJA
  4. Uruchom ponownie grę również jako ADMINISTRATOR, jeśli wszystko dobrze pójdzie powinien się utworzyć nowy folder Battlefield 1 w Dokumentach!  

NVIDIA STEROWNIK

 

NAJNOWSZY STEROWNIK - pobierz najnowszą wersję sterownika i wykonaj najlepiej tzw. CZYSTĄ INSTALACJĘ (sam sterownik + physx) 

 

STARSZY STEROWNIK - próbę użycia starszej wersji sterownika w wersji 391.24

 

USTAWIENIA W GRZE 

 

Zmniejszenie ustawień w samej grze: JAKOŚĆ PRZETWARZANIA POST NA NISKIE/ŚREDNIE i WYŁ DIRECTX 12 + OŚWIETLENIE NA WYSOKIE + EFEKTY NA NISKIE

 

LIMIT KLATEK

 

Radzę również zablokowanie ilości klatek do 60 w opcjach zaawansowanych gry, co pozwoli odciążyć procesor. 

 

USTAWIENIA NVIDIA + PLAN ZASILANIA

 

Ustaw Tryb Wysokiej Wydajności oraz inne wartości jak poniżej dla BF1.exe w Panelu Sterowania NVIDIA  + Ustawienie planu zasilanie Windows na High Performance (Wysoka wydajność)!

Maximum Pre-rendered framed - ustaw na 1


14113143114.PNG

 

LUB

 

Virtual pre- rendered frames - ustaw na sterowane przez aplikację albo 1

 

15423121112.PNG

 

132131.PNG

 

ORIGIN

Odinstalujcie następnie program Origin (nie spowoduje to usunięcie gry ) > Programy i funkcję 
Pobierzcie najnowszą wersję z naszej strony
Zainstalujcie Origin z domyślnymi ustawieniami!
Uruchomcie następnie skrót do aplikacji Origin, jako Administrator! - instrukcja

 


 

W tym wątku znajdziesz również inne porady i sugestie. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10, możliwe, że Twój problem zbiegł się z "feralnymi" aktualizacjami po stronie samego systemu i stąd też takie spadki (patrz wątek).

 

Pozdrawiam i powodzenia

Wiadomość 6 z 12 (1 250 wyświetleń)

Dot.: Battlefield 1 i 4

★ Apprentice

To, że aktualizacje Windows 10 potrafią coś popsuć wiem nie od dziś jako użytkownik tego systemu. Ostatnio musiałem wykonać coś w rodzaju naprawy systemu, podejrzewam że przez aktualizację, co miało miejsce w maju.  Dobra, sprawdzę te sposoby.

Wiadomość 7 z 12 (1 214 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Battlefield 1 i 4

★ Apprentice

Sprawdziłem też gameplay na sprzęcie podobnym do mojego w serwisie youtube i tam w kampanii m.in. na 8 GB Ram, I5 4590 oraz GTX 970, czasem nawet GTX 770 liczba klatek rzadko spadało do 50 FPS, a ja miałem spadki nawet do 17 FPS. Dzisiaj zdefragmentowałem dysk, może to też mi pomoże, bo system i strony w Operze teraz mi się szybciej otwierają. 

Wiadomość 8 z 12 (1 210 wyświetleń)

Dot.: Battlefield 1 i 4

★ Apprentice

Kombinowałem na różne sposoby, ale mój trud okazał się nadaremny. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły, bo na stronie łowcy gier sporo osób skarży się właśnie na wydajność Battlefield 1.

Wiadomość 9 z 12 (977 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Battlefield 1 i 4

Jeśli chodzi o wydajność gry to jest ona widocznie mniejsza na gorszych sprzętach niż była na początku życia gry (przynajmniej w większości przypadków). Od tamtego czasu weszło wiele nowych aktualizacji, zmian, nowych map, które są bardziej wymagające sprzętowo.

Niestety, tak jak zostało już wspomniane Twój sprzęt nie jest też najnowszy i może mieć tego typu problemy w nowszych grach i tych bardziej wymagających.

Wiadomość 10 z 12 (938 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem