Battlefield 1 Ryzen crash problem

autor: BalusSralus
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

BF 1 wyłącza się - rozwiązanie dla procesorów RYZEN

[ Edytowane ]
★★★★★ Novice

Witam. Dzisiaj kupiłem oraz zainstalowałem Battlefielda 1. Po kilku minutach gry zarówno kampani jak i multi gra dostaje laga oraz wyrzuca do pulpitu bez żadnego komunikatu.

Czy ktos ma pomysł jak to naprawić ?

Wiadomość 1 z 45 (3 428 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: bf1 wyłącza się

@kezcyR

Jak widzę masz procesor z serii Ryzen. W tym przypadku na 90 % jest to problem z aktualizacją systemową Windows KB4284835. Odinstaluj ją, a wszystko powinno wrócić do normy.

Zobacz w watku

Wiadomość 12 z 45 (4 262 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: bf1 wyłącza się

Witaj

 

Wykonaj poniższe kroki:

  1. Użyj funkcji naprawy gry. Naciśnij PPM na "okładkę" gry w bibliotece gier, a następnie wybierz Napraw.
  2. Wyłącz funkcję Origin w grze. (zdjęcie)
  3. Wyłącz inne nakładki ekranowe takie jak nakładka aplikacji Discord.
  4. Dodaj grę oraz Origin do wyjątków w swoim antywirusie.
  5. Zmodyfikuj ustawienia kontroli użytkownika:
    - Zamknij program Origin oraz grę (tak aby w menedżerze zadań nie był widoczny żaden proces związany z grą lub programem Origin)
    - W polu wyszukiwania wpisz "Kontrola konta"
    - Wybierz "Zmień ustawienia kontroli konta użytkownika"
    - Przesuń suwak na samą górę, następnie zatwierdź zmiany
    - Kliknij prawym przyciskiem myszy (PPM) na skrót od programu Origin na pulpicie, wybierz Właściwości i Otwórz lokalizację pliku
    - Kliknij PPM na zaznaczonym pliku i wybierz Uruchom jako administrator
    - Jeżeli pojawi się komunikat o wprowadzaniu zmian na dysku - koniecznie go zaakceptuj
    - Tą samą czynność powtórz ze skrótem od gry
    - Jeżeli gra uruchomi się, przywróć ustawienia kontroli konta użytkownika do poprzedniej wartości (pierwsze cztery podpunkty)

original.png

Wiadomość 2 z 45 (3 411 wyświetleń)

Dot.: bf1 wyłącza się

★★★★★ Novice

Czy to powinno pomóc ?

 

Wiadomość 3 z 45 (3 404 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: bf1 wyłącza się

Jest tak szansa Standard smile Gdyby nie miało pomóc nie byłoby proponowane.

Oprócz powyższych koniecznie zaktualizuj sterowniki graficzne i wyłącz zapisywanie stanów gry w chmurze. (Naciśnij PPM na okładkę gry > Właściwości gry > Zapisy gier w chmurze)

Wykonaj też test DXDIAG i zamieść jego wyniki w załączniku.

Wiadomość 4 z 45 (3 397 wyświetleń)

Dot.: bf1 wyłącza się

★ Novice

Ja też mam podobny problem... Szczególnie kiedy odpalę kampanie na pierwszej misji GONIEC zawiesza mi obraz i jest zaraz po tym crash gry bez komunikatu... Zawsze nastepuję w tym samym miejscu ... Stosowałem się już do różnych porad i sądzę, że to wina gry... No chyba, że ktoś mi coś jeszcze poradzi.

Wiadomość 5 z 45 (3 386 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Battlefield 1 Ryzen crash problem

★★★ Newbie

Ludzie pomocy.

Był ten problem już u wielu ludzi, na Ryzenach crashuje grę bez kodu błędu od któregoś update'u. Pomoc miała nadejść ze strony Windowsa z łatką 1803 ale niespodzianka - *! nie pomogło. Gram już ze 100 godzin i nic, dopiero teraz jest taki problem. Reinstalacja gry nie pomaga, zmiana ustawień na dx12, żadne tego typu porady z cyklu instalowania na innym dysku, reinstalacja windowsa, naprawianie na orginie - też nie działają. Jestem na 100% pewny, że to problem z Ryzenami od któregoś update'u. Pomocy, bo bym sobie pograł.

Wiadomość 6 z 45 (3 252 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Battlefield 1 Ryzen crash problem

[ Edytowane ]

Witam

 

Powiem tak Ryzen  to AMD AMD to zło nawet tani intel jest bardziej wydajny niż AMD

 

Sprawdź pierwsze:

Czyszcząc pamięć podręczną ORAZ wyłączając SMT!

Instrukcje czyszczenia pamięci podręcznej orign: https://help.ea.com/en-us/help/faq/clear-cache-to-fix-problems-with-your-games/

Możesz wyłączyć SMT (równoczesną wielowątkowość) w BIOS-ie.

 

 

Spróbuj takich ustawień:

 

Filtrowanie anizotropowe: wyłączone
Maksymalnie wstępnie renderowane ramki: użyj ustawienia aplikacji 3D
Tryb zarządzania energią: preferuj maksymalną wydajność
Synchronizacja pionowa: wyłączona
-Nvidia panel sterowania> Dostosuj ustawienia obrazu za pomocą podglądu
zaznacz "Użyj moich preferencji, kładąc nacisk"> nadaj pierwszeństwo wydajność
-Utwórz user.cfg w folderze BF1 "gametime.maxariablefps 60"
-Wyłącz 1 - 2 rdzeń lub wątek CPU BF1 w menedżerze zadań
 Win 10 Pro z nową zaktualizowaną wersją sterownika, OS. (WIN10 - 1709, sterownik Nvidia 388,71) DZIAŁA

 

 

 

 

Wiadomość 7 z 45 (3 236 wyświetleń)

Dot.: bf1 wyłącza się

★★★★★ Novice

Niestety, ale nic nie pomogło

Wiadomość 8 z 45 (3 360 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: bf1 wyłącza się

★ Novice
u mnie tak samo
Wiadomość 9 z 45 (3 355 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: bf1 wyłącza się

Spróbujcie także:

WYCIĘCIE (np. na Pulpit) folderu twinkle z katalogu ustawień gry ( Battlefield 1 w bibliotece Dokumenty) i restart gry!

 

453451111.PNG

ODŁĄCZENIE PADA przed uruchomieniem gry.

 

DODATKOWO:

 

  1. Wyłącz zapisy w chmurze na swoim koncie  (Origin > Ustawienia aplikacji > Instalacje i zapisane stany gry > Zapisane stany gry WYŁĄCZ) 
  2. Zmień nazwę folderu Battlefield 1 w bibliotece Dokumenty na np. Battlefield 1 kopia
  3. Wyłącz Origin całkowicie (Origin > Zakończ) 
  4. Uruchom ponownie Origin jako ADMINISTRATOR - INSTRUKCJA
  5. Uruchom ponownie grę również jako ADMINISTRATOR, jeśli wszystko dobrze pójdzie powinien się utworzyć nowy folder Battlefield 1 w Dokumentach oraz sama gra powinna uruchomić się w domyślnych ustawieniach! 

ORIGIN


Odinstalujcie następnie program Origin (nie spowoduje to usunięcie gry ) > Programy i funkcję 
Pobierzcie najnowszą wersję z naszej strony
Zainstalujcie Origin z domyślnymi ustawieniami!
Uruchomcie następnie skrót do aplikacji Origin, jako Administrator! - instrukcja

 

ANTYWIRUS I INNE APLIKACJE

Wyłączcie celem testowym antywirus, który może blokować uruchomienie/aktywacje gry, szczególnie wrażliwe są AVG/AVAST, McAfee, Malware-bytes, jak i również programy typu nakładki: Fraps, Msi Afterburner, NZXT CAM, Asus OC itp. jak i programy typu Teamviewer i tak dalej.... Jeśli program mimo wyłączenia, nadal działa w tle, uruchom system w trybie 
CZYSTEGO ROZRUCHU

 

Nie zapomnijcie też o wspomnianym wcześniej raporcie dxdiag.

Wiadomość 10 z 45 (3 339 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem