BF1 nie odpala - problem ze sterownikiem karty graficznej

autor: Winged_Husar2018
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

BF1 nie odpala - problem ze sterownikiem karty graficznej

[ Edytowane ]
★ Novice

Witam, 

od 05/09 nie mogę uruchomić gry - crash zaraz po odpaleniu origin. Wywala popup odnośnie sterownika karty graficznej (w załączniku). Odinstalowałem sterownik (był aktualny) i zainstalowałem ponownie ściągnięty ze strony n vidia. Bez zmian. Mam gtx 1060 a laptop ma 2 miesiące.

Wiadomość 1 z 5 (1 040 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: BF1 nie odpala - problem ze sterownikiem karty graficznej

Witaj

 

Czasami błąd może występować tylko na nowych sterownikach, spróbuj pobrać starszą  wersje sterownika czyli wersję 398.82 z TEJ strony i uruchomić grę ponownie

Zobacz w watku

Wiadomość 2 z 5 (1 028 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: BF1 nie odpala - problem ze sterownikiem karty graficznej

Witaj

 

Czasami błąd może występować tylko na nowych sterownikach, spróbuj pobrać starszą  wersje sterownika czyli wersję 398.82 z TEJ strony i uruchomić grę ponownie

Wiadomość 2 z 5 (1 029 wyświetleń)

Dot.: BF1 nie odpala - problem ze sterownikiem karty graficznej

★ Novice

Pomogło po zainstalowaniu starszego sterownika. W chwili obecnej gra odpala, wybieram jakikolwiek serwer i podczas ładowania gry wywala dla odmiany inny komunikat oraz mam crash. Sprawdziłem dxdiag`em wersje mojego Dx - aktualna i bez żadnych wykrytych problemów. Jak teraz pozbyć sie tego nowego komunikatu?

Wiadomość 3 z 5 (1 014 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: BF1 nie odpala - problem ze sterownikiem karty graficznej

Community Manager (retired)

@Winged_Husar2018 

 

Spróbuj na ten nowy komunikat poniższego:

 

RESET USTAWIEŃ GRY

 

Wyłącz zapisy w chmurze na swoim koncie  (Origin > Ustawienia aplikacji > Instalacje i zapisane stany gry > Zapisane stany gry WYŁĄCZ) 

  1. Zmień nazwę folderu Battlefield 1 w bibliotece Dokumenty na np. Battlefield 1 kopia
  2. Wyłącz Origin całkowicie (Origin > Zakończ) 
  3. Uruchom ponownie Origin jako ADMINISTRATOR - INSTRUKCJA
  4. Uruchom ponownie grę również jako ADMINISTRATOR, jeśli wszystko dobrze pójdzie powinien się utworzyć nowy folder Battlefield 1 w Dokumentach!  

NVIDIA STEROWNIK

 

Pobierz starszą wersje sterownika (378.78, 382.33 lub nowsze polecane przez innych użytkowników 390.65 oraz 391.24) i wykonaj najlepiej tzw. CZYSTĄ INSTALACJĘ (sam sterownik + physx) 

 

 

Błąd DirectX, który otrzymujesz jest właśnie składową błędu sterownika/systemu, dlatego musisz przetestować sterownik, który najlepiej będzie działać pod Twoją konfigurację. Powodzenia Fingers crossed

 

PS. Możesz użyć na własną odpowiedzialność programu do usuwania pozostałości po sterownikach graficznych tzw. DDU (Display Driver uninstaller). 

 

 

Wiadomość 4 z 5 (989 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: BF1 nie odpala - problem ze sterownikiem karty graficznej

★ Novice

Wielkie dzięki kolego - już wszystko działa tak jak powinno! Wystarczył reset ustawień gry. Pozdrawiam

Wiadomość 5 z 5 (984 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem