[#] BF V Multi - Spadki FPS - obejścia i informacja

autor: Kriiisu_93
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Masakra w FPS'ach po update

[ Edytowane ]
★ Novice

Witam,

Grałem w triala, gra chodziła płynnie, bez żadnych problemów na wysokich detalach (zaproponowane przez grę).

Po dzisiejszym update gra stała się niegrywalna, tnie się strasznie, aż musiałem sprawdzić jak wygląda sytuacja w fps, online osiągam 40 fps (potrafię dostać dropa do 15) zmiana detali na możliwie najniższe nie zmienia nic.

Utworzyłem nowy temat, w podobnym temacie @Kriiisu_93 przy edycji posta usunął opis problemu, więc nie mogę stwierdzić czy to ta sama rzecz. W dodatku żadne z "rozwiązań" podanych tam nie przyniosło żadnego efektu.

Wiadomość 11 z 96 (5 021 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Masakra w FPS'ach po update

★ Novice

Czy ktoś ten problem rozwiązał u mnie to samo w multi nie da się grać 10 14 FPS na rtx 2080 ti  

Wiadomość 12 z 96 (5 002 wyświetleń)

Dot.: Masakra w FPS'ach po update

★★★★ Novice

Nie wiem czy to po update, bo kupiłem deluxe więc mogłem dopiero zagrać po tym ostatnim update. Sprawa jest taka, że gra chodzi 35-50 fps nie ważne na jakich ustawieniach - czy to low czy ultra. Komp to 8700K, 1080ti, 32GB ramu. Niech nikt mnie nie pyta o jakieś aktualizacje sterowników, bo wszystko jest aktualne - łącznie z windows, bios, firmaware dysków, myszki i klawiatury etc. Jestem freakiem aktualizacji i sprawdzam wszystko dwa razy dziennie Standard smile.

Z tego co zauważyłem gra masakruje procesor 80-95% non stop (12 rdzeni w peaku) i przez to karta graficzna działa w 35-50% możliwości. Nawet nie włączają się wentylatory chłodzenia karty graficznej i działa pasywnie nie dochodząc do temp 60C...

Żadne ustawienia w grze/sterowniku nvidii nie zmieniają nic. Po prostu masakra.

Wiadomość 13 z 96 (4 983 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Masakra w FPS'ach po update

★ Apprentice

Renderowanie przyszłych klatek macie włączone? Ustawia się to w zaawansowanych opcjach grafiki.

Jak nie to ustawcie na włączone.

Wiadomość 14 z 96 (4 971 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Masakra w FPS'ach po update

[ Edytowane ]
★ Apprentice

Serio? Mówisz o włączeniu renderowania przyszłych klatek dla posiadaczy monstrów jak 1080, 2080 itd? Disappointed Współczuję...z Ryzenem 5 i RX580 mam stabilne 60 klatek na Średnie/Wysokie w niemal 95% rozgrywki. Oczywiście z wyłączonym tym generatorem input laga. Wink

Wiadomość 15 z 96 (4 919 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Masakra w FPS'ach po update

[ Edytowane ]
★ Apprentice

Ta opcja jest włączona domyślnie.

Ja jak wyłączę Future Frame Rendering to dzieje się to samo co na tym filmiku.

https://www.youtube.com/watch?v=R1cEe74CIdM

Podobno to jest jakiś błąd i nie występuje to u każdego.

 

 

Wiadomość 16 z 96 (4 898 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: SPADKI FPS MULTI WINDOWS 10. ROZWIAZANIE !!!!

★ Novice
przy moim rtx 2080 ti mialem spadek z 135 na 10 fps pomogla aktualizacja windowsa i najnowsze steroniki
latke do windowsa sciagnolem ze strony microsoftu
Wiadomość 17 z 96 (4 892 wyświetleń)

BFV słaby FPS na dobrym kompie

★★★★★ Novice

Witam

Dzisiaj dostałem możliwość grania w battlefield V niestety po włączeniu gry a konkretnie intro gry zobaczyłem że mam bardzo mało fps co też odczułem bo około 50 i to ze spadkami , przeczytałem że może to być dx11 więc przełączyłem na dx12 poczułem lekką poprawę klatki skoczyło do 70 ze spadkami do 60 , i tak nie jest to coś o czym marze , dodam tylko że podczas pobierania na origin gra przestała się pobierać (cały czas było napisane pobieranie lecz liczba pobranych MB się nie zmieniała ani prędkość z jaką jest pobierane) ,działo się to już wcześniej ale po zresetowani origin pobieranie ruszało a gry po pobraniu też działały .

 

Mój spec:

CPU: I7 8700K

GPU:GTX1070

RAM:16GB DDR4 3000MHZ  CL16

PSU: SPC Verol l2 600W

HHD I SSD : 1500GB

ver systemu : 17134.407

ver sterownika gpu: 416.94

Wiadomość 18 z 96 (4 891 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: SPADKI FPS MULTI WINDOWS 10. ROZWIAZANIE !!!!

[ Edytowane ]
Community Manager (retired)

@neomar1977 @Kriiisu_93 @LukaszX1992 @chomik325 @Buli76 @BartolTTV

 

Problem spadków wydajności zarówno w trybie graficznym DXR (ray-tracing) oraz ogólnie w trybie multiplayer, jest badany przez studio. 

 

Jak już zostało wspomniane wcześniej, problem spadków rozwiązuje szczególnie pobranie poniższych elementów: najnowszej aktualizacji Windows 10 - 1809 - October Update oraz najnowszych sterowników NVIDIA 416.94.

 

 

Dodatkowo polecam kroki z tego wątku, które również zadziałają w przypadku BF V (analogicznie).

 

Słowem przypomnienia:

Light bulbPAMIĘĆ RAM I PROCESOR Light bulb

Na wstępie chcę poinformować, iż BF V potrzebuję więcej zasobów i ważne jest, aby były spełnione wymagania minimalne,  w szczególności co do procesora i ilości RAM!  O ile 8 GB RAM i 4 wątkowy procesor (np. i5 lub równoważny AMD) wystarczy do płynnego rozgrywania kampanii i mniejszych map w trybie online, tak przy bardziej obciążających trybach (podbój) i lokacjach (Hamada itd.), zalecane jest posiadanie 16 GB RAM (najlepiej dual channel 2 x 8 GB RAM) oraz procesor 8 wątkowy (i7 lub równoważny AMD).

 

Publikuje poniżej również kroki i ustawienia w samej grze, które w moim przypadku przyniosły najlepsze rezultaty:

 

WYŁĄCZENIE SUPERFETCH

Spoiler

Jak wyłączyć Superfetch?

 

  • W pasku wyszukiwania wpisujemy > Services  albo Usługi (services.msc)

  • Na liście szukamy Superfetch lub Wstępne ładowanie do pamięci (PL)


    123211111.PNG


  • Klikamy prawym na tą usługę i wybieramy Disabled/Wyłącz po czym restartujemy komputer!

12321111.PNG

Lub możecie wykorzystać edycję rejestru o której wspomniał @Kriiisu_93 w tym wpisie.

WYŁĄCZENIE DIAGTRACK (Connected User Experiences and Telemetry) w Usługach (Services) 

Spoiler

 

 

121312211.PNG

USTAWIENIE PLIKU STRONICOWANIA (PAGE FILE) uwaga, robicie to na własną odpowiedzialność!  - dodany filmik video!

Spoiler
Jeśli posiadacie powyżej 8 GB Pamięci RAM, ustawcie poniższe wartości i zrestartujcie komputer!

665464.PNG


Możecie również całkowicie wyłączyć plik stronicowania przy posiadanej pamięci RAM 8+, jak to zrobić poniżej:

 PANEL STEROWANIA NVIDIA:  VERTICAL SYNC  + PRE-RENDERED FRAMES + OPTYMALIZACJA WIELOWĄTKOWA

Spoiler
113312a214.png


WYŁĄCZENIE OPTYMALIZACJI PEŁNO-EKRANOWEJ (Windows 10)

Spoiler
113312a214.png

 


 

USTAWIENIA W GRZE

Spoiler
14432112213344.png

144321122133441.png

Na ten czas spróbujcie powyższych obejść i ustawień. Jeśli uzyskamy jakieś nowe informację lub obejścia, podzielę się nimi w tym wątku. Wink

 

Pozdrawiam

Wiadomość 19 z 96 (4 879 wyświetleń)

Dot.: SPADKI FPS MULTI WINDOWS 10. ROZWIAZANIE !!!!

★ Apprentice

@EA_Odix

Na bodaj Reddicie przeczytałem wiadomość od innego CM, że najbliższy update jest planowany w grudniu razem z dodatkiem gry. Czyli do tego czasu nie ma co się spodziewać innych łatek-fixów do obecnej gry?

Wiadomość 20 z 96 (4 867 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem