Dot.: Ścinki, freezy podczas gry

autor: Ejtwar
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Dot.: Ścinki, freezy podczas gry

★★★ Newbie
Witam,
Od Tygodnia mam problem ze spadkami FPS w BFV.
Mój sprzęt to DELL G5 5587
I5 8300h
8Gb RAMu
GTX 1060 MAXQ 6Gb
BF zainstalowany na HDD, system stoi na SSD.

Gra od zeszłego piątku jest niegrywalna, próbowałem różnych sposobów;
Zmiany w rejestrze, zmiana ustawień, optymalizacja w GFE. NIezależnie czy mam wszystko na wysokich czy na niskich efekt jest taki sam, co kilka sekund pokaz slajdów.

Ktoś ma jeszcze pomysł co się takiego mogło stać i jak temu zaradzić?
Wiadomość 91 z 96 (1 653 wyświetleń)

Dot.: Ścinki, freezy podczas gry

★★★ Newbie
Już wiem w czym problem, Dell ma sałba zarządzanie chłodzeniem i procesor dochodził do 100C. Po dokonaniu undervoltingu (-150mV) i kupieniu podkładki chłodzącej, problem ze spadkami FPS nie występuje.
Wiadomość 92 z 96 (1 621 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Ścinki, freezy podczas gry

★★★ Newbie

Jak dokonałeś undervoltingu bo mam taki sam problem

 

Wiadomość 93 z 96 (1 137 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo
Highlighted

Dot.: Ścinki, freezy podczas gry

★★★★★ Apprentice

Witam
Mam małą radę która mnie pomogła. Przez pół roku nie mogłem dopuścić do świadomości jak skopane jest zarządzanie fps'ami w BFV. O ile w poprzednich odsłonach wszystko było proste i oczywiste tak tutaj to jest dramat. Na wstępie powiem że mam GTX 970(5-6 lat ma) procek i7-7700 z czasów wydania tego modelu czyli ok rok może dwa(mniejsza z tym Wink ). Gra w menu głównym działała 56-61 fps. Ustawienia graficzne tak jak zawsze, podczas rozgrywki ok 70 fps, letko powyżej się zdarzyło też. I dzisiaj wreszcie olśniło mnie... Włączyłem ograniczenie pamięci karty graficznej. Jakość tekstur na Ultra razem z siatką. Gra chodzi w płynnych 60 i to bardzo płynnych w porównaniu do tego co miałem wcześnie przy wyższej liczbie!!!!! Moja solucja wyglada następująco: Ustawcie sobie grafikę tak jak chcecie. Odświeżanie klatek "opcja z nazwą "zgodna z odświeżaniem monitora" czy coś takiego, w każdym razie napis a nie cyfra. Wyłączcie sync a w grze podczas rozgrywki wejdźcie w konsolę i zastosujcie starą dobrą komendę: gametime.maxvariablefps 999 - dowolna liczba-. Ja w panelu nvidi jeszcze mam ustawione maksymalną wydajność, odświeżanie klatek - najwyższa dostępna. Sync wyłączona.
Jak komuś pomogłem to się cieszę :D
Pozdrawiam!

Wiadomość 94 z 96 (1 102 wyświetleń)

Dot.: SPADKI FPS MULTI WINDOWS 10. ROZWIAZANIE !!!!

★★★ Newbie
@patpatrykowski Moze kotlet ale do dziś mam tak samo i7 4790k 4.4 na stałe rtx 2070 16gb ram wszystkie sfery najnowsze to jest dramat a w te gorsze dni że średnio stałych 120fps są dropy do 60 w te lepsze dni na niektórych mapach dochodzi nawet do 160 oczywiście nie stalych
Wiadomość 95 z 96 (684 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: SPADKI FPS MULTI WINDOWS 10. ROZWIAZANIE !!!!

★★★ Newbie

wejdz w menedżer zadań i zobacz czy jakiś proces nie zabiera ci 50% zasobów procesora ja tak miałem i wyłączyłem i teraz działa mi dobrze 

Wiadomość 96 z 96 (675 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem