Dot.: SPADKI FPS MULTI WINDOWS 10. ROZWIAZANIE !!!!

autor: Ejtwar
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Dot.: SPADKI FPS MULTI WINDOWS 10. ROZWIAZANIE !!!!

★★★★★ Apprentice

Witam
Podłączam się do tematu jak podnieść ilość klatek, bo procek się nie męczy a tym bardziej karta graficzna. Mam zestaw GTX970/ i7 7700/ 40GB RAM. Monitor 144Hz i Windows 7. W becie miałem na wejściu taki sam problem, lock na 30 klatek w menu głównym. Po zmianie w opcjach gry na odświeżanie 144hz monitora, klatki skoczyły do 72. Logicznym dla mnie było, że coś w grze ustawia tryb sync z odświeżaniem liczby klatek o połowę. Na panelu nvidii trochę się znam i ustawieniami bawiłem się nie raz prawie przy każdej grze, więc poustawiałem co za stosowne aby zwiększyć ilość klatek ale nic nie reagowało. W rezultacie w becie podczas rozgrywki okazywało się, że mam między 72-90 klatek nie wiadomo jak i dlaczego. Obecnie gra również nie reaguje na jakiekolwiek zmiany graficzne po za zmianą na Ultra. Ogólnie to ustawienia graficzne mam chyba takie same jak w BF1 gdzie miałem ok 120 klatek, płynną grę i minimalne spadki niezauważalne. Ustawienia z jednym wysokim na tekstury, ultra na siatkę a cała reszta na średnich. Wyłączenie specjalnego oświetlenia HBAO itp daje 3 klatki więcej ale to jedyne zauważalne różnice.
Pozdrawiam!

Wiadomość 31 z 96 (1 914 wyświetleń)

Dot.: SPADKI FPS MULTI WINDOWS 10. ROZWIAZANIE !!!!

★★ Novice

Ten sam problem. Specyfikacja:

RTX 2070 MSI OC

Ryzen 1700@3,6 Ghz

16 GB RAM

 

Bez Vsync gra wyciąga 120 FPS, ale mamy tearing, jak włącze Vsync momentami FPS z 60 szarpie na 30-45... Masakra...

 

Prefetch nie pomógł...

Wiadomość 32 z 96 (1 901 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: SPADKI FPS MULTI WINDOWS 10. ROZWIAZANIE !!!!

★★ Guide

Mi bf v dziala nawet ok mam 8600k , 16gb ram  i gtx 1080 , windows 10 1809 po aktualizacji i stery 416,94. Tez mam to co tam bylo na filmie ze jak wylacze to wczesniejsze renderowanie klatek to wydajnosc leci ostro w dol. Problemy uciazliwe z dropami mam ale w bf 1

Wiadomość 33 z 96 (1 897 wyświetleń)

Dot.: SPADKI FPS MULTI WINDOWS 10. ROZWIAZANIE !!!!

★★★★★ Novice
Też mam 1080ti, i7700, 16gb ramu. FPSy potrafią spać do 40, gdzie inni ludzie grają na rx 480 w stabilnych 80 kl/s. Przeinstalowałem system, gre wrzuciłem do dysku ssd, nic nie pomaga. To samo było z bf1.
Wiadomość 34 z 96 (1 881 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: SPADKI FPS MULTI WINDOWS 10. ROZWIAZANIE !!!!

★★ Novice

Czytałem jeszcze żeby w panelu nVidii wyłączyć włączyć optymalizację wątków.

 

Trzeba próbować wszystkiego. 

Wiadomość 35 z 96 (1 872 wyświetleń)

Problem z wydajnością grafiki 1080Ti w grze POMOCY!!!

[ Edytowane ]
★★ Novice

 

Witam wszystkich żołnierzy!

 

Mam dosyć nietypowy problem z BF V, gra nie wykorzystuje mojej karty graf. tak jak powinna.

Zużycie karty w grze to ok, 50% czy to kampania czy multi dodam, że nie ważne czy są to ustawienia ULTRA czy LOW. Włączanie synchronizacji pionowej i wyłączanie wszelakich opcji graf nie pomaga, Gram na DX11. W innych grach zużycie na poziomie 98% na przykładzie Battlefield 4, Rainbow Six: Siege, World War 3, PUBG, czy Quake Champions.

Klatek średnio na low ok 90 skaczą tak do 130 sądze że to zdecydowanie za mało!  Sterowniki były zmieniane na wcześniejsze ale dalej było to samo.

Czy ktoś napotkał się z tym problemem ?

 

Poniżej screen oraz specyfikacja mojego sprzętu:

 

- Procek Intel I5 8600K podkręcony na 4700mhz

- Pł. gł. Aorus Gaming 5

- Karta graf Aorus 1080Ti 11GB Sterowniki Nvidia 416.94

- Pamięć RAM Corsair 16GB 2400mhz podkręcone na 2666mhz

- dysk SSD WD 1TB

- zasilacz Corsair 750W

- Monitor Asus 144hz

- System Win10 Home

 

 

Bardzo Was proszę o pomoc gdyby ktoś wiedział jak rozwiązać ten problem który na 100% leży po stronie gry, ponieważ inne gry śmigają elegancko na ULTRA!

Za osoby pomocnej z rezultatem przekażę nagrodę, ponieważ uwielbiam serię BF!!!!!

 

 

bfv[IMG]http://i68.tinypic.com/ndvui0.jpg[/IMG]

Wiadomość 36 z 96 (1 829 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: SPADKI FPS MULTI WINDOWS 10. ROZWIAZANIE !!!!

★★★★★ Novice
To też robiłem, zmiana ustawień graficznych na low też nic nie zmienia.Ktoś rozwiązał ten problem?
Wiadomość 37 z 96 (1 833 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: SPADKI FPS MULTI WINDOWS 10. ROZWIAZANIE !!!!

★★ Novice

Wiem, że pewnie nie każdemu pomoże ale mi na godzinę gry wyłączenie w BIOSie funkcji  High Precision Event Timer (HPET) sprawiło, że mam na godzinę gry 3-5 szarpnięć FPS wcześniej z 40... Spróbujcie, kto może...

Wiadomość 38 z 96 (1 826 wyświetleń)

Dot.: SPADKI FPS MULTI WINDOWS 10. ROZWIAZANIE !!!!

★★★★★ Novice
Czy u was też na mapie Fjell wszystko działa normalnie?
Wiadomość 39 z 96 (1 806 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem z wydajnością grafiki 1080Ti w grze POMOCY!!!

★★★★★ Novice

Też mam 1080ti i spadki FPS do 50kl niezależnie od ustawień graficznych. Gadałem z działem technicznym, nie wiedzą co się dzieje. Kazali mi czekać, aż zbadaja sprawę.  Możesz spróbować sztuczek z tematu o spadkach FPS, jest tam parę rad. Mnie nie pomogły, ale może u Cb coś ruszy. 

Wiadomość 40 z 96 (1 806 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem