BF 1 Utracono połączenie z sesją/serwerem - wyrzucanie z gry

autor: KapitanCzarny268
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Utracono połączenie

★★ Novice

Witam. Problem pojawiał się już wcześniej ale ogólnie byłem w stanie nawet grać. Dzisiaj na około 20 gier/serwerów BF1 wyrzuciło mnie z KAŻDEGO z nich, bo utraciłem połączenie z serwerami EA. Nie po to kupowałem grę i season passa aby teraz gapić się w komunikat. Problem NIE występuje w żadnej innej grze. Nie występował w żadnej innej części Battlefielda a jestem weteranem jeszcze 1942.

 

Co się dzieje z serwerami EA? Powtórzę, że problem występuje TYLKO w BF1 (jestem świeżo po formacie)

Wiadomość 91 z 136 (2 838 wyświetleń)

Dot.: Utracono połączenie

Community Manager (retired)

@Lailonn Witaj!

 

Przeniosłem Twój wpis do podobnego wątku, gdzie ja oraz inne osoby zaproponowały parę skutecznych rozwiązań na problemy z rozłączaniem. Nadmienię dodatkowo, iż wczoraj mieliśmy potwierdzoną awarię po stronie większych dostawców w Polsce: Neostrada, Vectra itp. więc problem mógł być z tym związany.

 

Pozdrawiam!

 

 

Wiadomość 92 z 136 (2 830 wyświetleń)

Dot.: Utracono połączenie

★★ Guide

A ,,pomoc'' ea nic oczywiście nie napisze bo po co?

Wiadomość 93 z 136 (2 822 wyświetleń)

Dot.: Utracono połączenie

★★★★★ Novice

 Znalazłem u mnie rozwiązanie. Chodzi o to wystarczy na czysto zainstalować podane w temacie sterowniki i w opcjach grafiki ustawić na niskie wszystko oprócz siatki która może być na ultra. Ustawienie czegokolwiek innego chociażby na średnie skutkuje wyrzuceniem z serwera. Da się grać, ale czy po to specjalnie kupowałem kompa za duże pieniądze żeby teraz grać na najniższych ustawieniach graficznych? Czy ta gra kiedykolwiek wyjdzie z fazy beta? Czy kolejny patch/dodatek znów coś popsuje? Brawo EA/DIce.

Wiadomość 94 z 136 (2 814 wyświetleń)

Dot.: Utracono połączenie

★★ Guide

Haha!!! Dobrze powiedziane!

Wiadomość 95 z 136 (2 805 wyświetleń)

Dot.: Utracono połączenie

★★ Novice

Problem wciąż występuje. Skoro dotyczy tylko 1 gry spośród wszystkich jakie mam ( około 600 na steam i 100 GOG), to nie jest to wina ani mojego PC - od dnia premiery grałem bez problemu a zaczęło się psuć po poprzedniej aktualizacji.

 

Czy EA cokolwiek działa w tym temacie (widzę takich postów setki na sieci) czy polityka firmy brzmi "płać i płacz" ? A może przewidujecie zwroty dla osób, które nie są w stanie korzystać zgodnie z licencją z produktu, za który zapłaciły i to nie z własnej winy?

Wiadomość 96 z 136 (2 789 wyświetleń)

Dot.: Utracono połączenie

★★ Novice

Ok tydzień za tygodniem mija, Wy nie robicie NIC, udajecie, że problem nie istnieje albo leży po stronie konsumenta, co jest kłamstwem i są na to dowody techniczne.

 

W związku z powyższym totalnym olewactem Waszej korpo zgłosiłem sprawę do rzecznika praw konsumenta i będę się domagał zwrotu pieniędzy za niedziałającą usługę. Wykupiłem BF1 z przepustką sezonową za około 400zł a nie jestem w stanie PRZEZ WAS ich używać. Problem nie występował przed wydaniem dodatku/patcha.

 

Możliwe, że nic nie wskóram (wiem, że macie konsumentów w nosie) ale smród jaki się narobi odpowiednio nagłaśniając sprawę na portalach branżowych wpłynie na sprzedaż i wizerunek i w najlepszym razie stracicie więcej niż moje 400zł.

 

Z poważaniem Wasz były klient. Gier Ubisoftu nie kupuję od 3 lat i mam się dobrze, Waszych też nie muszę skoro jakość obsługi technicznej na tak samo żałosnym poziomie...

Wiadomość 97 z 136 (2 751 wyświetleń)

Dot.: Utracono połączenie

[ Edytowane ]
Community Manager

Panowie @KapitanCzarny268@Lailonn

 

Rozumiem wasze rozgoryczenie, szczególnie @KapitanCzarny268 który rozpoczął ten temat. Każdy z nas wypowiadających się w tym temacie ma na celu tylko to byście mogli wrócić do gry i nie borykać się z problemem z rozłączeniami. @Lailonn przykro mi z powodu Twoich negatywnych odczuć związanych z pomocą, którą dotychczas otrzymałeś. Mogę tylko powtórzyć, że naszą jedyną intencją jest pomoc Wam. 

 

Widząc, że temat ten zaczyna powoli odbiegać od jego początkowego zamysłu czyli rozwiązania problemu z którym się borykacie, posty, które nie będą powiązane z rozwiązaniem problemu z rozłączeniami, będą usuwanie/moderowane. Wszelkie sugestie/opinie proszę byście przekazywali poprzez prywatne wiadomości do któregoś z nas czyli @EA_Ataashi@EA_Odix@EA_Kuba.

 

Wracając do meritum sprawy. 

 

Podczas przeglądania anglojęzycznego forum natknąłem się na potencjalne rozwiązanie problemu. W tym poście, użytkownik wspomniał, że u niego rozwiązaniem okazało się ponowne ustawienie wyjątku w regułach zapory sieciowej. Na naszym forum jeden z użytkowników zamieścił informacje jak zrobić na systemie Windows 10 dla gry FIFA 17. Poproszę was zatem o usunięcie wyjątków dotychczas ustawionych, następnie wykonanie tych kroków analogicznie dla Battlefield 1.

Dziękuję wszystkim tym, którzy w tym temacie podzielili się z nami propozycjami rozwiązania problemu :eahigh_file:

Wiadomość 98 z 136 (2 732 wyświetleń)

Utracono połączenie z sesją

★ Novice

Witam, otóż problem posiadam, po każdym zakonczonym meczu przed losowaniem skrzynek zostaję rozłączony z serwerem i otrzymuję komunikat "Utracono połączenie z sesją." Problem pojawia się za każdym razem, graz została sprawdzona w kontekście spójności plików oraz przeinstalowana, niestety nic nie pomogło i jestem biedny.

Wiadomość 99 z 136 (2 626 wyświetleń)

Dot.: Utracono połączenie z sesją

Hej,

prawdopodobnie jest to wina ustawień sieci narzuconych przez dostawcę internetu.

Skontaktuj się z nim i poproś o zmianę protokołu telekomunikacyjnego IPv6 na IPv4

Możesz to zrobić sam w ustawieniach routera.

 

Warto także upewnić się, że wszystkie porty wymagane do gry w Battlefield 1 są otwarte.

https://help.ea.com/pl/help/faq/opening-tcp-or-udp-ports-for-connection-issues/

Wiadomość 100 z 136 (2 621 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem