BF 1 Utracono połączenie z sesją/serwerem - wyrzucanie z gry

autor: KapitanCzarny268
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

BF 1 Utracono połączenie z sesją/serwerem - wyrzucanie z gry

[ Edytowane ]
★★ Guide

Witam, kilka dni temu zacząłem grać w BF1 ale jest problem, wyrzuca mnie z serwera, czasami zaraz po wczytaniu mapy czasami pod koniec rundy, a komunikat który mi wyskakuje brzmi tak:

 

Utracono połączenie z sesją

Utracono połączenie z serwerem

 

 

Naprawdę nie wiem co robić, proszę o pomoc Frown

Wiadomość 1 z 136 (9 609 wyświetleń)

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Utracono połączenie

[ Edytowane ]
Community Manager (retired)

Witajcie!

 

Z racji rozmiaru owego wątku, chciałem Was oficjalnie poinformować, iż błąd z utraceniem sesji gry tzw. wyrzucaniem jest badany przez nasze studio i zarejestrowany w oficjalnym bug trackerze.  Zbieramy również zgłoszenia z innych kanałów dotyczące tego błędu w tym EN forum. Na chwilę obecną jednak, problem jak już zostało wspomniane, sprowadza się głównie do sterownika grafiki lub błędnie skonfigurowanej sieci lub co prywatnie u mnie się zdarzyło, problemem sprzętowym czyli uszkodzony router

 

W poprzednim moim poście zebrałem rozwiązania, które zostały przez niektórych sprawdzone i zadziałały więc dla osób zmagających się z tym problemem radzimy raz jeszcze o wypróbowanie poniższych opcji:

 

  • Zmniejszenie ustawień w samej grze na niskie i próba włączenia/wyłączenie Directx 12 - co podziała. Osobiście radzę również zablokowanie ilości klatek do 60 w opcjach zaawansowanych

  • W ustawieniach gry wyłączcie opcje V-Sync - Synchronizacja Pionowa

  •  NVIDIA próbę użycia starszej wersji sterownika w wersji 378.78 lub nowszej - najlepiej wykonać tzw.czystą instalację, instalując tylko sterownik NVIDIA i PhysX!

  • Reset ustawień gry:

    • Wyłącz zapisy w chmurze na swoim koncie  (Origin > Ustawienia aplikacji > Instalacje i zapisane stany gry > Zapisane stany gry WYŁĄCZ) 
    • Zmień nazwę folderu Battlefield 1 w bibliotece Dokumenty na np. Battlefield 1 kopia
    • Wyłącz Origin całkowicie (Origin > Zakończ) 
    • Uruchom ponownie Origin jako ADMINISTRATOR - INSTRUKCJA
    • Wyłącz Origin w grze dla BF 1 (Właściwości gry) 
    • Uruchom ponownie grę również jako ADMINISTRATOR, jeśli wszystko dobrze pójdzie powinien się utworzyć nowy folder Battlefield 1 w Dokumentach!  
  • Otwarcie portów: TCP ==> 80 i 443 and UDP ==> 3659 i 14000 

  • Użycie Publicznych adresów DNS - instrukcja

  • Próba ustawienie Wysokiego Priorytetu (High Priority)  w procesach (Menadżer Zadań) dla procesu BF1.exe

  • Ustaw Tryb Wysokiej Wydajności dla BF1.exe w Panelu Sterowania NVIDIA 

    4354353.PNG

  • NOWE KONTO ADMINISTRATORA - instrukcja

  • Wyłącz GAME MODE - jeśli korzystasz z Windows 10, wyłącz:

     

    Captu548353E3re.PNG

     

    Oraz zaznacz aby wyłączyć Pełnoekranową Optymalizację dla aplikacji bf1.exe w lokalizacji katalogu gry C:\.......Origin Games\Battlefield 1

    Następnie ustaw poniższe opcje we właściwościach bf1.exe

     

    21312431.PNG

     

     

  • Z katalogu samej gry C:\.......Origin Games\Battlefield 1\__Installer\vc zainstaluj/napraw raz jeszcze pakiet pakiet vc++ z folderu vc2013

     

     

  • Sprawdź również stronę producenta płyty głównej czy nie ma jakiś nowszych sterowników typu AUDIO (Realtek Audio drivers) , LAN itp. pod Twoją płytę główną. Radzimy o niekorzystanie ze sterownika Nvidia High Definition Audio, który jest instalowany wraz ze sterownikiem grafiki NVIDIA.

  • Dodanie do wyjątku w Windows Defender bf1.exe oraz bf1 trial.exe - potwierdzone przez alaxo902 (dzięki za informację) Star

    "Prawdziwym sprawcą problemu był Windows Defender.. a dokładniej opcja 'kontroli dostępu do folderu' w zakładce:
    Zapora i ochrona sieci -> ustawienia powiadomień zapory -> ustawienia ochrony przed wirusami ->kontrolowany dostęp do folderu.

    Wystarczy dodać do wyjątków aplikację bf1.exe oraz bf1 trial. exe bądź wyłączyć tą opcję i po problemie Standard smile. "

Dodatkowo NVIDIA wraz z Microsoftem bada zgłoszenia graczy odnośnie problemów po aktualizacji Creators Update z zacinaniem i niskimi klatkami co możliwe, iż również w jakimś stopniu jest związane z problemem, który u Was występuje. Dlatego prosimy o cierpliwość i jeśli otrzymamy jakieś nowe informację bądź dodatkowe obejście, nie omieszkamy się nimi podzielić w tym wątku!

 

(edit: aktualizacji wpisu o nowe kroki)

Zobacz w watku

Wiadomość 106 z 136 (9 843 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Wyrzuca mnie z gry

Community Manager

Hej @KapitanCzarny268

 

Czy wcześniej gra działała poprawnie? Na jakiej platformie grasz? Poniżej znajdziesz linki które powinny pomóc w rozwiązaniu problemu: 

 

Podstawowe kroki

 

Zaawansowane kroki - PC 

Zaawansowane kroki - PS4

Zaawansowane kroki - Xbox One

 

Wiadomość 2 z 136 (9 587 wyświetleń)

Dot.: Wyrzuca mnie z gry

[ Edytowane ]
★★ Guide
Nie, wcześniej nie miałem takiego problemu, i myślę że podane przez pana rozwiązanie nic nie da gdyż w innych grach serii BATTLEFIELD nie mam takiego problemu. Gram na PC.
Wiadomość 3 z 136 (9 580 wyświetleń)

Dot.: Wyrzuca mnie z gry

[ Edytowane ]

Witaj.

Zastosuj pierwsze podane rozwiązania twojego problemu przez @EA_Kuba to że inne battlefieldy działają nie oznacza ze BF 1 też będzie. Inni gracze mieli podobne problemy i takie rozwiązania pomogły w naprawie gry.


 

Wiadomość 4 z 136 (9 570 wyświetleń)

Dot.: Wyrzuca mnie z gry

★★ Guide
Ok. Jutro dam znać czy wszystko działa
Wiadomość 5 z 136 (9 565 wyświetleń)

Dot.: Wyrzuca mnie z gry

★★ Guide

Niestety nic to nie dało :/

Wiadomość 6 z 136 (9 558 wyświetleń)

Dot.: Wyrzuca mnie z gry

★★ Guide

Czy ktoś mi wreszcie pomoże?

Wiadomość 7 z 136 (9 548 wyświetleń)

Wyrzuca mnie z gry

★★ Guide

Witam, kilka dni temu zacząłem grać w BF1 ale jest problem, wyrzuca mnie z serwera, czasami zaraz po wczytaniu mapy czasami pod koniec rundy, a komunikat który mi wyskakuje brzmi tak:

 

Utracono połączenie z sesją

Utracono połączenie z serwerem

 

 

Naprawdę nie wiem co robić, proszę o pomoc Frown

Wiadomość 8 z 136 (9 500 wyświetleń)

Dot.: Wyrzuca mnie z gry

Witaj.

 

Równie dobrze może to być wina twojego dostawcy internetu

 

Status serwerów EA możesz sprawdzić TU wszystko działa

 

Sprawdź pierwsze kroki:

 

 1. Czysty rozruch: JAK WYKONAĆ 

 

Jeśli czysty rozruch nie pomoże sprawdź jeszcze te dwie opcje:

2. https://help.ea.com/pl-pl/help/faq/connection-troubleshooting-basic/

3. https://help.ea.com/pl-pl/help/pc/connection-troubleshooting-advanced-pc/

 

Możesz też sprawdzić podobny problem temat (rozwiązany) na FORUM


 

Wiadomość 9 z 136 (9 495 wyświetleń)

Dot.: Wyrzuca mnie z gry

★★ Guide

Nic to nie dało...

Wiadomość 10 z 136 (9 471 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem