Dot.: BF 1 Nie chce się włączyć

autor: EA_Odix
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

BF 1 Nie chce się włączyć

★★★ Newbie

                                                                                                                      Mam problem z BF 1 !

Nie mogę włączyć po aktualizacji , gdyż wyskakuje mi błąd informujący mnie że mam za stare sterowniki. Posiadam kartę graficzna AMD. Procesor Intel Core I3 8 gb ramu

Próbowałem zainstalować najnowsze sterowniki amd ale to nie pomogło. Zmieniałem nawet wersje w rejestrze. Proszę o pomoc. Za każdą odpowiedz wielkie dzięki

Wiadomość 1 z 2 (308 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: BF 1 Nie chce się włączyć

Community Manager (retired)

@KustekO Hej!

 

Przeniosłem Twój wpis do odpowiedniego działu, gdzie znajdziesz wiele porad i rozwiązań, co do problemu z uruchomieniem gry. Na początek sprawdź poniższe:

 

  • Reset ustawień gry:
  1. Wyłącz zapisy w chmurze na swoim koncie  (Origin > Ustawienia aplikacji > Instalacje i zapisane stany gry > Zapisane stany gry WYŁĄCZ) 
  2. Zmień nazwę folderu Battlefield 1 w bibliotece Dokumenty na np. Battlefield 1 kopia
  3. Wyłącz Origin całkowicie (Origin > Zakończ) 
  4. Uruchom ponownie Origin jako ADMINISTRATOR - INSTRUKCJA
  5. Uruchom ponownie grę również jako ADMINISTRATOR, jeśli wszystko dobrze pójdzie powinien się utworzyć nowy folder Battlefield 1 w Dokumentach oraz sama gra powinna wystartować! 
  • Pobierz najnowszą bądź starszą wersję sterownika AMD - radzę przeprowadzić tzw. czystą instalację oraz zainstalować sam sterownik, bez oprogramowania AMD.

Jeśli opisany problem nadal będzie występować, prześlij nam proszę raport DXDIAG oraz zrzut ekrany błędu do Twojej odpowiedzi. Powodzenia! Fingers crossed

Wiadomość 2 z 2 (279 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem