Dot.: Anthem uruchamia się w okienku z czarnym ekranem

autor: fabukkk
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Anthem uruchamia się w okienku z czarnym ekranem lub pojawia się błąd DirectX

[ Edytowane ]
★ Novice

jak w temacie, kiedy juz naciskam "Graj" na originie, klient gry się uruchamia, pojawia się okno gry z czarnym ekranem i zaczyna się kołko windowsa kręcić. Po chwili gra się wyłącza.

Ktoś tak ma i może sobie z tym poradził?

Wiadomość 1 z 5 (950 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Anthem uruchamia się w okienku z czarnym ekranem

Community Manager (retired)

Witaj @fabukkk 

 

Podobne raporty spływają na nasze EN forum. Czy używasz więcej niż jednego monitora? Jeżeli tak - TUTAJ znajdziesz obejście.  Jeśli nie, możesz spróbować pobrać starszą wersję sterowników zajrzyj- TUTAJ. 

 

Pozdrawiam. 

 

Wiadomość 2 z 5 (937 wyświetleń)
Highlighted

Dot.: Anthem uruchamia się w okienku z czarnym ekranem

★ Novice

używam jednego monitora, a ze sterownikami to już próbowałem pobierać na starsza wersje i aktualizowac na najnowsza, wiec to nic z tych rzeczy. Gra nachwile się uruchamia i po chwili crashuje.

Wiadomość 3 z 5 (933 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Anthem uruchamia się w okienku z czarnym ekranem

★★ Novice

Miałem ten sam problem. Zaktualizowałem DirectX 11 i gra odpaliła się bez problemu. Męczyłem się z tym kilka godzin

 

Podrzucam filmik w jaki sposób zrobiłem aktualizacje

https://www.youtube.com/watch?v=9LJteBRONXg

 

Mam nadzieje, ze pomoże Standard smile

Wiadomość 4 z 5 (894 wyświetleń)

Dot.: Anthem uruchamia się w okienku z czarnym ekranem

Community Manager (retired)

Informacja

 

Dla osób, które miały problem z czarnym ekranem lub błędem DirectX przy uruchomieniu wersji DEMO, radzimy wpierw sprawdzenie dokładnie czy Wasz komputer spełnia dosyć wysokie wymagania gry

 

Aby łatwiej sprawdzić czy Wasz PC podała grze Anthem, możecie wykorzystać do tego stronę System Requirements Lab's Can You RUN It? page. Sprawdza ona automatycznie czy komputer spełnia ww. wymagania. 

 

EA nie zapewnia pomocy technicznej do tej strony. Używasz jej na własne ryzyko. Postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi na tej stronie.

 



Jak wspomniał @Valiant941  Star w przypadku czarnego ekranu lub błędu DirectX, może pomóc aktualizacja owego pakietu, która jest do pobrania z tej strony. Szczególnie radzimy właścicielom systemów Windows o sprawdzenie czy poniższe aktualizację, są zainstalowane:

 

Light bulbSTEROWNIKI + AKTUALIZACJA SYSTEMULight bulb

Sprawdźcie czy Wasz system oraz sterowniki do karty graficznej są aktualne! Jak to zrobić zajrzyj tutaj

Pobrać w szczególności wymienione poniżej aktualizacje ze strony Microsoft i wykonać restart komputera: 

 

Windows 7  SERVICE PACK 1 (jeśli nie jest zainstalowany) oraz KB2670838 + aktualizację KB2999226

 

Windows 8.1  KB2919442 oraz KB2919355

 

Windows 10 - KB4022405

 

 

ODINSTALUJCIE ORIGIN

  • Odinstalujcie następnie program Origin (nie spowoduje to usunięcie gry ) > Programy i funkcję 

  • Pobierzcie najnowszą wersję z naszej strony

  • Zainstalujcie Origin z domyślnymi ustawieniami!

  • Uruchomcie następnie skrót do aplikacji Origin, jako Administrator! - instrukcja

ANTYWIRUS/FIREWALL

 

Dla celów testowych spróbuj wyłączyć albo nawet odinstalować oprogramowanie antywirusowe (ochronę w czasie rzeczywistym), aby wykluczyć, iż AV blokuje uruchomienie gry - opcjonalnie można dodać do wyjątków antywirusa folder Origin C:\Pliki Programów (x86)\Origin oraz folder instalacji gry (domyślnie) Origin Games C:\Pliki Programów (x86)\Origin Games

 

INFO: Mieliśmy niestety zgłoszenia, że antywirus AVG/AVAST, McAfee, Malware-bytes itp. mogą powodować właśnie taki stan rzeczy

 

EDYCJA I SPRAWDZENIE PLIKU KONFIGURACJI

 

Mieliśmy zgłoszenia na EN forum, gdzie gra próbowała uruchomić się na innym ekranie niż główny (dwa monitory) i co pomagało w takich okolicznościach: 

 

1. Użycie klawiszy Shift + Win + strzałki prawo lewo, przerzuca grę na inny ekran po czym użycie Alt+ Enter maksymalizuje grę na pełny ekran.

 

2. Edycja (np. w notatniku) pliku konfiguracji ProfileOptions_profile (C:\Users\yourusername\Documents\BioWare\AnthemDemo - odszukanie i ustawienie poniższych wartości:

 

GstRender.FullscreenEnabled 1
GstRender.FullscreenMode 1
GstRender.FullscreenScreen 0
GstRender.SetAutodetectedQuality 3

 

1144121333131111.png

Wiadomość 5 z 5 (889 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem