Problem z uruchomieniem gry PvZ GW2 na koncie podrzędnym PS4

autor: pkom71
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Problem z uruchomieniem gry PvZ GW2 na koncie podrzędnym PS4

★★★ Newbie

Problem dotyczy platformy PS4. Syn nie może uruchomić gry „Plants vs Zombies Garden Warfare 2” na swoim koncie podrzędnym. Przy próbie uruchomienia wyświetlane są następujące dwa komunikaty: „Funkcje sieci PlayStation Network w tej aplikacji są niedostępne ze względu na ograniczenia wiekowe” (pojawia się na chwilę, z boku ekranu); „Nie spełniasz wymagań wiekowych lub nie masz odpowiednich uprawnień, aby uzyskać dostęp do funkcji sieciowych” (to już komunikat ewidentnie z gry, z przyciskiem „OK”). Na moim koncie gra się uruchamia i działa bez problemu. Jednak nie chcę udostępniać synowi swojego konta pod moją nieobecność.

 

Syn ma 8 lat. Korzysta z podrzędnego konta PlayStation Network, w którym ma wprowadzoną prawdziwą datę urodzenia. Dla jego konta udzieliłem zgodę na chat/wiadomość oraz multimedia generowane przez innych użytkowników. Sprawdzałem kontrolę rodzicielską i zdaje mi się, że nie powinna ona wykluczać tej gry (kat. PEGI 7). Zresztą robiłem eksperymenty ze zmienianiem poziomu zabezpieczeń, czy wręcz z ich wyłączaniem, ale bez skutku. Na koncie mojego syna działają takie funkcje sieciowe jak przeglądarka, czy Netflix, a po uruchomieniu funkcji „Pokaż stan usług PlayStation Network” otrzymałem komunikat „Wszystkie usługi działają prawidłowo” (+szczegóły, wszystko dokładnie tak samo jak na moim koncie).

 

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu wyżej opisanego problemu. Pozdrawiam!

Wiadomość 1 z 3 (4 832 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem z uruchomieniem gry PvZ GW2 na koncie podrzędnym PS4

Community Manager (retired)

Witaj @pkom71

 

Na początku bardzo dziękuję za tak szczegółowe opisanie całej sytuacji Standard smile

 

Ograniczenia wiekowe oraz związana z tym kontrola rodzicielska kont konsolowych (PSN lub też Xbox) to sprawy, które niestety przyprawiają o ból głowy wielu rodziców naszych drogich młodocianych graczy Frown

 

W przypadku Playstation i gry Plants vs Zombies Garden Warfare 2 musimy wziąć pod uwagę poniższe ograniczenia:

 

1. PEGI (rating wiekowy używany w UE).

2. Funkcje kontroli rodzicielskiej i ograniczenia gry online.

 

Ponadto, jeśli konto Playstation bezpośrednio wskazuje, że jego właściciel nie ma skończonego 16. roku życia, obawiam się, że rozgrywka w PvZ GW2 nie będzie w ogóle możliwa ze względu na czysto wieloosobowy charakter tej gry Oops

 

aa.PNG

 

Podsumowując, jeśli konto syna wskazuje, że ma on 8 lat, to nawet zmiana ustawień kontroli rodzicielskiej nie sprawi, że uzyska on dostęp do gry. Na opakowaniu jest zaznaczone, że aby zagrać należy mieć skończone 16 lat - jest to ograniczenie wynikające z ustawień konta PSN oraz praw obowiązujących na terenie Unii Europejskiej.

 

Rozumiem, że nie jest to idealne rozwiązanie (szczególnie, że na opakowaniu również widnieje oznaczenie PEGI 7), jednak w zaistniałej sytuacji zaleciłabym kontakt z pomocą techniczną Playstation. Być może będą oni w stanie dokładniej wyjaśnić ograniczenia wynikające z posiadania konta PSN dla osoby niepełnoletniej oraz ewentualnie skonfigurować nowe konto podrzędne, na którym możliwa będzie gra w PvZ GW 2.

 

Pozdrawiam!

Wiadomość 2 z 3 (4 814 wyświetleń)

Dot.: Problem z uruchomieniem gry PvZ GW2 na koncie podrzędnym PS4

★★★ Newbie
Problem w tym, że przy zakupie wersji cyfrowej z PSStore nie ma żadnej wzmianki, że wymagane jest 16 lat.
Wiadomość 3 z 3 (2 713 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem