Wrócić do Origin Marzec 2023

autor: FainTestPL
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Wrócić do Origin Marzec 2023

[ Edytowane ]
★★ Novice

Witam ludziska

[edytowane przez EA_Kuba]. Powiem że jest taka możliwość skorzystania Origin*a dopóki jest aktywny i dopóki EA nie zlikwidowali całego Origin*a .

Bardzo przykro mi że [edytowane przez EA_Kuba] a zrobili wielki bałagan z EA app ale EA mówią dalej *to nie nasza winna* Frown . Niech EA mają czas żeby naprawić całą aplikację EA app dopóki będzie stabilny/poprawny bo tak nie może być i ciągle mają problemy a reporty lecą tak szybko aż EA nie są wstanie naprawić EA app bo jest za dużo problemów .

Znalazłem na Twitter

https://twitter.com/jreel_/status/1630775579845836801

Musicie używać/otworzyć za pomocą Notepad > plik: local.xml > wpisujemy na początku  </Settings> → <Setting key="MigrationDisabled" type="1" value="true" /> i zapisujemy/zamykamy . Bardzo ważne żeby był wylogowany/wyłączony Origin a później po zmianie pliku local.xml to wtedy logujemy Origin*a . Trzeba też usunąć EA app żeby nie przeszkadzał z Origin*em . 

U mnie działa normalnie na Win7 tylko dlatego chciałem zagrać Mass Effect [2007] a jeśli chcecie Win8.1/10 to też będzie działać Angel  . Możecie też spróbować inne gierki które nie działy na EA app np. Fifa/Sims*y . Macie szanse ale nie gwarantuję że wszystkie pójdą gierki .

Pozdro Michagm i trzymajcie ludziska ci którzy chcą wrócić do Origin*a

EA_Kuba - usunąłem zbędne epitety nie wnoszące nic do zaproponowanego przez Ciebie obejścia.

Wiadomość 1 z 12 (2 489 wyświetleń)

Dot.: Wrócić do Origin Marzec 2023

★★★★★ Novice
@FainTestPL Czy mógłbyś pokazać dokładnie jak to u ciebie wygląda , w którym dokładnie miejscu wkleiłeś to : </Settings> → <Setting key="MigrationDisabled" type="1" value="true" /> do local.xml ???
Wiadomość 2 z 12 (1 779 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

★★★★★ Novice
@zaxburn U mnie niestety gdy tylko uruchomię Origin to w pliku : " local.xml " automatycznie kasuje się zapisana wcześniej linijka z </Settings> → <Setting key="MigrationDisabled" type="1" value="true" /> . Może ważne jest miejsce wklejenia , albo trzeba coś dodać. ???
Wiadomość 3 z 12 (1 774 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

★★ Novice

Zawsze na początku wklejać </Settings> → <Setting key="MigrationDisabled" type="1" value="true" /> <reszta kody mix xxxx xxxx xxxx/> ale niestety już jest koniec .

EA zaatakowali Origin*a w dniu 15/16 marca i połatali łuki czyli dodatkowo auto-nadpisanie kodu w pliku "local.xml" czyli wraca do pierwotnego kodu *reaktywacja* , dodatkowo automatycznie usuwają komendę </Settings> → <Setting key="MigrationDisabled" type="1" value="true" /> i zawsze będzie wyskakiwać "Komunikat przejść na EA App"  . Inaczej mówiąc że wymuszają wszystkich na siłę wygonić/wyrzucać z Origin*a i każą przejść na EA App . Powiem że od 15/16 marca nic nie mogę zrobić ale serwer Origin nadal jest aktualny .

Wiadomość 4 z 12 (1 755 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

★★★★★ Novice
@FainTestPL Tak bo zalogować się można i nawet pisać na czacie ze znajomymi, jednak grać się nie da bo wyskakuje nakładka z "Komunikat przejść na EA App" Frown . Najgorsze jest to , że w EAapp nie ma wielu funkcjonalności , które oferował Origin.
Np. NFS Heat nie zapisuje progresu odkąd zainstalowałem EAapp .
W Origin sprawa była prosta wystarczyło nacisnąć PPM na "okładce" gry w bibliotece Origin, następnie wybierać właściwości gry, następnie przejdź do zakładki "Zapisy gier w chmurze" i gotowe, a w EAapp nie mogę tego odnaleźć. Zapewne przez to bardzo często nie chce EAapp mnie dopuścić do gry online, wciąż wyskakuje błąd sieci. W EAapp nie można bezpośrednio zaprosić znajomych do rozgrywki online w NFS_HEAT tak jak to było w Origin, a kiedy znajomych ma się ponad setkę to naprawdę była to super opcja.

I tak można byłoby wymieniać te niedociągnięcia długo, tylko czy ktoś w ogóle na to reaguje.
Największą bolączką EAapp jest niemalże brak możliwości połączenia z siecią , a co za tym idzie brak możliwości grania online.
Wiadomość 5 z 12 (1 749 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

[ Edytowane ]
★★★★★ Novice

@FainTestPLDziś mimo włączonej aplikacji EAapp wyskoczył mi taki błąd: https://ibb.co/HK6r6cc który jakby chciał powiedzieć , "gdzie jesteś Origin'ie" , a skoro trzeba było odinstalować Origin, żeby zainstalować EAapp, to jak teraz niby wykonać to zadanie, a jak się tego nie zrobi to nie można grać w NFS_HEAT i kółko się zamyka. Niech ktoś w tym EA się zlituje i przywróci możliwość gry w Origin, albo niech w końcu przywrócą wszystkie funkcjonalności, jakie dawał Origin, bo inaczej nie da się grać ONLINE.

Wiadomość 6 z 12 (1 685 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

★★ Novice
@zaxburn *W Origin sprawa była prosta wystarczyło nacisnąć PPM na "okładce" gry w bibliotece Origin, następnie wybierać właściwości gry, następnie przejdź do zakładki "Zapisy gier w chmurze" i gotowe*

Na początku nie zauważyłem że EA App nie ma "Zapisy gier w chmurze" i przez to nie mogłem grać ME [2007] , tylko dlatego że nie mam dostępu do chmury i nie mogę pozmieniać/nadpisać SAVE do ME [2007] w chmurze. Brak dostępu do chmurki inaczej *brak uprawnienia administratora* bo inaczej nie odpali gierkę. Prawda jest taka że większość gier jest ustawiona pod Origin*a a nie pod EA App w chmurze i brak możliwości zmiany/nadpisanie Save/Login w chmurze bo inaczej będzie konflikt między Origin*em a EA App. EA tyle czasu robili EA App a wyszło gorzej niż na początku [jak wyszedł] Origin.

Bardzo dużo użytkowników jest na lodzie i będzie wielki bunt przeciwko EA to tylko kwestia czasu.
Wiadomość 7 z 12 (1 667 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

[ Edytowane ]
★★★★★ Novice

@FainTestPLPozostaje już chyba tylko ZAWOŁAĆ: " JAK ŻYĆ bez Origin*a " albo inaczej "Kiedy w końcu EAapp będzie lepsza albo choć tak dobra jak Origin" bo na tą chwilę to tylko wygląd estetyczny EAapp jest bardziej czytelny niż Origin, jednak czy takiej zmiany chcą gamerzy ??? Chyba każdy kto jest uczestnikiem rozgrywki ONLINE zgodzi się, że najważniejsze jest perfekcyjne i bezpieczne połączenie z serwerem gry, a co za tym idzie możliwość zapisania stanu gry i wreszcie kwintesencja wszystkiego, czym w każdej grze ONLINE jest, to rozgrywka bez tak zwanych lagów i możliwość bezproblemowego przyłączenia się do gry, co niestety w EAapp graniczy z cudem, a przede wszystkim, możliwość przyłączenia się do gry ONLINE z innymi.

A zatem Drodzy Przedstawiciele EAapp, pytam "Kiedy nastąpi naprawienie tej TRAGICZNEJ SYTUACJI , kiedy zostaną zaimplementowane funkcjonalności z Origin do EAapp, bo bez tego gry działające w Origin działać w EAapp nie będą ???

Wiadomość 8 z 12 (1 649 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

[ Edytowane ]
★★★★★ Novice

@FainTestPLOdkąd ma zainstalowane EAapp w Need for Speed Unbound w trybie Fabuła za każdym razem po zakończonych wyścigach, gdy wchodzę do garażu żeby zdeponować gotówkę, gra zatrzymuje mi się na tej planszy i żaden przycisk ani klawisz funkcyjny nie działa nie mogę nic zrobić, jedyne wówczas, co mogę zrobić to reset gry. A wygląda to tak: https://ibb.co/L1LkXPt , niby wszystko OK a nic nie działa. Nie działa ani Q, ani E, ani L.CTRL, ani ESC ani nawet ENTER, po prostu nic nie działa.

Wiadomość 9 z 12 (1 636 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

★★ Novice
@zaxburn Kiedyś wrócę do NFS bo lubię HP/2015/Shift/itd.. Nic na to nie poradzę
Miałem też podobny problem z ME2 na EA App że nie mogłem zmienić rozmowy ani skończyć ani wyjść. Mam dodatek Omega do ME2 też nie mogłem grać dodatek bo były błędy. Musiałem sam osobiście ściągnąć spolszczenie z BioWare i wkleić całą ME2. Zobaczyć że EA App długo nie pociągnie i chyba będzie gotowy poprawiony przyszłym roku
linki image ibb chyba są zamknięte
Wiadomość 10 z 12 (1 571 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

black-origin-bg

ZASADY I WYTYCZNE FORUM ORIGIN

Przestrzegaj tych zasad i wytycznych, gdy publikujesz coś na forum Origin.

Przeczytaj zasady

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem